מחשב הטאבלט הראשון מבית מיקרוסופט שהושק בסוף שנה שעברה מראה סימנים של ירידה. מיקרוסופט החלה אמש במהלך של הורדת מחירים עבור ה-Surface RT, הגרסה החלשה יותר המבוססת על מעבדי ARM וכי לפי המחירים בחנויות הרשת, המחיר הממוצע ירד בכ-$150 פחות לגרסת ה-32GB ללא מקלדת במקום $499 שהיה המחיר הרגיל ואילו גרסת ה-64GB ירדה באופן דומה מ-$649 ל-$499. בין החנויות שהורידו מחירים הם הרשתות בסט-ביי וסטפלס בארה”ב ואילו גם באירופה ירד מחירו לכ-330 אירו בממוצע.

ה-Surface RT של מיקרוסופט לא זכה להצלחה רבה ואיכזב רבים מהמשתמשים. במיקרוסופט לא נתנו סיבות אמיתיות למשתמשים מדוע עליהם להעדיף את גרסת ה-RT על פני הגרסה הסטנדרטית של Windowos 8, אך אפשר לומר כי חוסר היכולת של ה-RT לתמוך ביישומים קיימים או בגרסאות קודמות, ההגבלות הביצועים של מעבדי ה-ARM, זיכרון נמוך מהצפוי והמחיר הזהה או לעיתים גבוה מהמתחרים גרם ללקוחות לבחור מותגים אחרים.

במיקרוסופט מכנים את המהלך כמקדם מכירות: “אנחנו רואים הצלחה רבה עם מחיר נמוך ומבצעים שעשינו במהלך החודשים האחרונים על ה-Surface RT בארה”ב ובשווקים חדשים. אנשים שקונים את ה-Surface מתאהבים בו ואנחנו מתרגשים מכל אותם אנשים שמשתפים את ההתרגשות שלהם עם אחרים”, אמרו במיקרוסופט.

Surfce RT הושק ב-26 לאוקטובר אשתקד מציע מסך 10.6 אינצ' IPS ברזולוציה של 1,366×768 בעובי של 9.3 ומשקל 680 גרם. חיי הסוללה שהוא מספק הם עד 10 שעות ומכיל כניסה לכרטיס זיכרון microSD, יציאת USB ויציאת HDMI. בצד הביצועים נמצא את מעבד ה-Tegra 3 מרובע הליבות בתדר 1.3GHz.

עוד מוקדם לומר האם 30 אחוזי ההנחה הם מבצע מקומי או שמיקרוסופט מעוניינת לחסל את המלאי, אולי כהכנה לדור הבא.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  צודק , ה windows 8 RT לא שווה את הכסף
  כי הוא עדיין בוסרי ולא יציב ועדיין הוא מציע כמות קטנה ודלה של אפליקציות
  וגם לא ניתן להוריד אפליקציות מהאינטרנט (רק מחנות האפליקציות)
  אבל עדיין יש להם סיכוי עם ה Surface pro עם ה windows 8 pro
  המצליחה והמשופרת שהיא מאפשרת הורדת אפליקציות מדפדפן האינטרנט

 • ran

  ה-RT לא שווה את הכסף. חלונות בלי אפליקציות של חלונות.
  או אנדראויד או IOS או אם כבר חלונות מלא!!!
  אם אין שפע אפליקציות למה לקנות? אולי שוב אולי אם הם ימכרו במחיר רצפה כמו ש-HP חיסלו בזמנו את המלאי.

  WIN-RT כישלון גמור!