זה לא קורה הרבה שחברות מפרגנות אחת לשניה, בטח שלא על גבי דפי האינטרנט, אבל גם קרה: אנוידיה (Nvidia) מברכת את AMD לרגל השקת מעבדי Ryzen Threadripper החדשים המושקים החודש.

בציוץ שהעלתה אנוידיה לפרופיל הטוויטר הרשמי שלה, בירכה החברה את AMD על חזרתה לשוק עם סדרת Threadripper וממליצה על החיבור של השניים יחד עם הכרטיס הגראפי GeForce GTX 1080 Ti.  כתשובה לציוץ ענתה AMD בציוץ נוסף משלה, בו העלתה תמונה משעשעת של מחוות ‘תן כיף’ (high five).

הציוץ בפני עצמו מסקרן ומפתיע שכן נוידיה מעודדת משתמשים לבחור במעבדי AMD במקום אינטל לפלטפורמות המחשוב הבייתי. עם זאת, היריבות בינה לבין אינטל התגברה בשנים האחרונות לנוכח העובדה כי אינטל נכנסה יותר ויותר לתחום מעבדים מרובי הליבות והעיבוד המקבילי כדוגמת Xeon Phi.

כזכור, מעבדי Threadripper מגיעים במקביל להשקת מעבדי Core i9 של אינטל (Intel) המיועדים לשוק הגבוה. אלו מציעים עד 16 ליבות במחירים הנמוכים במאות דולרים ממעבדים המקבילים של אינטל. חיזוק נוסף קיבלה AMD מאתרי החומרה שביצעו מבחני ביצועים ולפיהם מעבדי Threadripper מצליחים לקבל ניקוד גבוה יותר מהמקביל של אינטל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.