מיקרוסופט (Microsoft) היא אחת מהחברות הבודדות שלא נכנסה או לא הביעה עניין עדיין בשוק השעונים החכמים, כאשר השעון החכם של החברה עדיין בגדר שמועה. על פי דיווח מ-Forbeזה עלול לקרות כבר בקיץ הקרוב.

כמו כל השעונים החכמים, גם השעון של מיקרוסופט, ככל הנראה, יתמקד במעקב אחרי הגוף ושמירה על כושר, כאשר החיישן האחראי על המעקב יהיה מבוסס על זה הנמצא במצלמת ה-Kinect של החברה שמשתלבת עם ה-Xbox. דבר זה עלול לגרום לפגיעה משמעותית לחיי הסוללה, אך הדיווח טוען שהשעון יוכל להחזיק יומיים ללא טעינה. הוא ישולב במסך מגע ויכלול מד דופק, מד תנועה וצעדים וכן תקשורת Bluetooth להתממשקות עם המכשיר החכם.

הנתון המעניין בדיווח הוא שהשעון של החברה, בצעד לא שגרתי בכלל, יתמוך גם במכשירים שאינם מבוססי Windows Phone, כגון מכשירים מבוססי iOS ואנדרואיד. צעד זה הוא ככל הנראה בעידוד של מנכ"ל החברה החדש, סאטיה נדלה (Satya Nadella), להפיכת החברה לחברתית יותר ולהשתלב עם חברות אחרות, כמו השקת ה-Office לאייפד או מכשיר טלפון חכם מבוסס אנדרואיד.

בתמונה: פטנט שהגישה מיקרוסופט ב-2013

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.