קרן 'מוזילה' (Mozilla) מפתחת פיירפוקס הודיעה בסוף השבוע האחרון כי היא תפסיק את הפיתוח של מהדורת המודרנית של הדפדפן שלה, מפאת "אימוץ נמוך".

ג'ונתן נייטינגייל (Johnathan Nightingale) סמנכ"ל פיירפוקס כתב בסוף השבוע האחרון בבלוג הרשמי של הקרן כי הפיתוח של המהדורה המודרנית, מטרו לשעבר, יופסק. ההודעה המפתיעה מגיעה ארבע ימים לפני התאריך המשעור לשחרור הגרסה, נייטינגייל מציין כי שיחרור גרסה 1.0 "יהיה [מהלך] שגוי", הוא ממשיך ומציין כי קצב האימוץ של יישומי מטרו הוא נמוך – "ביום ממוצע מליוני משתמשים עושים שימוש בגרסאות טרום-שיחרור של פיירפוקס בגרסה השולחנית, אך מעולם לא ראינו מעל ל-1,000 משתמשים בגרסת המטרו".

נראה כי הבחירה של נייטינגייל נובעת בעקבות משאבים מוגבלים שיש לקרן ואי-הרצון להשקיע אותם היכן שאין באמת ביקוש, "הסיכון הוא שאם יום אחד האימוץ של יישומי מטרו כן ימריא אנו עלולים להתקדם בהתקדם בדרך הקשה, אך זהוא סיכון עדיף מאשר להשקיע משאבים בפלטפורמה שהמשתמשים שלנו לא מאמצים".

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • למערכת:

  למערכת:
  לא מהדורה מודרנית אלא מהדורת ממשק מגע או מהדורת ממשק Modern (הממשק נקרא עכשיו Modern במקום Metro, זה השם שלו, הוא לא מודרני).

 • דן

  מה קפצתם?
  פיירפוקס פועלים בלי כל אינטרסים, מהסיבה שעובדים שם בהתנדבות והעבודה היא בקוד פתוח. במידה ויהיה ביקוש חוזר הם יחזרו לפתח את הגרסה הזו. זה סתם בזבוז משאבים.
  לא דווקא ולא כלום פשוט אין מספיק משתמשים ואין טעם להוציא לכמות קטנה כל כך גרסאות חדשות כל הזמן.

 • מוזילה היום הכל טאץ' והככל מודרני -צרייך מטרו בהתאם ! 2014 תתעוררו !

  סתומים ,ממשק ה"מטרו" הוא הממשק שכבר משנה שעברה מתפתח –
  כל מערכת חדשה של מיקרוסופט תיהיה עם המטרו .בעוד כמה שנים כל מחשב מבוסס windows יהיה עם מטרו -כי windows 7 (בלי מטרו) תיהיה כבר מיושנת אבל עדיין אוהבים אותה כיום והיא פופולרית -ברגע (בעתיד) שהציבור יבין שהמטרו הוא קידום טכנולוגי אמיתי ! כי הוא מתאים למסכי מגע ומסכי מגע הם העתיד -הכל טאץ' !! 2014 .תתעוררו מוזילה !!! מוזילה האלה לא מבינים מה זה מערכת הפעלה שרואה וצופה את העתיד וכבר מביאה את העתיד -מטרו הוא ממש מודרני איכותי ואמיתי ויותר חכם ו"טלפוני" ויותר קליל ונוח ולא איזה שולחן עבודה כבד ומיושן
  ואיטי !

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   כמה שטויות..

  • איש

   הם עושים את זה בעיקר כדי לעשות דווקא למיקרוסופט… כמו ילדים קטנים
   לא מעניין אותם בכלל מה קצב האימוץ
   מה שעצוב שהם מעין מסרבים לקבל את העובדה שקרבות אקספלורר-מוזילה נגמרו ממזמן ושהאויב האמיתי הוא הגוגל כרום שכל הזמן הולך ונוגס מנתח השוק שלהם (ובצדק)

   • בולי

    זה לא רק פיירפוקס שעושה שרירים למיקרוסופט זה גם גוגל וגם valve ויש עוד רשימה ארוכה של חברות שלא אוהבות את השינוי שמיקרוסופט עשתה בווינדוס 8 עד למצב שהם מתחילים לפתח בעצמם מערכות הפעלה (steam OS לדוגמה) ולראות בה מתחרה במקום מארחת.

    תמיד אמרו שמה שעזר למיקרוסופט להגיע לאן שהגיעה היה המפתחים, לא סתם סטיב באלמר צעק devlopers עד שיצאה לו הנשמה. היום המפתחים מבינים שיש להם יותר כח בדיוק כמו שביל גייטס הבין כשהוא פיתח למקינטוש בהתחלה ואחרי זה הלך נגד אפל.

    • איש

     לא נראה לי שהעיצוב זה מה שמפריע להם…
     ישנה תחרות בין מייקרוסופט לגוגל בתחום מערכות ההפעלה למובייל
     valve נכנסה לתחום מערכות ההפעלה (או יותר נכון לשוק הקונסולות) כדי להגדיל את נפח שהוק שלהם, הם לא מוותרים על המממשק שלהם לוינדווס ולא מתכוונים לוותר עליו בעתיד, הכל כלכלי נטו.

     לגבי מוזילה הם מצויינים בקבלת החלטות גרועות ומטעמים לא ברורים בוחרים צד במלחמה שלא שייכת להם… כאילו שאם יזניחו את הפיתוח שלהם לסביבת ווינדווס אנשים יעברו לתוכנות בקוד פתוח… בולשיט מוחלט שמאפיין את הקהילה הזאת…

     כמו שאמרתי, מוזילה חיים עוד בתקופה של מלחמות אקספלורר-פיירפוקס ולא מבינים שזה כבר היסטוריה ושיש להם אוייב חדש בשער…

 • אפק

  לא הבנתי למה ארבע ימים לפנה זה לא כל כך הרבה משאבים

  • סיום הפיתוח הוא לא החסם, אלא המשך התמיכה בעתיד

 • אני מקווה שבגרסאות הבאות של פיירפוקס לא ימחקו את גרסת המטרו, היא מעולה