MS GTX 1050Ti

כרטיס המסך החזקים, אלה שהגיימרים אוהבים לרכוש, הם לרוב גדולים מאוד ואינם מיועדים למחשבים קטנים – אבל לא עוד. MSI חשפה את GTX 1050 Ti, כרטיס מסך בפרופיל נמוך (low-profile) המאפשר הרכבתו גם במארזים קטנים במיוחד.

למרות גודלו, הכרטיס החדש מצליח לדחוס יכולות רבות בלי הרבה פשרות. GTX 1050 Ti עדיין תופס שני חריצי הרחבה, אך גובהו נמוך בכמחצית מגובהו של כרטיסי מסך מקבילים מסדרת Pascal החדשה של Nvidia. בזכות גודלו, ניתן לשלבו במחשבים סלוניים או מחשבי גיימרים קטנים ונשאים או לשימוש במערכות VR זולות.

הפשרה המרכזית ב-GTX 1050 Ti, לפחות בדגם החלש יותר, הוא מספר הליבות ותדר העבודה שלו. הוא מציע את אותה ארכיטקטורת 14 ננוטמר Pascal, עם מספר ליבות CUDA של 640 או 768 בהתאם לדגם. התדר וכזיכרון גם כן משתנים בהתאם לדגם, עם תדר מקסימלי של 1,455 או 1,392 מגה-הרץ וזיכרון של 2 או 4 ג'יגה-בייט GDDR5 128 bit בתדר מקסימלי 7008 מגה-הרץ.

שני הכרטיסים דורשים חריץ PCI Express x16 3.0, אך בניגוד לכרטיסים הגדולים האם לא מופעלים במקור מתח חיצוני דרך ספק הכוח ומסתפקים בהספק של חריץ ההרחבה. תומכים ב-DirectX 12, OpenGL 4.5 ברזולוציה מקסימלית של 7680 על 4320 פיקסלים על גבי שלושה תצוגות חיצוניים בחיבור DVI, DisplayPort 1.4 ו-HDMI 2.0. יש להם זוג מאווררים, אולם כן נדרש כי בסביבתם תהיה זרימת אוויר כדי לא לגרום להתחממות.

מחירם של GTX 1050 Ti לא פורסם והערכות כי הם ינועו סביב 150 עד 200 דולר.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • גיל מאירי

  זה כרטיס די מגניב. אבל ב100 שקלים יותר יש לך את הAMD RX 470 שמשאיר לו אבק כמעט בכל קוטר אפרי.

 • CoolR2

  איתי ממליץ לך לכתוב על הכתבה הבאה: (מה עדכון רדסטון 3 יביא איתו אל ווינדוס 10 מובייל – וזה עומד להיות אדיר – אדיר מאוד!!)

  http://www.zdnet.com/article/microsofts-x86-on-arm64-emulation-a-windows-10-redstone-3-fall-2017-deliverable/

  תוכל להוסיף לכתבה את התבטאויותיו של נאדלה בנושא: (ממש היום)

  http://news.softpedia.com/news/microsoft-ceo-says-windows-phones-will-be-ultimate-mobile-devices-510411.shtml

  אני באופן אישי ממש התרגשתי כאן מהבשורה החדשה שהביא נאדלה – והייתי שמח אם הוא היה מופץ כאן ברבים 🙂

  יש עוד תקווה לפלטפורמה של ווינדוס פון (או בשמה כיום 'ווינדוס 10 מובייל') – ונאדלה צדק שצריך ללכת בגישה שונה ולהביא תכנים ייחודיים למערכת ההפעלה כדי שהיא תצלח.. (ולא לעשות 'כמו כולם' בשוק רווי מתחרים ונתח שוק כמעט מוחלט מצדם – שמקשה על כניסתה של מתחרה ראויה לתחום)

  בכלל אני חושב שמה שנאדלה מסר כאן הוא לא פחות ממהפכה.. שמענו שכבר היו על כך כל מיני תכנונים וכאלה – אך לא ידענו כיצד הדבר בדיוק יבוצע או איך יעבוד לפחות (היות וקו מעבדי ה-Atom של אינטל לניידים בוטלו – מה שאיפשר בעצם את הרצת אפליקציות ה-x86..)

  ועכשיו הדבר יבוצע באמצעות אימולטור של x86 ל-ARM64 (על בסיס אותו הרעיון של אימולטור ה-32 סיביות ל-64 סיביות – שאיפשר בעצם את הרצת התוכנות עליהם במחשב)..

  • איתי מקמל

   תודה. אני חושב שהחזון שלהם רק עכשיו מתחיל בזמן שגוגל כבר כמעט שם בלי לצאת בהצרות. אבל זה ללא ספק מעניין.

   • CoolR2

    למה יש להם חזון רק עכשיו? כי לבאלמר לא היה חזון.. הוא זרם עם כל מה שיש..

    באלמר רק הרס את החברה המדהימה הזאת.. יש שם והרס בשנותיו האחרונות את החברה.. ממש כמו סטיבן אילופ מנוקיה שגם אותו באלמר רכש, וסאטיה נאלץ לקנות..

    אגב מבחינת סאטיה כל עסקרת נוקיה הייתה כמו "עצם בגרון" – אם היה יכול, הור גם היה משתחרר ממנה.. אבל בגלל שבאלמר כבר חתם עליה לפני התפטרותו – לא הייתה יותר נקודת אל חזור..

    • איתי מקמל

     אחדד. החזון התחיל מזמן, המימוש רק עכשיו ומסכים – באלמר גרם לחברה להיות במיתון טכנולוגי.