משנה כיוון? נוקיה השיקה היום לראשונה לאנצ’ר (משגר) עבור מערכת האנדרואיד. מדובר בלאנצ’ר חדש המכונה Z Lanucher ומספק חווית שימוש חדשה למכשירים התומכים.

שלא להתבלבל עם חטיבת החומרה של נוקיה אשר נמכרה למיקרוסופט (Microsoft) ותכונה בקרוב מיקרוסופט מובייל (Microsoft Mobile), חטיבת התוכנה של החברה הפינית עובדת ומנסה כיוונים חדשים, וה-Z Launcher הוא אחד מהניצנים הראשונים של נוקיה החדשה.

הלאנצ’ר החדש מנסה להביא כיוון שונה משאר הלאנצ’רים הקיימים עבור המערכת ובמקום מספר מסכי בית כשלכל אחד קיצורים וודיג’טים, ב-Z Launcher נמצא מסך בית בודד שדרכו נוכל להגיע לאפליקציות שלנו באמצעות מנוע חיפוש חכם. תחילה, בשורת ההתראות נוכל לראות את האייקונים המוכרים כמו השעון, מצב הסוללה, הקליטה וכו’, ומעט מתחת נמצא את השעון, התאריך והפגישה הבאה בלוח השנה. בהמשך ישנם קיצורים מהירים לאפליקציות שלנו וכן אנשי הקשר ובחלק התחתון 5 קיצורים קבועים שאחד מהם משמש לגישה למגירת האפליקציות.

לומד את המשתמש
Z Launcher למעשה לומד את המשתמש לאורך זמן ובהתאם לאופי השימוש שלו הוא יציע את האפליקציות השימושיות ביותר במהלך היום וישנה כל הזמן את הקיצורים שבמסך הבית בהתאם לזמן המתאים לדעתו. אותו הדבר קורה גם לגבי אנשי הקשר שלנו ודפי אינטרנט שגלשנו אליהם.

ללאנצ’ר קיים גם חיפוש מהיר, כך אם נרצה להגיע לאפליקציה מסוימת שלא ברשימה נוכל לעשות זאת באמצעות מחוות מהירות על ידי ציור האות הראשונה של שם האפליקציה על המסך (באנגלית) ואז תוצג רשימה מתאימה.

ה-Z Launcher זמין כרגע להורדה בחינם בגרסת בטא ראשונה ותואם לרוב מכישרי האנדרואיד השונים. כדי להוריד יש להיכנס לאתר zlauncher.com דרך המכשיר הנייד.