בסוף השבוע האחרון הושק ה'נקסוס 5' (Nexus 5), מכשיר הדגל החדש במשפחת מכשירי האנדרואיד מבית גוגל, כצפוי המכשיר כולל חומרה עדכנית לצד הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה. אך האם כל אלו מספיקים על-מנת להרשים אותנו ואת המבקרים?

לקחנו לסיבוב את המכשיר החדש של גוגל באירוע ההשקה בישראל בוידאו שבהמשך, וגם בדקנו מה אומרים אתרי הטכנולוגיה הגדולים בעולם על הדור החמישי למכשירי הנקסוס.

עיצוב איכות בנייה
דGoogle-Nexus-5-Cameraיטר בון (Dieter Bohn) כתב The Verge מציין כי הוא מצפה ליותר מאיכות בנייה של מכשיר דגל "איכות הבנייה היא לא מלאכת מחשבת, כפי שהפכנו רגילים לצפות ממכשירי דגל כמו ה-HTC One או ה-iPhone 5S. ניתן לתאר את המכשיר כ'פלסטי באופן בלתי מתנצל, אם לשאול את המשפט שמתאר את ה-iPhone 5C. אם כי גב המכשיר נותן הרגשה טובה כשם שהפלסטיק הרך-למגע (Soft Touch), אותו גוגל מכנה 'דמוי משי' – מקנה אחיזה טובה".

גרג קומפרק (Greg Kumparak) מ-TechCrunch מאוכזב מעיצוב המכשיר "הוא נראה טוב, אם כי לא צורה ייחודית, במרחק של כמה מטרים לא יהיה ניתן להבחין באיזה מכשיר מדובר. זהו [מכשיר] עם מסך זכוכית הגדול והחלק האחורי השחור, אני לא יודע איך המכשיר יכול להיות יותר פשטני".

אם רציתם לדעת איך המכשיר מרגיש מייקל פישלר (Michael Fisher) מ-PhoneArena ביצע השוואה בין מכשיר ה'נקסוס 5' ל-G2 עליו הוא מבוסס, ומציין "איכות הבנייה של ה'נקסוס 5' נראית מעולה… המכשיר של גוגל [בעל איכות בנייה] עדיפה".

מסך
ג'ושוע טופולסקי (Joshua Topolsky) אשר סיקר את המכשיר עבור The Verge כותב "הצבעים במסך עלולים להראות מעט חיוורים בהשוואה ל-HTC One או ל-iPhone 5S, אך זוהי דקדקנות יתרה,  המסך בס"כ נראה בהיר, יפה ומדויק. ב-445 פיקסלים לאינץ' זהו מכשיר נהדר לקריאה, עבודה, גלישה באינטרנט וצפייה בסרטונים – חלון מושלם אל מערכת ההפעלה".

מאט ורמן, כתב הטכנולוגיה הראשי של The Telegraph מציין כי האיכות של המסך לא נופלת מזה של המתחרים "במסך שעתה מציע רזולוציית HD אשר הפכה מקובלת, בבהירות מלאה איכות המסך טובה כשל המתחרים".

וידאו: התרשמות ראשונה מ-Nexus 5

מצלמה
מכשירי הנקסוס מעולם לא כללו מצלמה איכותית במיוחד, אך הפעם לראשונה מכשיר הנקסוס כולל מייצב תמונה, למעשה החברה כה גאה במצלמה של ה'נקסוס 5' כך שהיא מכבבת בפרסומות אודות המכשיר, האם היא מצליחה לעמוד בציפיות? על-פי ההתרשמות של לין לה (Lynn La) מ-Cnet נראה שאכן יש שיפור "איכות הצילום הייתה טובה אומנם היא לא הדהימה אותי. לרוב, האובייקטים היו חדים ובפוקוס" בנוגע למייצב התמונה היא מוסיפה "מייצב התמונה תפקד כהלכה. לכדתי מספר תמונות תוך-כדי הליכה. ניסיתי לשמור על אחיזה יציבה תוך-כדי תנועה ורוב התמונות שצילמתי היו חדות, למרות שאחת או שתיים יצאו מטושטשות".

גרג קומפרק קורא למצלמה "טובה מהממוצע, אך לא מדהימה". עם הדעה הזו מסכים גם ג'ושוע טופולסקי "בתפאורה המושלמת המצלמה של הנקסוס 5 יכולה להפיק תמונות מצויינות, לצערנו החיים לא – כאשר מנסים להתמודד עם צילום תמונה בחיים האמיתי המצלמה מציגה ביצועים נמוכים בעקביות" ולסיכום אומר ש"היום מצלמה טובה מספיק, היא לא טובה מספיק".

http://www.youtube.com/watch?v=hQ0XTJqFLIE

לסיכום
לין לה מציינת לטובה את מחיר המכשיר ומודיעה כי הוא נותן תמורה למחיר "עם כל המהומה סביב ההשקה על מכשיר הנקסוס 5 דעו כי לא מדובר במכשיר המושלם, המסך לא בהיר כמו של המתחרים ואיכות הצילום לוקוה בחסר… אך בראייה רחבה אם משווים מכשיר שעולה 400 דולר למתחרים שעולים 650 דולר נבין את המשיכה של מכשיר הנקסוס שמציע ביצועים מעולים לצד מחיר משתלם". לין מסכמת וקוראת לדגם החדש של מכשירי הנקסוס "המכשיר עם הכח, הפוטנציאל והמחיר הנכון", וגם אנחנו חושבים ככה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.