נוקיה (Nokia) הוציאה הודעת אזהרה לגבי הטענת הטאבלט שלה, Lumia 2520, עם המטען הייחודי שלו AC-300 ואף הפסיקה בעקבות כך את המכירות של המכשיר.

לפי הודעת החברה מדובר בתקלה הכיסוי הפלסטי של המטען, של החלק שמאפשר להחליף את התקע החשמלי, שיכול לזוז ממקומו, לחשוף את החלקים הפנימיים ובעקבות כך אף לגרום למשתמשים לקבל שוק חשמלי.

מדובר בכ-30,000 מכשירים שנמכרו בעיקר באירופה במדינות אוסטריה, דנמרק, פינלנד, גרמניה, רוסיה, שווייץ ובריטניה. כמו כן מייעצת החברה להפסיק את השימוש במטען הנייד של המכשיר שנמכר גם בארצות הברית. לפי החברה מדובר בכ-600 מטענים.

לחברה עדיין אין תשובה מה לעשות במקום זאת, כי אי אפשר להטעין את הטאבלט בלי המטען הייחודי שלו. אבל פתחה דף מעקב שאמור לספק כמה תשובות. לחצו כאן.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • יוסי כהן

  מגיע להם!
  הם החליטו להשתמש במטען שהוא לא סטנדרט אז מגיע להם!
  המגמה הזו של כל אחד מוציא איזה מטען מוזר "כי בא לו להיות אקסקלוסיבי" צריכה להפסק(אהמ אפל).
  זה רק פוגע במשתמשים וגורם לפסולת אלקטרונית בלי סיבה טובה.
  פשוט שיעשו סטנדרט של מטענים חזקים עם חיבור מסוים גדול יותר ומיקרו USB למכשירים הקטנים…

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אם היית קורא את הכתבה היית יכול לראות שאין קשר לזה. זה רק הכיסוי פלסטיק שכנראה לא עיצבו אותו נכון. זה היה יכול לקרות גם במיקרו USB.
   חברות לא אשמות שמיקרו USB לא עונה על הציפיות שלהם. האשמה היא על מי שלקח את זה כסטנדרט והתפשר על הרבה דברים בדרך.

 • 30000 יחידות? עלוב זאת מילה חלשה מידי אני חושב…
  משהו רע מאוד עובר על נוקיה ומיקרוסופט. כנראה המכירות הנמוכות הם בגלל הRT.

  • נתי, זה 30,000 תקולים.
   כמו כל חברה גדולה בתחום, לא כל החלקים מיוצרים על ידי חברה אחת כדי למנוע צווארי בקבוק, למרות שבמקרה הזה אולי היה כדאי להם. איזה מין QA עושים שם?

   • QA?

   • אנונימי

    כנראה שזאת גם סדרה מסויימת שיוצרה בזמן מסויים.