פלאש (Flash) חוזר לחלונות? במיקרוסופט (Microsoft) החליטו להחזיר את ההרצה האוטומטית של אתרי פלאש בחלונות 8, על גרסאותיה השונות, וזאת בניגוד למצב כיום בו היה ניתן לצפות באתרי פלאש דרך אינטרנט אקספלורר 10 רק באתרים שהופיעו ברשימה של אתרים מותרים, מה שמכונה רשימה לבנה. כעת המגמה השתנתה. הדפדפן יוכל לגשת לכל אתר עם פלאש, אלא אם אותו אתר מופיע ברשימה שחורה. במקרה של גלישה דרך מחשבים שולחניים, יש גישה מלאה.

מדוע היא חסמה מלכתחילה? בשל חשש אבטחה והתאמת האתרים לתצוגה, אולם כיום, לפי מיקרוסופט, רק ב-4% בלבד מכלל האתרים שהיא בחנה הוחלטו כלא מתאימים ונחסמו. בשאר האתרים יעלה התוכן מבוסס הפלאש באופן אוטומטי. השינוי הזה יבוא לידי ביטוי בגרסת החלונות פרו וכן בגרסת החלונות RT, שמשמשת את טאבלט ה-Surface של החברה עצמה והדגמים של שאחר היצרניות.

על פי נתוני הסקר שערכה חברת W3Techs, כ-20% מכלל האתרים משתמשים בפלאש כטכנולוגיה ראשית או משנית להצגת תכנים. מתוך רשימת 1,000 אתרים הגדולים בעולם, כ-42% מהם עדיין משתמשים בפלאש.

"אנחנו מאמינים שככל שיותר אתרים 'פשוט יעבדו' באינטרנט אקספלורר 10 כך חוויית הלקוחות, העסקים והמפתחים תהיה טובה יותר. כדבר עקרוני, המכשיר עמו אתה מסתובב צריך לספק לך גישה לכל התוכן ברשת באתרים עליהם אתה סומך. אחרת, הוא רק יהיה מכשיר מלווה ל-PC", הודיעה החברה בבלוג הרשמי של אינטרנט אקספלורר.

למרות הניסיון להכניס את תקן ה-HTML5, עדיין אתרים רבים משתמשים בטכנולוגית הפלאש, והשינוי היום הופך את IE10 בממשק המטרו למעט יותר נגיש המציע את אותה חווית שימוש בטאבלט ובגרסה השולחנית.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.