אל תצפו ליותר מדי שינויים בתצוגות של Android 4.4 KitKat. אם לשפוט לפני התמונות שאותם פרסם הבלוג Gadget Helpline, הגרסה החדשה, שאמורה להיות מושקת יחד עם ה-Nexus 5 במהלך החודש הנוכחי, מסך הנעילה, מסכי הבית ושורת ההתראות נטולי שיפורים חזותיים משמעותיים, להוציא אנימציות חלקות יותר וסמלי התראה בהירים בשורת ההתראות במקום הכחולים המפארים את גרסת 4.3.

הבלוג מציין, למען ההגינות, כי הגרסה שנחתה לידיו היא גרסה מעט מוקדמת, כזו הנושאת עוד את סמלי ה-Key Lime Pie, השם שקברניטי גוגל (Google) חשבו להעניק לגרסה 5.0 לפני שהחליטו על גרסה 4.4 ועל שינוי שמה ל-KitKat.

אם בוחנים תכונות חדשות, מגלים כי גוגל בחרה להכניס למערכת אפשרות מובנית להדפסה ישירות מהמכשיר, דבר שמבטל את הצורך בהורדה למכשיר של יישומי צד-שלישי. בנוסף, נראה כי גוגל דוחפת לשימוש את התשלום האלחוטי, כזה הנעזר בטכנולוגיית ה- NFC ובוודאי נשמע אודותיו בתקופה הקרובה. שינוי משמעותי נוסף יאפשר שיתוף מסכים אלחוטי באמצעות יישום ה-Miracast שעומד להגיע גם הוא בגרסת ה-KitKat.

עוד נוכל למצוא כמעט את כל האפליקציות מבית גוגל, כולל את את יישום הפתקים וההערות Google Keep ואת האחסון הענני החינמי Google Drive. אל אפליקציות אלה מצטרפת אפליקציית המצלמה המשופרת הכוללת את פקדי הגלילה בהחלקה המוכרים לנו מגרסת 4.3, וכן פילטרים המזכירים מעט את אפליקציית האינסטגרם ואפשרות להדפסה ישירות מגלריית התמונות או יצוא התמונה לקובץ PDF.

לסיכום, נראה כי אנדרואיד 4.4 חושפת התקדמות עדינה הכוללת כמה תוספי תוכנה. המראה מלוטש, ההפעלה מהירה ונראה כי כדאי לחכות לגרסה הרשמית והסופית שתגיע כאמור, על פי ההערכות, עוד החודש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.