מה שהתחיל כטרנד של סמסונג לרדת על המתחרות הולך וצובר תאוצה בחודשים האחרונים אצל עוד חברות, כאשר כעת תורה של נוקיה לנסות להשיג לקוחות על חשבון אפל וסמסונג. נוקיה, שלא כמו סמסונג, בחרה בדרך משעשעת להציג את המכשירים שלה והלכה על משהו אמיתי – הייחוד שבהם. לדברי הפרסומת של נוקיה, בעולם בו כולם מחזיקים מכשירי iPhone או מכשירים רבים מבוססי אנדרואיד, מי שמחזיק בבעלותו מכשיר Lumia עושה רושם של אדם שפוי שלא לוקח חלק בקרב הפסיכי שמתרחש בין חובבי אפל לאלו של סמסונג. והחלק בעזרתו בחרה נוקיה להעביר את המסר? המצלמה.

הפרסומת מתחילה בזוג, גבר ואישה, שנמצאים ביום (שאמור להיות) המאושר בחייהם. בעוד הם עומדים אל מול הקהל ומבטיחים זה לזו להישאר יחד לנצח נצחים, כולם מכוונים את המצלמות שלהם לעברם – ולמה שייטרחו להביא מצלמה דיגיטלית כשיש את זו שבסמארטפון? עד מהרה כל אחד מהקהל, שמחולק לשתי קבוצות על פי המכשירים שבידם (בצד אחד מכשירי iPhone ובשני מכשירי אנדרואיד), מתחיל להתקוטט. מה שמתחיל כריב מילולי קטן מתפתח עד מהרה לקטטה פיזית (אולי אפילו מידי) בה מעורבים אנשים עם כוחות על. טוב, לא באמת כוחות על, אבל ככה זה נראה. טריקים מוגזמים של עריכה גורמים לאחד מהאורחים לעוף לצד השני של האולם מאגרוף חלש, בעוד אחר מוצא עצמו באוויר מבעיטה קטנה. מאחורי העריכה המוגזמת יש הסבר – כך נוקיה מציגה את הקרב שמתחולל כבר שנים בין מעריצי אפל לאלו של סמסונג. בתוך כל הכאוס, עומדים שניים ומצלמים את החתונה (ועל הדרך גם את הריב), איך לא, עם מכשיר920 Lumia. אותם שניים הם אלו הכבשים בתוך חבורת הזאבים ("הצדיקים בסדום", בעברית) – האנשים הטובים שלא מבינים למה צריך לריב.

אולי לא מודבר בפרסומת הכי רצינית, אך נוכל להתנחם בעובדה שהפעם קבלנו פרסומת אמיתית שמציגה את היתרונות האמיתיים של מכשיר אחד על פני האחר, בשונה מהפרסומות של סמסונג. לא בטוח שהפרסומת הזו היא מה שיביא לנוקיה את הלקוחות אותם היא צריכה כדי להיות מתמודדת אמיתית על כיסם של הצרכנים, אבל היי – היא מצחיקה.

 

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • בוג

  אצלי בכיתה תמיד צוחקים על העמידות של נוקיה ואנחנו אפילו אומרים(בצחוק לא ברצינות) שאם כדור-הארץ יסיים את חייו בהתפוצצות אז יראו נוקיות עפות בחלל

 • דן ספרזאדה

  חזקקקקקקק אהבתי

 • פיפוש

  הפרסומת עצמה משעשעת, רק שיש חוק בסיסי בעולם הפרסום – לעולם אל תזכיר באופן מפורש את שמו של המתחרה..

 • בולי

  פרסומת טובה לעולם לא תתן במה כלכך גדולה למתחרים. ראיתי את הלוגו של אפל המון פעמים, יותר ממה ששמתי לב ללוגו של נוקיה

 • דן

  יופי של פרסומת אני ממש אהבתי זאת עקיצה לשתי המתחרות העיקריות של נוקיה.
  סמסונג מייצגת את אנדרויד ובצדק היא מוכרת הכי הרבה מכשירי אנדרויד מכל יצרנית אחרת ממה שידוע לי.
  אפל בעלת מערכת שונה ושתיהן מובילות את השוק.
  נוקיה מראה שחקן חדש שראוי להתמודד נגדם.
  היא עוקצת אותם בצורה שווה אבל לא בצורה שתפגע להם במכירות לפחות לא בצורה דרסטית

 • סטיב

  פרסומת מצחיקה למרות שגם נוקיה באותה מלחמה וגם היא מנסה להראות שהיא טובה יותר מהאחרות אבל אהבתי

 • אלכס

  חח אהבתי את הפרסומת.
  יש לי גלקסי3 והתעסקתי עם לומיה והוא ממש נחמד ומגיב מעולה.

 • אופיר

  חחחח טוב,
  אבל אין כמו אנדרואיד!
  ועדיף כבר אפל על ווינדוס =\

  • יששכר

   לדעתי החיסרון של הלומיה זה שאין הרבה אפליקציות בחנות

   • K

    תיקון: של ווינדוז פון