מוזילה (Mozilla) השיק גרסה חדשה של הדפדפן הפופולרי פיירפוקס (Firefox), בגרסה מספר 25 למחשבי ה-PC ולניידים מבוססי אנדרואיד יחדיו. בגרסה השולחנית, מציגה מוזילה כרגיל מספר תיקונים ושיפורי אבטחה בניהם 5 פרצות קריטיות, אבל גם כמה דברים חדשים.

בעדכון זה,נוספה התמיכה בטכנולוגיה שמכונה Web Audio העוזרת לשפר את החוויה הקולית עבור אלו שמשתמשים בדפדפן כדי להריץ אפליקציות המבוססות על HTML 5, יחד עם אפשרות להצמיד קולות לאובייקטים המופיעים במסך כדי להפוך אותם למציאותיים יותר. זאת ניתן למעשה להשיג בלי צורך בשירות או מנוע אודיו כדי להשיג זאת. כך, לדוגמה, במשק תפקידים אפשר להצמיד קול מסוים לכישוף שמוטל על ידי קוסם, וממש לשמוע כיצד הכישוף נע על המסך אל עבר המטרה שלו. כדי להדגים את הטכנולוגיה, הציגה מוזילה דמו אודיו הנקרא Songs of Diridum כמחווה למשחק LOD: Legend of Diridum.

בנוסף העדכון מציע גם חיפוש מקבילי במספר חלונות כך שביצוע חיפוש תחת לשונית אחת לא ייגרר ללשונית אחרת. לדברי מוזילה, המטרה היא לאפשר למשתמשים ביצוע חיפושים שונים במקביל, תוך שמירה על העמודים הפתוחים ונושא החיפוש שלהם כדי שניתן יהיה לחזור למצב הנוכחי שלהם, כולל החיפוש שבוצע, אליהם באופן מיידי.

עוד שינויים קשורים בעיקר לאתחול הדפדפן להגדרות ברירת המחדל. בניגוד לבעבר, במקרה כזה היסטוריית הגלישה האחרונה לא תמחק. אפשרות נוספת במקרה שחוזרים להשתמש בדפדפן אחרי תקופה ארוכה, מסיבה כלשהי, אפילו אם מדובר במספר חודשים, נוכל לאפס אותו למצבו ההתחלתי אך לשמור על המידע האישי ההכרחי, כולל הגדרות הסנכרון, לדוגמה.

גם לסמארטפון
יחד עם השקת הגרסה השולחנית, מוזילה, כהרגלה, הכריזה גם על עדכון לגרסת האנדרואיד של הדפדפן, וגם לו מספר חידושים. כך למשל התווספה לדפדפן אפשרות להגדיר גלישה של אורח, כך שהיא לא תשפיע על נתוני והיסטוריית הגלישה של בעל הטלפון. חידוש אחר הוא האפשרות להוסיף מחוונים של התוספים השונים של הדפדפן לפס הכתובת שלו. מבחינת אבטחה, נוספה אפשרות לחסימת תכנים מורכבים, שמגיעים ממספר מקורות בעלי רמת אבטחה שונה, כדי להגן על משתמשים בפני התקפות מסוג man-in-the-middle וכן כדי למנוע אפשרות ציטוט בעת גלישה לאתרי HTTPS.

להורדה: Firefox למחשב או בגרסת האנדרואיד.