בעולם מושלם אנו גולשים באתרי אינטרנט ללא פרסומות קופצות, או פרסומות שתופסות את כל המסך. אבל במציאות, האתרים, במיוחד הגדולים שבהם מוצאים דרכים יצירתיות להפריע לנו לגלוש. בשנים האחרונות תוסף אחד הצליח לעשות מה שרבים אחרים ניסו – לחסום פרסומות. AdBlock Plus הוא תוסף פופולרי הקיים לדפדפנים השונים כמו הפיירפוקס, הכרום ואופרה וכעת הוא מגיע כתוסף רשמי גם למערכת האנדרואיד.

האפליקציה מצליחה לחסום פרסומות של מגוון האתרים השונים מסוגים שונים כמו פופ-אפים, באנרים, פרסומות לניידים ועוד גם בתוך משחקים. יתרונה הגדול שהיא אינה דורשת הרשאות רוט למכשיר ומסוגלת לפעול במלואה לגולשים דרך קישוריות WiFi, והיא אכן הצליחה בבדיקה שלנו להתמודד מול הבאנרים השונים באתרי האינטרנט הישראלים כמו Ynet, Mako, ו-Walla.

אולם ישנן גם מגבלות לאפליקציה כפי שציינו המפתחים שלה. מכשירים מגרסאות 3.1 ומעלה שאינם פרוצים (רוט) יוכלו לחסום פרסומות רק דרך WiFi ולא דרך תקשורת דור 3, ומכשירים המריצים אנדרואיד 3.0 ומטה נדרשים לבצע מספר התאמות ידניות, אך זה מוגבל רק לבעלי המכשירים שאינם עברו תהליך רוט. אגב, חובבי הרומים המבושלים וודאי מזהים את הלוגו של האפליקציה, שהייתה מגיעה לרוב עם רומים כאלה ואחרים כחלק מהמערכת.

אז אם הפרסומות מטרידות אתכם במכשיר הנייד, AdBlock Plus לאנדרואיד הוא כנראה הפתרון המושלם לנו הגולשים (אבל לא למפרסמים).

להורדה בחנות הגוגל פליי

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.