שנת 2012 הביאה עימה את בשורת התחרות האמיתית בשוק הסלולר הישראלי, ואילו בשנת 2013 ראינו כיצד התחרות רק הולכת ומתגברת עם מבצעים וירידות מחיר ששברו את השוק.

המרוויחות הגדולות הן מפעילות הסלולר החדשות, ומנתונים שפורסמו ב-TheMarker עולה כי גולן טלקום היא המנצחת הגדולה השנה עם 133 אלף מנויים שהתניידו אליה. במקום השני נמצאת Hot Mobile אשר צירפה לשורתיה 66 אלף מניידים חדשים, אולם יש לקחת בחשבון כי הנתונים כוללים גם את נודדי רשת מירס הישנה ושיעור נטישה גדול של 201 אלף מתניידים. ביופון הצליחו לגייס 43 אלף מתניידים ובהום סלולר 1,000 מתניידים בלבד.

היכן שיש מצליחים יש גם מפסידים וחברת סלקום היא המפסידה הגדולה עם 106 אלף מנויים שברחו לחברות האחרות. המפסידה השנייה היא פלאפון אשר איבדה בשנה האחרונה 76 אלף מנויים, ופרטנר עם ירידה של 58 אלף מנויים. רמי לוי תקשורת, המפעיל הוירטואלי היחיד שרשם השנה גיוס שלילי של 4,000 מתניידים.

הנתונים כוללים רק ניוד בין החברות וזה אינו כולל רכישת קווים חדשים כך שמספר הלקוחות הסופי אותו גייסו או איבדו עשוי להשתנות מחברה לחברה, כך שבמאזן הכללי (עד רבעון שלישי 2013) פלאפון איבדה 117 אלף לקוחות, סלקום 43 אלף לקוחות ופרטנר 26 אלף לקוחות.

במהלך השנה האחרונה, גם המפעילות הוותיקות הורידו מחירים ומציעות חבילות יותר אטרקטיביות מבעבר, אולם נראה כי זה אינו מספיק ולקוחות רבים הצביעו ברגליים לטובת המפעילות החדשות.

 • משפחת כהן , נהלל

  הסלוגן "מספיק להיות פראיירים " הסאבטקסט ..הפוך על הפוך … תהיו פראירים רק שלי בגולן טלקום …זה ממש מאכזב .
  1.הקו של גולן נודד רוב הזמן לחיפוש תשתית/אתר של סלקום …הסוללה נטחנת בקצב…הקרינה מוגברת בהתאם במכשיר.
  2.בגולן גם מאיטים קצב גלישה בתום 3G ככל חברות הסלולר מבלי להגדיר קצב האטה -אין בגולן כל אפשרות להרחיב נפח גלישה תמורת תשלום חרגה.

  3.בגולן גובים תשלום מראש על החודש הבא בטרם ניתן השרות …

  4.בגולן אין בכלל שיטת חיוב ייחסי באם הנך עובר בין החבילות או מתנייד אליהם בסוף החודש/כמה ימים לפני מועד סגירת החשבון ..תחוייב על חודש מלא !

  5.בגולן רק במבצע האחרון 59 שח הורשו לקוחות וותיקים כמוני להתנייד למבצע חדש ..כאשר בפועל לקוחות וותיקים לא הורשו עד לאחרונה בכלל להתנייד/לשנות חבילות ולעבור למבצעים חדשים .

  6.עם קו גולן לא קשה להצליח בקלות להירשם בחו"ל למפעילות זרות ולא ממש תצליח לממש את שיטת החיוג המוזל CALLBACK ונאלצתי למעשה להיות ללא קו נייד סלולרי ..

  7.מכשירים מדור2 בגולן נתמכים רק לשיחות בלבד ללא גלישה באינטרנט ובלקברי רק לשיחות ללא אינטרנט .

  למרות תמיכתנו במהפכה הקו של גולן רוב הזמן מזה כשנתיים יש קשיי קליטה ואפשרות גלישה – נאלצנו כל המשפחה לנטוש את גולן לאחרונה

 • יוסי

  אני הייתי בכלא סלקום מיום שעלו לאוויר התנתקתי והיום אני הוא שנושם אוויר נקי די מזוהמה זו של העושקים אין מקום לשלש החברות הוותיקות היום .אלא אם הם יתיישרו עם יתר החברות החדשות

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   כל החברות הוותיקות התיישרו עם החדשות ..התחרות עשתה טוב לחברות הוותיקות שבהן נותרו מליוני לקוחות עדיין .

 • 012 זה אורנג׳. לכל דבר…….

  אתם ב012 ולא מוכנים לפרנס את החברות הוותיקות?? אז תעופו מ012.

 • אני ב- 012 ונהנה מכל רגע….ונוח..(הניוד וכל השאר, עושים באתר שלהם)!

 • מבקר כתבות

  לא אסלח על העשיקה של אורנג' ופלאפון. לא אשכח ולא אסלח.

 • שגיא

  גולן טלקום על הפנים השירות שלהם גרוע אין כמו 012 פשוט נהנה מכל רגע

 • יפתח

  רק שיסבירו איך הוט מובייל ניידה לקוחות מירס אם הם חא מוכנים לשדרג להם את המכשירים המעפנים שלהם i940 לא לגעת

  • זנזורי

   מה הקשר בין מכשירים לבין הוטמובייל? 600.000 מנויי הוטמובייל מרוצים ואת המכשירים מעולםלא שידרגו חברות הסלולר לצרכנים ..אז ? מה הבעיה ?

 • איציק

  אני בגולן טלקום וממש נהנה שכל השרותים ברשת ואני לא צריך לחכות בקו/חנות לתורי אפ' החלפת מס אפשר לעשות ברשת, תענוג

 • אריאל

  באמצע חודש שעבר (כשהייתי עוד בסלקום) נגמרה לי חבילת הגלישה המסכנה שלהם (1Gb) לטענתם של סלקום גלשתי תוך פחות משבועיים 17 ג׳יגה ונשארתי ללא אינטרנט כלל. שבוע לאחר מכן עברתי לגולן טלקום ואני ממש מרוצה.

  • אנונימי

   איך אפשר לגלוש 17 ג׳יגה?!? וגם יש חבילות של 3.

 • אין על גולן טלקום פלאפון אורנג וסלקום יקרים גם במבצעים הכי חדשים

  • בעצם לפי מה שבדקתי אין על 012 mobile והאפ"ס סתם גנבים.