חברה סינית, בבעלות חלקית ישראלית, החלה למכור בארץ סמארטפון במחיר זול במיוחד. המכשיר, הנמכר תחת המותג Navoto (נבוטו), מציע מפרט הכולל מסך 5 אינץ’ ומעבד מרובע ליבה תמורת 670 ש"ח (שהם כ-188 דולרים).

הדגם הנמכר הוא HY5001. הוא מיוצר על ידי חברת Bedove הסינית והוא מבוסס על אנדרואיד (Android) בגרסה 4.2.1 עם עברית מלאה. המסך מציע רזולוציה של 1280×720 פיקסלים והמערכת על שבב, שפועלת במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ, היא ה-MTK6589 של מדיה-טק (MediaTek). המכשיר מצויד גם בזיכרון RAM בנפח של 1 ג’יגה בייט וזיכרון אחסון פנימי בנפח של 4 ג'יגה-בייט עם אפשרות הרחבה באמצעות חריץ microSD. בגבו של ה-HY5001 יש מצלמת 8 מגה פיקסלים (עם אינטרפולציה ל-12.6 מגה-פיקסלים) ובקדמתו מצלמת 5 מגה-פיקסלים (8 מגה-פיקסלים באינטרפולציה). מבחינת תקשורת הוא תומך ב-WiFi b/g/n ו-Bluetooth 2.0. כמו רוב המכשירים הסינים המוצעים כיום בשוק הוא תומך בסים כפול. הסוללה מציעה נפח עבודה של 2,500mAh, וכחלק מהערכה מקבלים סוללה נוספת, כיסוי פליפ, אוזניות, כבל USB ומטען קיר.

בשונה מטלפונים אחרים שמיובאים לארץ מסין, ה-HY5001 אינו מוצע למכירה בחנות, הדרך היחידה לרכוש אותו היא דרך אתר החברה. הוא נשלח לארץ מהונג-קונג במשלוח ישיר, כך שרוכשי המכשיר יאלצו להמתין בסבלנות מספר שבועות עד שהוא יגיע אליהם. הוא כולל גם אחריות לשנה, אולם כדי לממשה יש צורך לשלוח את המכשיר בחזרה לסין לאחר תיאום עם החברה בארץ, מינוס לא קטן שיגרור גם הוצאה כספית למשלוח חזרה. לחלופין מציעים בחברה שירות תיקונים מלא בישראל בעלות של 249 ש"ח לתיקון, לכל נזק ללא השתתפות עצמית.

סיני בישראל
מכשירים סינים אינם דבר חריג בארץ. גם רשת באג משווקת את המותג Xtreamer במחיר זול יחסית ולאחרונה החלה גם חברת אלפא-טלקום לשווק את מותג Huawei בישראל ואפשר גם למנות את ZTE של יורוקום וגם מכשירי Thl ששניים מהם גם סקרנו. ההיצע בארץ גדל וכך גם המחיר הולך ופוחת ואנחנו רק מרוויחים.

לאתר המכירה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.