אם אתם משתמשים במכשיר המבוסס על מערכת אנדרואיד, יש סיכוי לא קטן כי הוא משדר את רשימת רשתות ה-WiFi המועדפים והשמורים בו, כך חושף ארגון החזית האלקטרונית EFF. הארגון גילה כי מכשירי אנדרואיד אשר הושקו במהלך השלוש השנים האחרונות משדרים באופן בלתי ברור את רשימת הרשתות האלחוטיות של המשתמש, דבר המצביע על המיקומים בהם ביקרנו ומסכן את הפרטיות.

מכשירי אנדרואיד מבוססי גרסה 3.1 ומעלה כוללים אפשרות המכונה Preferred Network Offload, אשר כך נראה גורמת לשידור הרשתות. הפעולה מתבצעת כאשר המכשיר אינו מחובר לרשת כלשהי וקישוריות ה-WiFi מופעלת, במצב זה כאשר המסך כבוי המערכת מנסה לסרוק מפעם לפעם אחר רשתות פתוחות ומשדרת בזמן זה את רשימת הרשתות במכשיר. בהתאם לרשימת הרשתות האישית שבמכשיר, המידע ניתן לגילוי בקלות יחסית ולפגוע בפרטיות המשתמש כך ששמות הרשתות חשופות ויכולות להסגיר מקומות בהם המשתמש היה.

לדברי הארגון, ניתן למנוע זאת גם בלי צורך בעדכון תוכנה, אלא על ידי כניסה להגדרות המתקדמות של קישוריות ה-WiFi וביטול האפשרות המכונה “השאר את ה-WiFi פועל תמיד בזמן שינה” (Keep Wi-Fi on during sleep), אולם זה גם אומר כי המכשיר מתנתק מהרשת האלחוטית בזמן שהמסך כבוי. עוד נאמר כי לא בכל המכשירים קיימת האפשרות ובחלקם גם אם קיימת היא עדיין ממשיכה לשדר את רשימת הרשתות.

בגוגל הגיבו ואמרו כי הם בוחנים מהם השינויים הדרושים כדי למנוע זאת בעתיד.

התמונה באדיבות Shtterstock

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • שי

  במילא אין יותר פרטיות וגם הטלפון יןדע איפה הייתה בזכות הGPS

 • סתם אחד

  שוב חוזר הניגון..! אנדרואיד מתגלה במערומיה ומיד כל החסידים קופצים לסנגר.. ״ מה אני סוכן, מה אכפת לי..?, בלה בלה..!״

  אכפת ועוד איך.. הרבה אנשי עסקים עוברים בין בתי עסק שונים ולא רוצים שידעו מה הנתיב שלהם. וגם אני כאדם פרטי לא רוצה שנתונים מהטלפון שלי ישודרו ללא אישורי!
  בנוסף רוב פרצות האבטחה הן לא בעיה של רוב המשתמשים אבל אם האקר מוכשר מחליט לנצל את הפרצות האילו זה כבר בעיה.

  על מי בדיוק אנשים מגנים פה?! מדובר על פרצת אבטחה חמורה מאוד וכדי שבמקום לסנגר ולהיות אנשי שטח של גוגל תתחילו לדפוק על השולחן ולדרוש טיפול בבעיות האבטחה שמתגלות פעם אחר פעם באנדרואיד. הסלחנות הזו היא שורש הבעיה!

 • בשוק

  מהכותרת הייתי בטוח שמינימום האנדרואיד מגלה לכולם את הססמאות. כולו מספר איפה הייתי. וואו! מי שמגיל או גנב או פושע או בוגד באישה – אל תיקח טלפון! לכל השאר – די לבלבל לנו על אבדן הפרטיות! את מי זה מטריד?

 • chicipici

  מי שרוצה פרטיות שלא יתחבר לאינטרנט.

 • jjhvih

  אנדרואיד מתגלה מיום ליום כגועל נפש של מערכת, נותנים אותה חינם ובתמורה היא שותה לך את הדם

 • טימי

  "להסגיר מקומות בהם המשתמש היה"

  מה אכפת לי? אני לא סוכן חשאי, במה זה מסכן את הפרטיות שלי ?

 • זה אידיוטי לנתק את החיבור רשת כשהמסך כבוי , זה אומר שעד שלא תדליק אותו לא תקבל בזמן אמת עדכונים מאפליקציות מבוססות רשת . כמו ווטסאפ וכמו YNET . ,

 • פיפוש

  זה כבר מזמן לא חדש, וזה מעולם לא היה ״רק רשתות WiFi״.
  אין מה לעשות, אין ארוחות חינם.

  • Guy

   החיבור מחדש לרשת יצרוך הרבה יותר אנרגיה מאשר כל הזמן שבוא היה מחובר בזמן שינה.