בשימוע שיערוך משרד התקשורת לחברות הסלולר בישראל, הן יידרשו לספק ללקוחות כיסוי מלא בכל הארץ, כך לפי ההודעה שפרסם: “חברות הסלולר מחויבות לקיים ולהפעיל רשת תקשורת ולספק באמצעותה שירותים לכלל הציבור בכל רחבי המדינה”, נכתב בהודעה.

בין הדרישות שהוצגו, ייקבע כי בכל יישוב רמת הכיסוי תהיה לפחות ב-95% משטח הישוב, לרבות שטים בהם יש ריכוזי אוכלוסין. שטח הכיסוי בו מתגוררים 99% מהאוכלוסייה במדינה ולא פחות מ95% משטח המדינה. בדרך בינעירונית יוצע לקבוע חובת כיסוי ב-100% של כבישים ראשיים, מסילות רכבת ומנהרות. עוד ייקבע המשרד כי אחוז השיחות החסומות או הנופלות בשעת שיא, לא יעלה על אחוז אחד מכלל המשתמשים.

כיום חברות הסלולר אינן מחויבות לספק את שירותיהם בכלל שטחי המדינה, לרבות באזורים כמו יהודה ושומרון, צפון ודרום הארץ. משרד התקשורת כאמור יחייב את החברות לספק שירותים “לכל מנוי ובכל שטח הכיסוי של המערכת”. בימים אלה מנסח המשרד הוראות מפורטות
ואחידות בנוגע לדרישות הכיסוי המינימלי וטיב השירות אותו הן מספקות.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אתה לא יכול לדרוש שהמכשיר שלך יהיה עם קליטה מלאה ויקלוט לך תקשורת בכל מיני אזורים בארץ, בלי שתהיה פריסה של אנטנות בחלקים בארץ. כולם יודעים שצריך שתהיה קליטה כמעט מלאה באזורים גדולים בארץ. אז עם כל הכבוד לעיניין של הסרטן או הקרינה. אם יש לך פתרון אחר לקליטה באזורים ניחדים שהם לא תל אביב, אני אשמח אם תעדכן אותי.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יופי למה שלא נכניס את הראש ישר למיקרוגל ונחטוף סרטן מהר יותר
  נבלות רדו מהעץ צריך מדינה נקייה מקרינה וסרטן

 • אבנר

  ואם חברה לא רוצה להקים ביהודה ושומרון, או ביצהר?

 • תומר

  שימו לב שמשרד התקשורת דורש כיסוי לכ למנוי לדעתי זה אומר שאם מישהו גר באזור שחברת הסלולר לא מכסה החברה פשוט תגיד לו שהיא לא יכולה לתת לו להיות מנוי שלה

 • nir

  למה לא? הורדת המחירים לא אומרת שהחברה מפסידה זה רק אומר שהמחירים היום הם שווי ערך לשירות שאתה מקבל.

 • תמיר

  משרד התקשורת חי בסרט.
  מצד אחד הוא דורש כיסוי מלא, מצד שני הוא עושה מהלכים להורדת מחירים. אי אפשר לדרוש הכל.