אנדרואיד (Android) היא מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר בעולם, בזה אין כל עוררין. אבל לאחרונה, יש סיבה שהיא מצליחה להגדיל את נתח השוק שלה עוד יותר; הסיבה: טלפונים שעולים מתחת לרף ה-200 דולרים.

על פי מחקר של חברת האנליסטים IDC ברבעון השני של 2014, מספר מכשירי האנדרואיד שנמכרו מתחת לסכום של 200 דולרים היוו כ-58.6% אחוז מכלל המכירות של כל הטלפונים החכמים מבוססי האנדרואיד ברחבי העולם, כ-149.6 מיליון יחידות. האחראיות העיקריות למגמה הזאת הן היצרניות הסיניות כדוגמת Huawei, Lenovo ו-Xiaomi, שאותם הלקוחות הסיניים (בעיקר), ההודים ובעוד מספר מדינות המזרח ומדינות מתפתחות מעדיפים את המותגים הללו, שכן לקוחות אלו אשר לא מסוגלים להרשות לעצם מכשיר יוקרתי (כמו באירופה ובצפון אמריקה), "נאלצים" להסתפק במכשירים מוזלים שהיצרניות והמותגים הסינים מספקים בשפע.

idc-smartphone-market-share-q2-2014

עם האינפלציה החדה של המכשירים הזולים, ישנו הסבר הגיוני להמשך עלייתה בנתח השוק העולמי של מערכת אנדרואיד, שכעת תופסת 84.7% מכלל השוק. iOS אחראית ל-11.7% ממכירות המכשירים זאת מכיוון שאפל (Apple) מייצרת מגוון מצומצם של מכשירים כל שנה, לרוב רק את הדגמים האחרונים ואין לה מבחר גדול כפי שיש ליצרניות האחרות. אחרי iOS מגיעה Windows Phone עם 2.5% מהשוק בלבד, וכאן מיקרוסופט לא מצליחה להגדיל כמעט כלל את נתח השוק שלה למרות שיש ברשותה מגוון מכשירים מוזלים.

בקרוב אנחנו צפויים לראות עוד שני דגמים חדשים של מכשיר ה-iPhone ועוד מספר קטן של מכשירי Windows Phone מוזלים, אך ככל הנראה מבחינת כמות אף אחד לא יצליח לעקוף את מערכת ההפעלה של גוגל.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • בורה

  אני לא מבין למה תמיד יש ויכוח כשמזכירים אייפון, לא אכפת מה מצב נתח המערכות הניידות בעולם.. טוב לי עם האקספריה זד 1 שלי, ואם אני אשדרג זה יהיה לג'י 3 עם סנפדרגון 805… ואגב במדינות העניות קובע המחיר ולא המותג

 • יוסי

  איזה מצחיק אתה

 • גיא

  זאת בדיוק הסיבה למה אסור לחשוב שזה שאנדוראיד שולט בשוק זה אומר שאנשים מעדיפים אותו על פני אייפון. אנדרואיד שולט בשוק בגלל שהוא האופציה היחידה של מי שרוצה מכשיר סלולרי ב פחות מ 2000 שקל. אסור להשוות את הנתונים לאייפון!! שכן אייפון הוא מכשיר פרימיום בלבד !!

  • יוסי כהן

   אבל עדיין מבחינת המפתחים אנדרואיד שולט בשוק… יותר נתח = יותר מכשירים
   וזה לא משנה את העובדה שמכשירי הפרימיום (ושוק הביניים כגון נקסוס) של אנדרואיד עוקפים את הפרימיום של אפל בביצועים.
   אף אחד לא משווה מכשיר שוק נמוך לאייפון משווים מכוניתת יוקרה למכונית יוקרה ולא למבורגיני לסובארו.

   • Guy

    1. תקרא עוד מחקרים, השליטה בשוק של אנדרואיד אבל מי שמוריד יותר אפלקציות בפועל זה משתמשי אפל.
    2. מפתחי אפל מרוויחים בממוצע פי 3 ממפתחי אנדרואיד.
    3. בשוק הגבוהה אפל שולטת באופן משמעותי. אפל מוכרת בסביבות ה 50 מליון מכשירים ברבעון בעוד סמסונג בקושי מגיעה ל10 מליון והיא נחשבת מקום 2 ( לסמסונג יש עוד 70 מליון מכירות מכשירים מתחת 200$ )

   • אלעד

    מפתחים תמיד מעדיפים לפתח ל iOS תחילה, בעיקר אם זו אפליקציה לא רק לשוק המקומי הישראלי.
    הרווחים שמפתחי האפליקציות רואים מ iOS גדולים בהרבה מאנדרואיד.

    בכלל באופן כללי הרווחים שאפל עושה מכל הפלטפורמה של הטלפונים והטאבלטים גדולים מכל החברות.

    ובקשר לכתבה,
    שום מכשיר דגל של שום חברה לא עקף את האייפון המקביל באותה שנה במכירות.

   • נקסוס זה שוק ביניים?