חברת EyeSight הישראלית מציגה את onecue, מצלמה סטייל בקר התנועה 'קינקט' שתאפשר לשלוט במכשירי החשמל בבית בכלל והקולנוע הביתי בפרט באמצעות מחוות תנועה.

בחברה מאסו בשלל השלטים "שמעטרים" את שולחן הסלון ובמקום שלט אוניברסלי קונבנציונלי חשבו על מצלמה המאפשרת לשלוט על שלל המכשירים בסלון – החל מהטלוויזיה, קונסולת משחק, ממיר, מערכת ההגברה ועוד באמצעות מחוות תנועה. השליטה אינה מוגבלת רק למערכת הקולנוע ובאמצעות המצלמה ניתן אף לשלוט על התאורה, התרמוסטט החכם, התריסים החשמליים ועוד.

בקר ה-onecue יכולה להתחבר אל שלל מכשירים הנשלטים על-ידי חיישן אינפרא-אדום או כאלה המאפשרים שליטה דרך חיבור ה-Wi-Fi כמו טלוויזיות חכמות או נורות ה-Hue של פיליפ. בדומה לשלטים אוניברסליים המצלמה יכולה ללמוד מהשלטים המקוריים של מכשירי החשמל ולאחר התקנה ולימוד ראשוני, דרך יישום ייעודי למכשירי הטלפון החכמים, המצלמה מוכנה לפעולה.

בקר ה-onecue זמין לרכישה מוקדמת דרך האתר במחיר של 129 דולר (יש אפשרות למשלוח לישראל) וזמין לרכישה במגוון צבעים. הרוכשים הראשונים צפויים לקבלו ב-2015.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.