מתגעגעים לקסטות של פעם? פרויקט מימון המונים חדש בשם MIXXTAPE מנסה להחזיר לחיינו את קלטות המוזיקה, שהיה אפשר לנגן רק באמצעות ווקמן או טייפ, רק בצורה דיגיטלית.

MIXXTAPE הוא למעשה נגן מוזיקה דיגיטלי שמעוצב בצורה של קסטה, אשר מתפקד כמו נגן מוזיקה לכל דבר ועניין. יש לו מסך LCD וכפתורי ניווט, חריץ microUSB להוספה והחלפת זיכרון, יציאת microUSB לחיבור של לטלפון או למחשב, מחבר אודיו 3.5 מ"מ לאוזניות, ואפילו קישוריות Bluetooth למכשירים אלחוטיים. הנגן תומך בקבצים בפורמט MP3, WAV, WMA ו-AAC, ומכיל סוללת 330 מיליאמפר, שאמורה להספיק לפחות ל-12 שעות של ניגון.

אבל מה שבאמת הופך את הנגן למיוחד הוא העובדה שניתן להכניס אותו לכל מכשיר טייפ או ווקמן ישן, והמוזיקה תתנגן גם באופן אנלוגי כפי שהיה פעם. האפשרות הזו מתבצעת באמצעות ראש פס מגנטי שמסוגל להמיר את הקבצים לאותות אנלוגיים שהמכשירים הישנים מסוגלים לקרוא.

הפרויקט כבר עבר בקלות את סכום המימון הראשוני שלו (10,000 דולר), וכעת עומד על סכום של יותר מ-72 אלף דולר. מחיר של נגן כזה עומד כעת על 40 דולר, שהם כ-50 אחוז הנחה מהמחיר הרשמי של המוצר שייצא לשוק בחודש נובמבר הקרוב.

לעמוד הפרויקט

 • Drops of wisdom

  גימיק מיותר האמת. מעבר לכך שנראה ש-flac לא נתמך, זה לא בדיוק עיצוב נוח לנגן מוסיקה

 • ‫אוריה גאון‬‎

  כיאלו שלמישהו עדיין יש את הטייפים הישנחם האלה עם הקלטות…

  • ‫אביאסף פנש‬‎

   ברור שיש. זה די נוח, בעיקר לכל המבוגרים שלא כ"כ התרגלו לכל הטכנולוגיה. השאלה מה האיכות של ההמרה ואם שומעים ברמה מספקת בעוצמת ווליום גבוהה