אם אתם משתמשים במכשיר המבוסס על מערכת אנדרואיד, יש סיכוי לא קטן כי הוא משדר את רשימת רשתות ה-WiFi המועדפים והשמורים בו, כך חושף ארגון החזית האלקטרונית EFF. הארגון גילה כי מכשירי אנדרואיד אשר הושקו במהלך השלוש השנים האחרונות משדרים באופן בלתי ברור את רשימת הרשתות האלחוטיות של המשתמש, דבר המצביע על המיקומים בהם ביקרנו ומסכן את הפרטיות.

מכשירי אנדרואיד מבוססי גרסה 3.1 ומעלה כוללים אפשרות המכונה Preferred Network Offload, אשר כך נראה גורמת לשידור הרשתות. הפעולה מתבצעת כאשר המכשיר אינו מחובר לרשת כלשהי וקישוריות ה-WiFi מופעלת, במצב זה כאשר המסך כבוי המערכת מנסה לסרוק מפעם לפעם אחר רשתות פתוחות ומשדרת בזמן זה את רשימת הרשתות במכשיר. בהתאם לרשימת הרשתות האישית שבמכשיר, המידע ניתן לגילוי בקלות יחסית ולפגוע בפרטיות המשתמש כך ששמות הרשתות חשופות ויכולות להסגיר מקומות בהם המשתמש היה.

לדברי הארגון, ניתן למנוע זאת גם בלי צורך בעדכון תוכנה, אלא על ידי כניסה להגדרות המתקדמות של קישוריות ה-WiFi וביטול האפשרות המכונה “השאר את ה-WiFi פועל תמיד בזמן שינה” (Keep Wi-Fi on during sleep), אולם זה גם אומר כי המכשיר מתנתק מהרשת האלחוטית בזמן שהמסך כבוי. עוד נאמר כי לא בכל המכשירים קיימת האפשרות ובחלקם גם אם קיימת היא עדיין ממשיכה לשדר את רשימת הרשתות.

בגוגל הגיבו ואמרו כי הם בוחנים מהם השינויים הדרושים כדי למנוע זאת בעתיד.

התמונה באדיבות Shtterstock