היו שלום נוקיה: מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על מכשיר ה-Windows Phone הראשון הנושא את שמה של החברה ללא מותג נוקיה (Nokia). כפי שכבר רמזה, מדובר ב-Microsoft Lumia 535 המיועד לשוק הביניים ומציע מפרט אמצע במחיר מוזל.

עיצוב המכשיר כמעט אינו שונה משאר מכשירי ה-Lumia, ובמיקרוסופט בחרו רק להחליף את הלוגו של נוקיה בשם המותג שלה. כך ניתן לראות כי בקדמתו של המסך מופיע השם Microsoft וכך גם בגבו לצד הסמל המוכר שלה המורכב מארבעה ריבועים המסמל את ממשק האריחים.

ה-Microsoft Lumia 535 מתאפיין במסך גדול של 5 אינץ’ מסוג IPS ברזולוציית qHD (או 960 על 540 פיקסלים), רץ על שבב ה-Snapdragon 200 מרובע הליבות 1.2 גי’גה-הרץ, זיכרון 1 ג’יגה-בייט RAM ואחסון פנימ ישל 8 ג’יגה-בייט עם אפשרות הרחבה בכרטיס microSD. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל עם פלאש LED ומצלמה קדמית גם כן 5 מגה פיקסל לצילומי סלפי. הסוללה בתוכו מגיעה בהספק של 1,950 מיל-אמפר.מיקרוסופט מציידת את המערכת בשלל התוכנות השונות כמו Office, Skype, העוזרת Cortana וגם 15 ג’יגה-בייט לאחסון ב-OneDrive כחלק מהחבילה.

המכשיר יהיה זמין במספר צבעים זועקים (ירוק, כחול, כתום, שחור ולבן) ומחירו המשוערך יעמוד על כ-110 יורו, שהם כ-520 שקלים בלבד לפני מיסים. צפו בוידאו בהמשך.

>