בזמן תערוכת IFA בברלין, הייתה זו Nvidia שעסוקה דווקא בדברים אחרים: החברה הגישה תביעה נגד סמסונג ויצרנית השבבים Qualcomm על חשד להפרות פטנטים בתחום השבבים הגרפיים.

החברה השיקה בשנה שעברה תוכניות רישוי לשימוש בטכנולוגיית השבבים הגרפיים (GPU) בתוך שבבים של יצרניות האחרות. לדבריה, סמסונג ו-Qualcomm בחרו להשתמש בקניין הרוחני שלה (IP) מבלי להעניק לה “פיצוי הולם” כהגדרתה. הטענה המרכזית כי מכשירים רבים של סמסונג שבהם רצים שבבי Qualcomm מפרים 7 פטנטים שונים של Nvidia, ולאחר שניסיונותיה להגיע עם סמסונג להסכם פשרה עלו בתוהו היא החליטה להגיש תביעה לבית המשפט.

בהודעה שפרסמה בבלוג שלה, דורשת כעת Nvida מרשות המסחר האמריקאית (ITC) לחסום את שיווקם של מספר מכשירי סמסונג ברחבי ארה”ב, כולל מכשירים שזה עתה הוכרזו כגון Galaxy Note 4 ו-Galaxy Note Edge וכן מכשירים אחרים כמו Galaxy Note 3, Galaxy S5, רוב מכשירי סדרת ה-Galaxy Tab ועוד.

למרות שמדובר כאן בעיקר במכשירי סמסונג, שבב Qualcomm קיימים בשלל מכשירים של יצרניות שונות כך שאם תתקבל דרישת Nvidia לעצירת המכירות של דגמים מסוימים, דבר זה יכול להשפיע על מכשירים נוספים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.