בעוד יומיים תכריז מיקרוסופט (Microsoft) על שלל מכשירים חדשים, ביניהם שני טלפוני דגל חדשים בדמות Lumia 950 ו-Lumia 950 XL. אבל, לפי המדליף הסדרתי evleaks@, החברה אמורה להכריז על טלפון נוסף שמיועד לשוק הביניים.

תמונה שמיועדת לשימוש יחסי הציבור של החברה והגיעה לידיו של איוון בליס, יחד עם פרטים על התצורה, מציגים את Lumia 550, טלפון שכאמור מיועד לשוק הביניים ואף למטה מכך, לפחות על פי התצורה.

המכשיר יהיה מצויד במסך AMAOLED בגודל 4.7 אינץ' וברזולוציה של 1020×720 פיקסלים, כשהמערכת על שבב היא ה-Snapdragon 210 מרובעת הליבות של קוואלקום (Qualcomm) במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. זיכרון העבודה יהיה 1 ג'יגה-בייט בלבד, וגם בתחום זיכרון האחסון אין בשורה של ממש – 8 ג'יגה-בייט בלבד. לפחות יש אפשרות הרחבה.

המצלמה מאחור היא מצוידת בחיישן 5 מגה-פיקסל בלבד, והקדמית 1.2 או 2 מגה-פיקסל. מערכת ההפעלה תהיה כמובן Windows 10 Mobile. אין מילה עדיין לגבי המחיר.

האם זה טלפון שמיקרוסופט מייעדת לשווקים המתפתחים ו/או לכאלה שירצו לבדוק את מערכת ההפעלה החדשה שלה בלי להשקיע יותר מדי? קשה לדעת.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • RuR‎

  איוון בליס? באמת?

 • Coverptech

  איזה יופי! MAOLED! סוג מסך חדש! : איך בכתבה כ"כ קצרה יש טעות הקלדה אחת ושתי טעויות תחביר?

 • Mikelt

  לא הכל עניין של מפרט, נכון נראה שהוא מכוון לשוק הנמוך, אבל הוא עדיין יעבוד בצורה יעילה וחלקה, אנדרואיד בניגוד עם מפרט כזה היה נתקע בהפעלת המכשיר כהשוואה, אינטגרציה של מערכת ההפעלה היא מאוד חשובה, בגלל זה פאן בויס של אנדרואיד מסתכלים רק על המפרט, לא מבינים שאם ליבת המערכת בנויה בצורה יעילה היא תעבוד טוב מאוד גם על מפרט נמוך.

 • iphone1000

  סתם עוד מכשיר Windows לשוק הביניים … ועם מפרט משפיל

 • אור

  המפרט שלו נראה כאילו זה לשוק הנמוך, ראיתי גלקסי לשוק הביניים אם מפרט הרבה יותר טוב. ממש זוועה.

  • Mikelt

   הגלקסי אחרי שבוע היה קורס והסוללה שלו הייתה מתפוצצת, מכשיר לומיה לא.

   • אור

    אבל למכשירי הלומיה יש ממשק מכוער והטלפון עצמו גם מכוער אם מפרט גרוע. גלקסי אחרי שבוע לא קורס, יש לי טלפון גלקסי והוא עובד חלק מאוד.

   • RuR‎

    ממש לא.