בזמן תערוכת IFA בברלין, הייתה זו Nvidia שעסוקה דווקא בדברים אחרים: החברה הגישה תביעה נגד סמסונג ויצרנית השבבים Qualcomm על חשד להפרות פטנטים בתחום השבבים הגרפיים.

החברה השיקה בשנה שעברה תוכניות רישוי לשימוש בטכנולוגיית השבבים הגרפיים (GPU) בתוך שבבים של יצרניות האחרות. לדבריה, סמסונג ו-Qualcomm בחרו להשתמש בקניין הרוחני שלה (IP) מבלי להעניק לה “פיצוי הולם” כהגדרתה. הטענה המרכזית כי מכשירים רבים של סמסונג שבהם רצים שבבי Qualcomm מפרים 7 פטנטים שונים של Nvidia, ולאחר שניסיונותיה להגיע עם סמסונג להסכם פשרה עלו בתוהו היא החליטה להגיש תביעה לבית המשפט.

בהודעה שפרסמה בבלוג שלה, דורשת כעת Nvida מרשות המסחר האמריקאית (ITC) לחסום את שיווקם של מספר מכשירי סמסונג ברחבי ארה”ב, כולל מכשירים שזה עתה הוכרזו כגון Galaxy Note 4 ו-Galaxy Note Edge וכן מכשירים אחרים כמו Galaxy Note 3, Galaxy S5, רוב מכשירי סדרת ה-Galaxy Tab ועוד.

למרות שמדובר כאן בעיקר במכשירי סמסונג, שבב Qualcomm קיימים בשלל מכשירים של יצרניות שונות כך שאם תתקבל דרישת Nvidia לעצירת המכירות של דגמים מסוימים, דבר זה יכול להשפיע על מכשירים נוספים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • יוסי כהן

  זו פשוט נקמה של NVIDIA בשוק כיון שהם לא אימצו את מעבד הTEGRA שלהם ובצדק הטגרה 3 היה נוראי…
  יש לי אותו והוא פשוט מעצבן הכל ללא אופטימיזציה אליו וגם מה שכן עובד לא משהו ואפילו הנוטיפיקיישן באר זז בתקיעות…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם הבעיה היא במעבדים של qualcom אשר מכילים את מעבד המסך בתוכם ומפירים פטנטים של nvidia
  אז מדוע תובעים את סמסונג ולא את מתפת ומייצר המעבד, קרי את qualcom ?

 • אני

  איה בן אדם מוגבל אתה , לא קראת את הכתבה מספיק בשביל להבין שהבעיה היא במעבד ולא במכשירים של סמסונג ??!!
  וחוץ מזה כל המכשירים של שאר החסרות הם עם מעבד snapdragon אז למה ניבדיה תובעת רק את סמסונג ??

 • darkidan1111

  סמסונג אוכלת אותה גם מאפל ועכשיו גם מnvidia – אם זה לא מוכיח שהחברה הזאת מעתיקנית (לא שהיה לנו ספק..) אז אני לא יודע מה כן יוכיח..