פלאש (Flash) חוזר לחלונות? במיקרוסופט (Microsoft) החליטו להחזיר את ההרצה האוטומטית של אתרי פלאש בחלונות 8, על גרסאותיה השונות, וזאת בניגוד למצב כיום בו היה ניתן לצפות באתרי פלאש דרך אינטרנט אקספלורר 10 רק באתרים שהופיעו ברשימה של אתרים מותרים, מה שמכונה רשימה לבנה. כעת המגמה השתנתה. הדפדפן יוכל לגשת לכל אתר עם פלאש, אלא אם אותו אתר מופיע ברשימה שחורה. במקרה של גלישה דרך מחשבים שולחניים, יש גישה מלאה.

מדוע היא חסמה מלכתחילה? בשל חשש אבטחה והתאמת האתרים לתצוגה, אולם כיום, לפי מיקרוסופט, רק ב-4% בלבד מכלל האתרים שהיא בחנה הוחלטו כלא מתאימים ונחסמו. בשאר האתרים יעלה התוכן מבוסס הפלאש באופן אוטומטי. השינוי הזה יבוא לידי ביטוי בגרסת החלונות פרו וכן בגרסת החלונות RT, שמשמשת את טאבלט ה-Surface של החברה עצמה והדגמים של שאחר היצרניות.

על פי נתוני הסקר שערכה חברת W3Techs, כ-20% מכלל האתרים משתמשים בפלאש כטכנולוגיה ראשית או משנית להצגת תכנים. מתוך רשימת 1,000 אתרים הגדולים בעולם, כ-42% מהם עדיין משתמשים בפלאש.

"אנחנו מאמינים שככל שיותר אתרים 'פשוט יעבדו' באינטרנט אקספלורר 10 כך חוויית הלקוחות, העסקים והמפתחים תהיה טובה יותר. כדבר עקרוני, המכשיר עמו אתה מסתובב צריך לספק לך גישה לכל התוכן ברשת באתרים עליהם אתה סומך. אחרת, הוא רק יהיה מכשיר מלווה ל-PC", הודיעה החברה בבלוג הרשמי של אינטרנט אקספלורר.

למרות הניסיון להכניס את תקן ה-HTML5, עדיין אתרים רבים משתמשים בטכנולוגית הפלאש, והשינוי היום הופך את IE10 בממשק המטרו למעט יותר נגיש המציע את אותה חווית שימוש בטאבלט ובגרסה השולחנית.

 • מישהו

  אני לא יודע למה, אבל תוכנת הפלאש שלי בווינדוס 8 לא מאפשרת לעדכן את עצמה ובאתר הדף של העדכון הוא הדף היחיד שלא עולה על הצג

 • טמטום של מקרוסופט

  לא ברור למה עשו את דפדפן המטרו כזה מוגבל, זה לא רק העינין של הפלאש.
  זה גם פלאגינים,מועודפים לא נוחים,והרבה פיצרים שקיימים בדפדפן הרגיל ולא קיימים במטרו.

 • JC

  עכשיו רק נותר שמייקרוסופט תוסיף מצב שולחן לאלו שאינם מעוניינים בממשק המטרו (כלומר הוספת התחל נורמלי ללא הצורך בצד שלישי)
  ואז Windows8 יהיה להצלחה כקודמו.

 • נ

  יש לי jb בhtc one x והפלאש עובד בדפדפן של htc. אז כנראה שhtc היא החברה היחידה שמפעילה אנדרואיד ופלאש ביחד

  • יונתן

   מה הקשר?
   זה תומך הוא פשוט לא ניתן להורדה יותר.
   אתה פשוט מוריד קובץ APK ועובד לך רגיל..

 • דניאל

  יאלה עכשיו שגוגל תחזיר לאנדרואיד ואני מאושר …כמובן שזה רק פנטזיה .