לא ברור כיצד מתכננת מיקרוסופט (Microsoft) את עתידה בעולם הסמארטפונים: בעוד שלאחרונה אישרו בכירים בחברה כי בקרוב יושק Lumia 650, מכשיר נוסף שיריץ את מערכת ההפעלה Windows 10 Mobile, דיווחים אחרים מצביעים כי זהו יהיה המכשיר האחרון מסדרת לומיה. על פי ההערכות צפויה מיקרוסופט להכריז על הלומיה האחרון באירוע מצומצם בתחילת חודש פברואר.

על פי אתר Windows Central נראה כי כמה דגמים נוספים מסדרת לומיה, 750 ו-850, שגם היו אמורים לראות אור בקרוב – התבטלו מסדר יומה של החברה והיא לא מתכננת להשיק אותם כלל. לכן, נראה כי נוכחות החברה בקונגרס הסלולר העולמי שעתיד להתקיים בברצלונה בסוף חודש פברואר – תהיה נוכחות מצומצמת ושקטה, לפחות בכל הקשור לסמארטפונים מתוצרתה.

הלומיה האחרון: המפרט בסיסי

על פי הדיווחים צפוי ה-Lumia 650 להיות מכשיר ביניים הכולל תצוגת 5 אינץ' ברזולציית 720p. המעבד צפוי להיות מסדרת Snapdragon 210 או 212, עם זיכרון עבודה (RAM) של 1 ג'יגה בייט ונפח אחסון פנימי (ניתן להרחבה) של 8 ג'יגה בייט.

לפי המפרט המשוער תהיה המצלמה האחורית בעלת רזולוציה של 8 מגה פיקסל יחד עם מבזק לד ו-5 מגה פיקסל למצלמה הקדמית. בדבר קיומה של טעינה אלחוטית במכשיר קיימים דיווחים סותרים, אך כאמור הוא יריץ את גרסת Windows 10 עבור מכשירים ניידים.

נראה שאת מקומה של סדרת לומיה תתפוס סדרת הפרמיום של החברה – סדרת Surface. בתוספת לטאבלטים מסדרה זו אנו עתידים לראות טלפונים חכמים שימותגו תחת סדרת Surface Phones ועל כך גם קיבלנו אישור רשמי. אז, הודה סמנכ"ל השיווק של מיקרוסופט, קריס קפוסלה, כי ״לחברה יש עוד הרבה עבודה לפני שהיא תוכל לשכנע אנשים לעזוב את ה-iPhone לטובת אחד ממכשירי מיקרוסופט״. יתכן וזו הסיבה כי החברה מחליטה לחסל את מותג הלומיה ולהשקיע רבות ב-Surface.

כך או כך, אנו נמשיך לעקוב אחר הדיווחים וגם נהיה בקונגרס הסלולר העולמי בברצלונה בכדי לדווח לכם מה החליטה להציג שם חברת מיקרוספט.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • iphone1000

  אז למה הם קנו את נוקיה אם לא הסדרות מכשירים והמותג והעיצוב הנפלא ? יכלו בכל מקרה ליצור סמארטפון Surface והייתה גם שמועה ישנה של התיכנון הזה
  אבל החטיבה של נוקיה (לשעבר) תעשה עבודה טובה

  • Elgrainfy

   מיקרוסופט לא הודיעה על סגירת חטיבת הסלולר אלא על הפסקת ייצורו של דגם ה'לומיה'. אני מאמין שמטרת רכישת נוקיה היתה כדי לקבל את הניסיון, הידע והתפעול בכדי להתבסס בשוק הסלולר.

   • iphone1000

    אמרתי המותג לומיה וכל התפאורה ,הידע והתפעול נשאר (כתבתי של החטיבה של נוקיה לשעבר תעשה עבודה טובה עם הסורפייס פון) ,ברור שלא יפסיקו לייצר את הלומיה אבל חבל שעושים סיום למותג שהוא אחד הדברים ברכישה (Microsoft-Lumia) הענקית ב 7 מיליארד דולר -אם קונים אז מנצלים את הכל עד הסוף (כולל סידרת הלומיה החשובה ביותר בחטיבה )

    • Elgrainfy

     בעניין הזה אתה צודק לגמרי, ההודעה הזאת על הפסקת פיתוחו של הלומיה כמוהה כהודאה בכישלון.