אפליקציה חדשה של מיקרוסופט (Microsoft) בשם Color Binoculars אמורה לסייע לעיוורי צבעים להבדיל טוב יותר בין הצבעים בעולם על ידי שימוש במצלמת הטלפון שלהם. האפליקציה, שזמינה בינתיים למשתמשי iOS בלבד, מאפשרת למשתמשים לכוון את המצלמה אל אובייקט שהם מתקשים להבחין בגווני הצבעים שלו, לבחור את המסנן המתאים לסוג עיוורון הצבעים שלהם, וכך לראות את מה שלפניהם טוב יותר.

האפליקציה היא פרי מוחם של שני מהנדסים במיקרוסופט והיא פותחה במסגרת פרויקט הגאראג' של החברה בו היא מאפשרת לעובדיה לפעול באופן חופשי למדי בתחום פיתוח האפליקציות, לכל סוגי הפלטפורמות, כשחלקן ניסיוניות בלבד ולא מועדות אפילו להשקה סופית.

אחד מהמפתחים של Color Binoculars הוא עיוור צבעים בעצמו. "מעכשיו, כשאני מבשל בשר, אני יכול פשוט לשלוף את האפליקציה והיא תאמר לי מתי הוא כבר לא ורוד", הוא אומר. הצוות טוען כי האפליקציה תומכת בכל גודל מסך ולכן ניתן להשתמש בה גם ב-iPad.

האפליקציה תומכת בשלושת סוגי עיוורון הצבעים הידועים, ומסוגלת לסייע להם להבדיל בין השילובים המאתגרים ביותר של צבעים והם אדום/ירוק, ירוק/אדום וכחול/צהוב. מה שהיא עושה היא פשוט להחליף את האדום, בשילוב אדום/ירוק לדוגמה, בצבע ורוד שקל יותר להבחנה עבור עיוור צבעים.

כאמור, Color Binoculars זמינה כעת עבור משתמשי iOS בלבד, וניתן להורידה בחינם מכאן.

השתתף בכתיבה: אופיר ארצי