צילום: Benjamin Norman - .The New York Times
צילום: Benjamin Norman - .The New York Times

משטרת ניו-יורק – NYPD, נחשבת למשטרה העירונית הגדולה ביותר בעולם. בעוד שסדרות טלוויזיה, סרטי קולנוע וספרים רבים נכתבו בהשראתה, עכשיו היא מעניקה השראה גם לחובבי טכנולוגיה רבים. השבוע פורסם כי קציני משטרה ב-NYPD יקלטו לשורותיהם את "הנשק" החדש – הסמארטפון.

החל מהקיץ האחרון חולקו לקציני סיור ב-NYPD כ-400 מכשירי אנדרואיד. זאת במסגרת פיילוט, שמטרתו לבחון את הנגשת מאגרי המידע המשטרתיים לשוטרי הסיור שבשטח. באמצעות אפליקציה ייעודית ומאובטחת יוכלו השוטרים, בין השאר, להיכנס למאגר מספרי הרישוי, לקבל מידע על חשודים בפשע, לערוך התאמה בין תמונת מבוקש לבין חשוד שעצרו ועוד.

צילום: Benjamin Norman, New York Times.
צילום: Benjamin Norman, New York Times.

נכון להיום, מותקנים בניידות המשטרה מחשבים מוקשחים, רובם מסדרת Toughbook של פנסוניק. מחשבים אלה מאסיביים מאוד, דבר שמקשה על הנגישות למאגרי המידע, במיוחד כאשר מדובר בסיור רגלי. בנוסף, אם פעם שוטר בניידת רצה לקבל מידע מפליל על חשוד, הוא היה צריך להיכנס לשירותים שונים דרך המחשב המוקשח, ולקבל מידע משלים מהתחנה באמצעות רשת הקשר. בעזרת האפליקציה יוכלו השוטרים לקבל היישר אל כף ידם את כל המידע הנחוץ.

"אני אומר להם, 'אני הולך לראות את התמונה שלך' ", סיפר השבוע ל"ניו יורק טיימס" הקצין טום דונלדסון, שעה שניסה להדגים כיצד מעצר חשודים הפך לפשוט יותר. "הם לא מבינים שיש לנו את הטכנולוגיה הזאת. הם לא יכולים לשקר לי, כי אני יודע הכל".

ומה בנוגע לפרטיות המידע? כיצד תדע משטרת ניו-יורק להתגונן אם יפול הטלפון לידיים זדוניות? לסוגיות אלה לא התייחסה המשטרה כשהציגה את הפרויקט החדש. גורמים מעריכים כי נושא האבטחה הוא אחת מן הסיבות לבחירת התקנים מבוססי אנדרואיד כיוון שניתן לשלוט מרחוק, בצורה מושלמת יותר, על מערך הטלפונים הניידים לכל מקרה שלא יהיה.

צילום: Pilettes

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.