מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת לחסל את 'לוח הבקרה' שקיים במערכת ההפעלה Windows מאז ימי Windows XP, ואף לפני כן בגרסאות קצת שונות. כיום למעשה פועלות ב-Windows 10 שתי מערכות לקביעת הגדרות המחשב: לוח הבקרה, ו-'הגדרות' (Settings), יישום מודרני יותר שהוצג ב-Windows 8 ומותאם יותר לשימוש במסך מגע.

יישום ההגדרות המודרני אמנם קיבל ביקורות רבות, כשלטענת משתמשים רבים הוא מאריך ומוסיף לחיצות מיותרות למי שרוצה לשנות את הגדרות המערכת בעצמו, אבל מאז הוא עבר מקצה שיפורים. למעשה, הבוא זה שמשמ כברירת מחדל כיום לשינוי הגדרות המערכת כשלוחצים על כפתור 'התחל'. כדי לפתוח את לוח הבקרה צריך לבצע חיפוש או להצמיד את הצלמית באופן יזום לתפריט התוכניות הנעוצות של כפתור התחל.

לפי מיקרוסופט השימוש בשתי מערכות בקרה גורם לבזבוז משאבי מערכת, לסרבול ואף לניפוח קוד מיותר, וזו הסיבה שהיא החליטה לוותר על לוח הבקרה. הסיבה היחידה שזה טרם קרה הוא שחלק מהפונקציות שקיימות בלוח הבקרה המסורתי עדיין לא מומשו ביישום ההגדרות, אבל ככל הנראה זה כבר ייקרה באחד העדכונים הקרובים של Windows 10.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אור

  במקום להעיף את ההגדרות המזעזע מעיפים את לוח הבקרה הנוח

 • Daniel Miller

  הגזמתם, לא צריך חיפוש ולא להצמיד כלום, מספיק ללחוץ מקש ימני על הסמל של ווינדוס.

 • אדם

  כרגיל msממשיכה לקלקל את הדברים הטובים

 • Dodge

  חבל. דווקא אהבתי את הקונטרול פאנל

 • אור

  ידעתי שהם יעשו את זה.

 • עזרא

  קודם שיסדרו את המראה של המערכת הזאת כי היא ממש אבל ממש לא דומה לוינדוס 7 כמו שהם אומרים. לא מבחינת מראה ובטח לא מבחינת נוחות השימוש. וינדוס 8 כבר יותר דומה. לא מוצאים כלום בהגדרות והמערכת נראת מזעזע. רוצה להתקין דרייברים לגלקסי אי אפשר לא מצליח. בוינדוס 7 רק הייתי מחבר את הטלפון ישר היה מזהה. הדבר היחיד שעוד היה טוב בוינדוס הזה זה האופציה ללוח בקרה המוכר והאהוב. ופתאום לא טוב להם עם זה. הלוואי שאנשים יחזרו לוינדוס 7 וככה יעיפו את המערכת הזו לטיפול נמרץ כי היא לא נוחה בעליל ונראת מיושנת וממש לא נוחה

  • somebody

   ממש אבל ממש לא. אולי לדעתך, ממש לא לדעת הרוב

   • עזרא

    אמרתי את דעתי ואני לא היחיד שחושב ככה. נכון הרוב חושב שהמערכת טובה וידידותית. אני לא.