מכשיר הדגל החדש מבית גוגל ומוטורולה, ה-Nexus 6, נמצא בשוק זמן לא רב, וכבר משתמשים החלו לגלות יכולות שלא היו כתובות במפרט או במדריך המשתמש.

בסוף השבוע התברר על ידי משתמש Reddit כי ב-Nexus 6 מתחבאת נורית LED קטנה בתוך הרמקול העליון המסוגלת להציג צבע ירוק, כחול או אדום, אבל מה שיותר מוזר שהיא כלל אינה נגישה או פועלת בזמן התראות.

נורית ההתראה היא מצרך חשוב ונוח במכשירים החכמים, המאפשרת לדעת כאשר יש התראה או שיחה שלא נענתה בלי הצורך להדליק את המסך כל פעם מחדש. במכשירים מסוימים ניתן להגדיר צבע בהתאם להתראה או לפי איש הקשר ממנו מגיעה השיחה או ההודעה, לכן מפתיע כי גוגל לא מאפשרת שימוש בנורית הקיימת כחלק מהחומרה.

מי שבכל זאת כן מעוניין להשתמש בנורית יכול לעשות זאת באמצעות יישום Light Flow הזמין להורדה מחנות ה-Google Play, אולם לפני כן נדרש הרשאות רוט (Root) וכן התעסקות קלה בהגדרות שונות.

מי יודע, אולי גוגל תפתיע ותשחרר עדכון לגרסת ה-Lollipop עם תמיכה בנורית התראות באופן מובנה, כך שנוכל להינות מהאפשרות הקיימת בלי צורך בהתעסקות מיותרת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.