בדיוק ארבעה חודשים חלפו מאז נוקיה חשפה את מכשיר האנדרואיד הראשון שלה וכעת החברה שלימים הפכה למיקרוסופט (Microsoft ) חשפה את Nokia X2, ממשיכו המעניין המגיע כעת מענקית התוכנה ברדמונד.

בדומה לקודמו, ה-Nokia X2 מריץ גרסה מותאמת מאוד של מערכת האנדרואיד מבית גוגל, כך שלא נמצא כאן את שירותי גוגל השונים או חלילה את חנות ה-Google Play ובמקום זאת המכשיר מגיע עם מגוון של אפליקציות שפותחו במיוחד בשבילו המרוכזות בחנות ייעודית של Nokia Store (ובנוסף תמיד שמורה האפשרות להוריד קבצי APK ולהתקין מקומית). כך גם הממשק נשאר דומה למערכת של מיקרוסופט והוא מצויד באפליקציות שונות כמו Skype, Outlook, אחסון בענן One Drive עם 15GB בחינם, One Note, מפות HERE ועוד מספר אפליקציות אנדרואיד כמו Facebook ו-Twitter ועוד הזמינות דרך Nokia store.Nokia X2 Green

העיצוב (הפלסטיק) נשאר זהה ומזכיר את מכשירי ה-Lumia השונים. בצד החומרה, ה-Nokia X2 משודרג יותר מקודמו ומצויד במסך 4.3 אינץ’ מסוג LCD ברזולוציה 800×480, שבב כפול ליבה Snapdragon 200 1.2GHz המשולב עם זיכרון 1GB של RAM ואחסון 4GB ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל הכוללת פלש ופוקוס אוטומטי, בקדמתו מצלמת VGA ובתוכו סוללה נשלפת בהספק של 1800mAh. בחלק התחתון של המסך ישנם זוג כפתורי מגע לגישה מהירה למסך הבית והשני לחזרה לפעולה האחרונה. הוא גם יכלול תמיכה ברשת דור 3 (עד 21 מגה ביט לשנייה), סים כפול, WiFi ו-Bluetooth 4.0.

Nokia X2 יושק כבר החודש במספר שווקים בעולם במחיר של $134 לפני מיסים (460 שקל) ויהיה זמין בצבעים שחור, ירוק, כתום וירוק.

http://www.youtube.com/watch?v=Ri7qNQc5Q08