התקלה של מיקרוסופט (Microsof), שגרמה לאי הצגת מסך בחירת הדפדפנים בעת התקנת חלונות 7 במשך תקופה של כ-15 חודשים, פגעה קשות במוזילה (Mozilla) ובדפדפן שלה פיירפוקס (Firefox). כן טוען בבלוג שלו הארווי אנדרסון, סגן נשיא לקשרים עסקיים וקונסול כללי בארגון שאחראי לדפדפן הקוד הפתוח.

הטענה של אנדרסון הושמעה לאחר שהנציבות האירופאית חשפה כי הגישה תלונה נגד מיקרוסופט לאחר שמסך בחירת הדפדפנים לא הופיע במשך תקופה ארוכה. למרות הסיכום שהושג ביולי 2009, סיכום על פיו בכל התקנת חלונות 7 במדינה השייכת לאיחוד האירופאי יוכלו המשתמשים לבחור את דפדפן ברירת המחדל שלהם שיותקן במקביל לחלונות, מתברר על פי התלונה, התברר שבתקופה שבין 1 בפברואר, 2011 ועד 1 ביולי, 2012 – פחות או יותר – פחות או יותר, ובערך במקביל לשחרור חבילת השירות הראשונה של חלונות 7 – המסך לא הופיע.

מיקרוסופט בינתיים התנצלה (ראו ידיעה כאן), אך ייתכן שתספוג קנס כספי כבד למרות שלטענתה תקנה את השגיאה מיד לאחר שנודע לה עליה, וכן שהיא תציג מסך בחירה גם בהתקנות החדשות של חלונות 8 שהושקה בסוף השבוע שעבר, אך במוזילה כועסים.

לפי הגרף שהציג אנדרסון בבלוג שלו עולה כי שבמהלך התקופה בה השגיאה הייתה קיימת ירד מספר ההורדות של פיירפוקס ב-63% ל-20,000 הורדות ליום, בהשוואה למספר ההורדות לאחר מכן, ומייד לאחר התיקון קפצו ב-150% לסביבות ה-50,000 הורדות ביום. באותה תקופה, איבדה החברה בין 6-9 מליון הורדות של פיירפוקס, בסך הכל, טוען אנדרסון.

"לאחר שלקחנו בחשבון את ההשפעה המצטברת על כל יצרני הדפדפנים, נדמה כי השגיאה טכנולוגית הזו הורידה את כלל מספר ההורדות ולמעשה הפחיתה מאוד את היעילות של הפתרון שנקבע בהתאם להחלטות ב-2009", כתב אנדרסון.