E3 כבר חלפה לה, והייתה, השנה יותר מכל שנה אחרת, תערוכה מעניינת (לסיכום המלא שלנו). זו הייתה תערוכה בה יהיו השלכות על השנים הבאות והוצגו חידושים ושלל משחקים לקונסולות שיילוו אותנו לפחות בשנים הקרובות. על אף שהוצגו שתי קונסולות מדהימות, אין ספק כי סוני היא המנצחת הגדולה של האירוע בעיקר בשל העובדה כי מחירה של ה-PlayStation 4 נמוך ב-$100 מהמתחרה של מייקרוסופט ($399 סה"כ). מלבד זאת, האפשרות להעביר משחקים מאחד לאחר ללא הגבלות והעובדה כי אין חובה להיות מחוברים לרשת באופן קבוע נותנים את היתרון לסוני.

מיקרוסופט, שקיבלה ביקורות שליליות ונוקבות ביותר על המדיניות הנוקשה, החליטה להקשיב לגיימרים ולעשות צעד חכם מאוד שעלול להחזיר לרבים את האמון בה, ועל כך הודיעה באתר הרשמי שלה. "מאז חשפנו את התכניות שלנו ל-Xbox One", כתב דון מטריק, נשיא חטיבת הבידור של מייקרוסופט, "הצוות שלי ואני שמענו אתכם, קראנו את התגובות שלכם והקשבנו למשובים שלכם". על פי המכתב, מבין דון את הרצון של הגיימרים להלוות, להשאיל ולמכור משחקים משומשים ולכן החליטו לבטל את ההגבלות – מה זה אומר?

חיבור רציף לאינטרנט, או אפילו חיבור אחת לכמה זמן, כבר לא יהיה נדרש: "אחרי התחברות ראשונית עם ה-Xbox One, תוכלו לשחק משחקים מבוססי דסקים מבלי להתחבר שוב לעולם", מצויין במכתב. "אין דרישה לחיבור קבוע ואתם יכולים לקחת את ה-Xbox One להיכן שתרצו לשחק משחקים, בדיוק כמו ב-Xbox 360."

אין הגבלות על משחקים: "לא יהיו הגבלות שימוש במשחקים מושאלים או משומשים, זה יעבוד בדיוק כמו שזה עובד היום ב-Xbox 360", כתוב במכתב, לצד תזכורת לפיה ניתן לרכוש משחקים דרך שירות ה-Xbox Live ביום ההשקה שלהם.

מייקרוסופט בדרך הנכונה, ואם תמשיך להקשיב לגיימרים ייתכן ולסוני תהיה תחרות אמיתית בעונת החגים הקרובה.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • יונתן

  המחיר הוא 100 דולר יקר יותר.. אבל זה בגלל שכלול הקינקט.. נכון שמי שלא מעוניין בקינקט נדפק, אבל לאנשים כמוני זה ממש לא יקר.. זה בדיוק כמו הסוני, כי היתי משלם עוד 100 דולר בשביל הקינקט

 • מורן

  לא הגיוני שהם נקטו בשיטת המצליח, מה הם חשבו שעם כל ההגבלות האלה אף אחד לא יגיד כלום.
  ממש עלוב מצידם

 • דן

  גיימרים נשארים על המחשב לעד.
  בעיקר עכשיו שהמעבדים מבוססים על x86 ונוכל להריץ את המערכות של הקונסולה.
  בעבר הייתי מצדיק קנייה בעקבות משחקים אקסולוסיביים ומשחקים שפותחו על הקונסולה הספציפית והשאר קיבלו פורט, אבל היום? אין סיבה

 • nero

  עדיף מאוחר מאשר אף פעם , כבר שקלתי ברצינות לקנות את ה ps4 . אבל אחרי ההודעה הזו אני נשאר עם מיקרוסופט

 • גיל

  הנזק כבר נגרם.. המוניטין שלהם נהרס

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לאט חבר הם עוד יצליחו בזה אני אומר שהאקס בוקס תיקח גם השנה

   • לוטם

    הם הרסו את התדמית ואת אמון הצרכנים…תוסיף את התמחור הזול והחומרה החזקה של PS4. סוני עדיין המנצחת ומיקרוסופט עדיין יוצאת חברה ח**.

   • TDC

    את זה הפריצה תגיד