לפני מספר ימים יצאה חברת מיקרוסופט (Microsoft) בהצהרה תוקפנית שלפיה כל שאר דפדפני האינטרנט, ובייחוד כרום של גוגל, מרוקנים את חיי הסוללה במחשבים הניידים ואילו רק דפדפן ה-Edge שלה הוא החסכוני ביותר. חברת אופרה (Opera), שבבעלותה אחד הדפדפנים שהוזכרו בהודעה של מיקרוסופט, החליטה לתקוף חזרה.

"כמו כל צוותי המהנדסים, אנחנו אוהבים שמישהו מתגרה בנו", אמר בלזג' קזמירקאז (Blazej Kazmierczak), מנהל פיתוח תוכנה באופרה. "אם הביסו אותנו במבחן שכזה, אנחנו מחשיבים זאת כבאג." מיקרסופט לא הסביר בדיוק כיצד היא ביצעה את הבדיקות ולכן אופרה הציגה נתונים מעט אחרים לפיהם חוסם הפרסומות שמוטמע בדפדפן, כמו גם אפשרות החיסכון בסוללה שלו, מסוגלים לשפר את חיי הסוללה ב-22 אחוז יותר מאשר שימוש בדפדפן אדג', וב-35 אחוז יותר מאשר דפדפן כרום. זאת לעומת טענותיה של מיקרוסופט לפיהן אדג' חוסך בין 36 ל-53 אחוזים בהשוואה לכל הדפדפנים האחרים, כולל אופרה.

opera-powersaver

 

יתרה מכך, אופרה הגדילה לעשות כן ופרסמה וידאו בדומה לזה של מיקרוסופט המדגים את יכולות הדפדפן שלה וחיסכון בסוללה והסבירה בדקדקנות יתרה בבלוג שלה כיצד היא ביצעה את הבדיקה, על אילו גרסאות ועוד, דבר שמיקרוסופט לא עשתה. דפדפן האדג' צפוי להציג בחודש הבא גירסה חדשה שתומכת בתוספים ובפיצ'רים חדשים, כך שסביר שמיקרוסופט תגיב חזרה לטענות הללו בקרוב.