בעולם מושלם אנו גולשים באתרי אינטרנט ללא פרסומות קופצות, או פרסומות שתופסות את כל המסך. אבל במציאות, האתרים, במיוחד הגדולים שבהם מוצאים דרכים יצירתיות להפריע לנו לגלוש. בשנים האחרונות תוסף אחד הצליח לעשות מה שרבים אחרים ניסו – לחסום פרסומות. AdBlock Plus הוא תוסף פופולרי הקיים לדפדפנים השונים כמו הפיירפוקס, הכרום ואופרה וכעת הוא מגיע כתוסף רשמי גם למערכת האנדרואיד.

האפליקציה מצליחה לחסום פרסומות של מגוון האתרים השונים מסוגים שונים כמו פופ-אפים, באנרים, פרסומות לניידים ועוד גם בתוך משחקים. יתרונה הגדול שהיא אינה דורשת הרשאות רוט למכשיר ומסוגלת לפעול במלואה לגולשים דרך קישוריות WiFi, והיא אכן הצליחה בבדיקה שלנו להתמודד מול הבאנרים השונים באתרי האינטרנט הישראלים כמו Ynet, Mako, ו-Walla.

אולם ישנן גם מגבלות לאפליקציה כפי שציינו המפתחים שלה. מכשירים מגרסאות 3.1 ומעלה שאינם פרוצים (רוט) יוכלו לחסום פרסומות רק דרך WiFi ולא דרך תקשורת דור 3, ומכשירים המריצים אנדרואיד 3.0 ומטה נדרשים לבצע מספר התאמות ידניות, אך זה מוגבל רק לבעלי המכשירים שאינם עברו תהליך רוט. אגב, חובבי הרומים המבושלים וודאי מזהים את הלוגו של האפליקציה, שהייתה מגיעה לרוב עם רומים כאלה ואחרים כחלק מהמערכת.

אז אם הפרסומות מטרידות אתכם במכשיר הנייד, AdBlock Plus לאנדרואיד הוא כנראה הפתרון המושלם לנו הגולשים (אבל לא למפרסמים).

להורדה בחנות הגוגל פליי

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • חיים

  איך ,מקבלים הדרכה בעברית להתקנה חוסמי פרסומות , וקופצות באנדרויד

 • רעיון טוב ויפה
  אך שימושי במחשב.
  וכן הקאץ' פה שזה חוסם רק במצב של וויפי..

 • אנונימי

  אם תשימו רגע בצד את נושא המוסריות של להשתמש בתוספים האלו או לא, השימוש באינטרנט אמור להיות חוויה חיובית ומהנה. כזו הגורמת למבקרים באתר שלך לרצות לחזור. כל הטענות של הגולשים צריכים להיות סובלנים ולסבול את כל הפרסומות שאני מטיח בהם כדי לקרוא את מילות החוכמה שלי (בלי להעליב כמובן). גם אם התוכן של הכתבה שווה קריאה ואולי אפילו יגרום לי להחכים טיפה, כל עוד לא נהנתי מהחוויה של הגלישה באתר אני בחיים לא אחזור לשם.

  אני חושב שאדם חכם ינסה לחפש מודל חכם יותר להכנסה, כזה שגם יכניס לו כסף וגם יגרום לקוראים שלו לרצות לחזור אליו.

 • אופק

  Adblock עשתה לי בעיות, עברתי להשתמש בAdaway והכל עובד יותר טוב..

 • aviezer

  שלום בוב-ספוג

  לא ברור לי למה אתה כותב הכללה "הפרסומות הן כל לחמם של בעלי האתרים".

  אני אחראי על אתר הקיים כבר מעל עשר שנים שאין בו אפילו פרסומת אחת.
  ענין של עקרון.
  האתר מתפרנס מהמוצרים שהוא מוכר ולא מהמיקרו-תשלומים שגוגל זורקת לבעלי החנויות כדי להציק ללקוחות.

  מגיעים אלי לקוחות חדשים דרך זאפ ודרך חיפוש_גוגל וגם מפה לאוזן.

  אני לא מפרסם את האתר שלי באתרים אחרים ולא מפרסם אחרים בחנות שלי.

  א.

  • SpongeBob

   מיותר להסביר אבל אסביר זאת בכל זאת. כמובן שאני לא מדבר על אתרי מכירות או אתרים שנותנים שירות כלשהו בתשלום, אם הם רוצים לדחוף עוד פרסומות זו בעיה שלהם, מה גם שזה יפגע בהם בכך שזה יוציא את הלקוחות מתהליך הרכישה. אני מדבר בעיקר על אתרי חדשות, פורטלים וכו'… בדיוק כמו האתר שאתה גולש בו כרגע, האם שילמת משהו לאיתי מקמל היקר שטרח להעלות פוסט זה? לא נראה לי, אז נכון שהפיצוחים שגוגל זורקת לנו המפרסמים זה לא מה שיסגור לנו את החודש, אבל זה עדיין משהו… אז אדם שנכנס לאתר הזה או לכל אתר שנותן לו שירות בחינם ותוך כדי התוסף הנ"ל עובד, הוא לא פחות מאוכל חינם צבוע.

   • aviezer

    בוב ספוג,

    הבנתי את עמדתך.

    לשאלתך ("האם שילמת לאיתי מקמל היקר שטר….).
    א – הוא אכן יקר.
    ב – התשובה היא "כן". "שילמתי" לאיתי מקמל היקר יותר ממה שאתה מסוגל להעלות בדמיונך. אם כל הגולשים היו פועלים כמוני (מאחורי הקלעים) תאמין לי שהעולם היה במצב טוב יותר. אני לא מעונין להרחיב מעבר לזה, אך אני מדבר בשיא הכנות.

    מעבר לזה, אני לא הפעלתי, לא מפעיל, ולא אפעיל תוסף מהסוג הזה.
    להזכיר את המילים "אוכל-חינם וצבוע" ליד השם שלי זה חוסר הבנה וחוסר מודעות לכל פועלי ברשת האינטרנט. זה פספוס אדיר, בוב ספוג.
    פספוס עצום ביותר.

    סך הכל הערתי לך שעשית הכללה גורפת ואתה הבהרת את עמדתך.

    • aviezer

     ועוד משהו שנשמט מהתגובה, בוב ספוג:

     אין לי צורך בתוסף הזה (נשוא הכתבה) – משום שאני לא משתמש באנדרואיד. גם לא ב- iOS, דרך אגב.
     וגם לא בסימביאן או בחלונות-פון, באדה או בלקברי.

     אין לי בכלל סמארטפון 🙂
     טוב לי עם סתם-פון – אחד בן שבע שנים והשני בן 13 שנים.

     just for your information.

     אביעזר

     • aviezer

      ועכשיו, בוב ספוג, אביא לידיעתך עובדה נוספת שכנראה אינת מודע לה:
      טרם היה בנוף הפורומים והאתרים הטכנולוגיים מישהו שהשקיע כל כך הרבה זמן ומרץ להעשרת הידע של הציבור הכללי מבלי לבקש תמורה כלשהי עבור עמלו.
      אין מישהו שמתקרב אפילו לרבע מהשקעתי בשנים האחרונות.
      זו עובדה מספרית שכל "ותיק" מודע לה.
      נשאתי gל כתפי קהילות שלמות ופורומים שלמים.
      רוצה לראות דוגמה להשקעה יוצאת דופן וחסרת תקדים?
      http://goo.gl/mLKQH

      רוצה להבין על מה אני בכלל מדבר?
      http://goo.gl/gkRr9

      בוב-ספוג,
      יש עשרות רבות של גולים שעשויים לקרוא את דו-השיח הזה
      ולהתפוצץ מצחוק לנוכח הגישה שלך במקרה שלי.
      כפי שאמרתי: פספוס אדיר.

      ושלא תהיה אי-הבנה: אני כלל לא כועס עליך.

      בברכה,
      א.

     • SpongeBob

      לא היתה שום כוונה להעליב אותך, זאת היתה רק דוגמה ולא התכוונתי להיות ספציפי. אין לי מושג מה פועלך באתר או בכלל וכבודך במקומך מונח, ואם מגיע לך תודה אז ממני קיבלת. הבהרתי שמי שנכנס לאתרים כמו זה עם התוסף הוא צבוע אבל אתה אומר שאתה לא משתמש בתוסף אז כל אדם בעל שכל יבין שאני לא מתכוון אליך.
      אני עושה הכללה גורפת על כל מי שמשתמש בתוסף ולא משנה באיזה אתר כי זכותו של כל אתר באשר הוא לשים או לא לשים פרסומות ואם הוא הגזים אז זה בסוף יפגע בו (בגלל זה אני לא נכנס ל-ynet שעם התוסף הוא בטח יהיה סתם דף לבן עם כמה מבזקים 🙂

  • אנונימי

   אבל כן יש כאן פרסומות – למעלה בצד שמאל.

 • SpongeBob

  כבעל אתר שגם מפרסם וגם מתפרסם באמצעות האינטרנט, יותר נכון באמצעות גוגל, אני לא מבין איך גוגל מאשרת דבר כזה? הרי כמעט כל ההכנסות שלהם מגיעות מפרסום… וחוץ מזה זו צביעות מצד המשתמשים, הרי כמעט כל הגלישה ולמעשה קבלת השירות ניתנת בחינם והפרסומות הן כל לחמם של בעלי האתרים. זה עלול ליצור מעגל קסמים שכולם מפסידים, לקוחות שלא רואים פרסומות ובתגובה אתרים שנסגרים מחוסר רווחיות…
  אני כן מתנגד לפרסומות הפופ-אפ ואצלי זה משהו שלא יעשה וזה הדבר היחיד שהתוסף צריך לחסום. וכן הייתי מצפה מאתרים) ynet למשל) שירגיעו עם הפרסומות. בסופו של דבר זה הכל הדדי.

  • סטס

   תגיד, אני מבין שכל המתכנתים של אתרים ישרים והגונים שלא מפוצצים את האתרים שלהם בפרסומות ובכך פוגעים בחווית השימוש שאתה כל כך מתהדר, נכון.
   חוץ מזה בא והגלה לך סוד, יש דפדפן עלום שם שנקרה אופרה, בו כבר מזמן יש אפשרות לא לראות את כל השטויות שמפרסמים, האינטרנט ממנו נראה הרבה יותר רגוע ומעניין.