בדרך כלל, אפשרי שיהיה מותקן על המכשיר הרום המקורי של היצרנית או לחלופין רום אנדרואיד מקורי (סטוק), אבל לא מעט משתמשים מתלבטים בין הממשקים השונים ועם איזה ממשק או רום להישאר.

בעלי ה-HTC One זכו השבוע להפתעה חביבה מפי מפתחי הרום המוכר MoDaCo, אשר הציגו את MoDaCo.SWITCH המאפשר למשתמשים לבחור בין ממשק ה-Sense של HTC לבין ממשק הסטוק המקורי של גוגל וניתן לעבור ולהחליף בניהם בלחיצת כפתור ובהפעלה מחדש של המכשיר. גם ניתן לשתף מידע בין הממשקים השונים כך שאם התקנו או שינינו הגדרות בצד אחד ניתן לראות זאת גם בממשק השני.

MoDaCo.SWITCH, לחיצת כפתור אחת

לקראת סיימו של הפיתוח, הצוות הודיעה כי כלי MoDaCo.SWITCH יגיע רשמית גם למכשירי ה-Galaxy S4 (בגרסת Snapdragon כרגע), מה שאומר שבעלי המכשיר יכולים ליהנות גם ממשק האנדרואיד המקורי וגם ממשק ה-TouchWIZ של סמסונג. מעוניינים בכל הפיצ’רים של סמסונג במכשיר החדש? אין בעיה, רק לחצו על הכפתור ועבור לממשק TouchWIZ המלא, מחפשים את המראה הפשוט? לחיצת כפתור נוספת וחזרתם לממשק המקורי.

MoDaCo.SWITCH הוא אינו רום, אלא הוא יישום המקשר בין רומים שונים ומבצע סנכרון של נתונים אחד עם השני, כך הוא מאפשר לעבור בין רום אחד לרום אחר. הפיתוח של MoDaCo לתוספת החדשה נעשה כחלק מפרויקט מימון המונים אשר מפתחי הרום דרשו סכום של 1,000 פאונד בלבד ואותו הם כבר השיגו, אך מכיוון שהקמפיין עדיין לא הסתיים, השחרור הרשמי לגרסה גם הוא יתעכב, לפחות עד סוף החודש.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • stav

  יש זה יתאים למכשיר i9505

 • יוסי כהן

  לא מבין למה צריך את זה כשיש את הTHEME ENGINE אתה יכול לגרום לסטוק להראות כמו כל דבר ולעבוד כמו סטוק…. מהר! ערכות נושא אלו לא משנות רק את הסמלים או מסך הבית(כמו שלאונצ'ר עושה) אלא את כל המערכת התפריטים תיבות הדו שיח אפליקציות המערכת ואף דברים כמו וואטסאפ וכרום שהן צד שלישי.

  הדבר היחיד השימושי בזה הוא אוליי מצלמת הסנס ואפליקציות שתלויות בFRAMEWORK של סנס או טאץ'וויז….
  אבל עדיין אני לא אבצע REBOOT למכשיר רק כדי לצלם עם מצלמת הסנס אני אחיה עם האיכות שלפי דעתי דיי מעולה של מצלמת הגוגל.

  קיצר צריך למצוא דרך פשוטה לשלב את הפריימוורקס של סנס או טאצ'וויז בCM או משהו כזה והכל יהיה טוב!

  וכדי שאנשים סוף סוף יבינו מה זה לאונצ'ר… כשמו הוא משגר(מפעיל) אפליקציות אחרות ע"י קישור אליהן(כמו הספרינגבורד באייפון). זוהי אפליקציה רגילה לגמרי אשר יש בה עוד שורה במניפסט (קובץ הפקודות שאומר לאנדרואיד מה זו האפליקציה הזו) שנותנת לה להגיב ללחיצה על כפתור הבית.
  ROSIE TOUCH'IZ וה"מפעיל" של אנדרואיד הן כולם רק קובצי APK רק שROSIE של HTC תלוי בעוד דברים ולכן אי אפשר פשוט להפעיל אותו כמו את נובה או טאץ'וויז…

 • boris

  דחוף! איך אני מתקין על האייפון?

 • d

  יש מצב זה יעבוד גם עם הגלקסי נוט 2???

 • יהודי

  תתקנו את הטעות בכותרת, כרגע אין מעבר בין TouchWIZ לוונילה אלא רק בין sense לוונילה.

 • א.א.

  בואו נעשה סדר, כי חוגג פה בלאגן רציני…

  מה זה לא:
  רום, לאנצ'ר או מחליף בין לאנצ'רים- כי אין צורך באפליקציה מיוחדת שכזו.

  מה זה כן:
  כלי המאפשר לעבוד עם מס' רומים במקביל, כשכולם מזהים את האפליקציות והמידע שלהן ושינוי הגדרה באחד מהם תשפיע על כולם. מי שאוהב לעבור בין רומים שונים, יודע שצריך לגבות את כל הנתונים ולשחזר אותם מחדש, זה נותן אופ' להנות ממס' רומים במקביל. עוזר גם למפתחים לאובונטו שרוצים להתקין את גרסת האלפא על המכשיר שלהם במקביל לאנדרואיד, כיוון שעדיין אינה שימושית דיה.

  דעתי האישית: שימושי בעיקר עבור משתמשי סמסונג- בעיקר מסדרת note שלא מעוניינים לאבד את הפונקציונליות שבאה עם הTW והסטיילוס אך לא רוצים לחיות איתו בשאר הזמן. רוב הרומים הפופלאריים משחררים את קוד המקור של הפיצ'רים שהם מפתחים, כך שהם מגיעים לשאר הרומים תוך זמן קצר, אז זה כבר לא מאוד שימושי. בכלל, מס' מפתחים מובילים מצהירים שהרומים שלהם מתכוונים לעבור ממודל של בניית רומים לשחרור frameworks מקצועיים.

  • א.א.

   הבהרה: להבנתי, הכלי נוצר עבור בעלי מכשירים שיש להם גרסת גוגל פליי. דעתי האישית בהודעה לעיל רלוונטית אם וכאשר תורחב התמיכה למכשירים נוספים.

 • Fandroid

  איך זה יכול להיות אפליקציה אם זה חלק מרום? ואיך רום יכול להיות מותקן על מכשיר לא פרוץ? באמת? מה יש למגיבים היום?

  • רונן

   אפליקציית מערכת היא חלק מהרום וצרובה על זכרון הרום ולא על הסטורג'…תעשה קצת שיעורי בית לפניי שאתה עונה… האפליקציות שממוקמות בsystem/app/ ממוקמות עמוק בתוך הרום…זה כמו שתגיד "איך מנהל המשימות בווינדוס הוא אפליקציה והוא גם חלק מווינדוס?" זה נכון כי הוא אפליקציית מערכת. ערב טוב לכם חברים

 • d

  זה לא כמו לאנצ'ר בגלל שלאנצ'ר לא פועל על האפליקציות רק על מסך הבית והנעיליה ופה רשום שאפשר גם להשתמש באפליקציית המצלמה של ממשקים שונים

 • פיסיקאי משועמם

  מה ההבדל בין זה לבין התקנת לאנצ'ר (לדוגמה נובה)?

 • מור

  לא הבנתי מה החידוש… זה בסה"כ מאפשר להחליף בין Launcher לLauncher אחר….

  • רונן

   זה שונה…הלאנצ'ר משנה את ממשק הבית והתפריט בעוד המוד הזה מחליף את כל עיצוב הרום (לדוגמא- ממשק המצלמה,אנשי הקשר,הדפדפן וההודעות ישונו גם הם.)

 • אחד שיודע

  זה כאילו אפליקציה שמורידים מהגוגל פלי?

 • אני רק שאלה

  האם המכשיר צריך להיות פרוץ להשתמש ברום?
  או זה מתפקד כמו אפליקציה?