חברת פאלם (Palm), הייתה לפני מספר שנים שם מוכר בתחום הטלפונים ואחת המובילות בתחום מחשבי כף יד טרום עידן המכשירים החכמים ולמרות שניסתה להבדיל את עצמה משאר היצרניות, היא נכשלה ונאלצה לסגור. כעת, חברת TCL, יצרנית אלקטרוניקה סינית גדולה שבבעלותה גם חברת Alcatel (אלקטל) החליטה לרכוש את הזכויות על השם ולהחיות את המותג מחדש.

פאלם תקום כחברה עצמאית בקלפורניה ארה”ב, אך תנוהל על ידי TCL ובעוד שעדיין לא ידוע מה היא בפועל תעשה עם המותג, ישנן הערכות כי היא תציג בהמשך השנה ליין של מכשירים תחת השם החדש-ישן. בהודעה היא רמזה כי היא תערב את הקהילה ביצירת המותג.

ב-2010 חברת HP רכשה את פאלם ואת מערכת ההפעלה שפיתחה WebOS בניסיון להציל את המותג וסדרת מכשירי ה-Pre. משלא צלחה החליטה HP למכור את המערכת ההפעלה ל-LG, אשר הטמיע אותה בליין הטלוויזיות שלה בשנה שעברה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
  • פלאם התחלה ל 3 ולא תקום לתחייה

    צריך לציין בכתבה שהחברה שתקום בקליפורניה רק תשתמש בשם ובמותג פאלם ולא תיהיה פאלם המקורית שכידוע לכולם
    נמכרה ל HP והתפרקה לשניים אחריי – WebOS נמצאת כבר אצל LG והמותג והשם עכשיו אצל TCL ,
    בקיצור החברה המקורית פשוט לא קיימת ולא יכולה להתקיים או לקום לתחייה -אם רוצים שסה יהיה צריך לאחד ולמזג איכשהו את כל הנתחים
    הרוכשים (מ LG ,TCL ו HP ) לחברה אחת וזה גם לא הגיוני ולא אפשרי גם אם ירצו .