בעקבות הדלפה של עובד מיקרוסופט כבר נודע כי החברה עובדת על מודל עדכונים חדש למערכת ההפעלה Windows, במקום גרסה חדשה מדי כמה שנים, מתכננים במיקרוסופט להציע עדכונים תכופים יותר כפי שמספקות מערכות ההפעלה המתחרות: אנדרואיד, iOS ו-OSX. המודל החדש יחל עם העדכון גרסה הקרוב אשר קיבל את שם הקוד 'ווינדוס בלו' (Windows Blue) שעתה אנו מקבלים אישור רשמי לקיומו.

Windows Blue, מודל עדכונים מהיר.

במודעת דרושים שפירסמה הענקית מרדמונד, מחפשים מהנדס תוכנה שיצטרף לצוות 'חווית השימוש' שיעבוד החלונות, אפשרויות ההתאמה האישית, מסך ההתחל ועל "רוב מה שהמשתמשים נוגעים בו במערכת ההפעלה…". עוד נכתב במודעה כי "ווינדוס בלו תשפר את ההביטים הללו של מערכת ההפעלה" ובעצם כאן לראשונה אנו רואים התייחסות ראשונה של מיקרוסופט לעדכון המיוחל. מניסוח המודעה ניתן להבין כי העדכון 'בלו' ייתן דגש על שיפור חווית השימוש של מערכת ההפעלה ופחות דגש על שיפורים 'תחת מכסה המנוע".

נתון מעניין נוסף הוא שממודעה נוספת מאששת כי מערכת ההפעלה הניידת, 'ווינדוס פון', תקבל גם היא את עדכוני 'בלו' כשם שמיקרוסופט מחפשים מנהל פיתוח בכיר שיעבוד בצוות האופיס אשר מעוניין להביא את יישום האקסל ל'ווינדוס פון בלו'.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אין קרדיט? 😀

  סתם סתם.. לא משנה

 • הדר

  אני רק מקווה שהם יעבדו גם על התאימות שלה לממשק דסקטופ כי כשהמערכת מותאמת *בעיקר* למסך מגע זה מבאס את כל מי שיש לו מחשב דסקטופ בלי מסך מגע. המערכת מדהימה, מהירה ויציבה, אני בתור אחד שחולה על עדכונים צריך לשכול פעמיים אם לשדרג ל8.. זה מבאס וחבל שכך..

  • גג

   לדעתי הם דווקא צריכים לעבוד חזק לשפר את חווית המגע.היום אי אפשר לעשות הכל עם מגע בוינדוס 8.
   ולי זה ממש לא מפריע גם כשאני עובד עם עכבר ומקלדת.
   ודחוף דחוף הייתי משפר את דפדפן המגע שלא תומך במלא אתרים, לא ברור לי למה לא השתמשו באותם רכיבים של הדפדפן הרגיל ולמה הם מונעים פלאגינים ופעולות פשוטות כמו מעודפים נורמלים.

 • לומד ראיית חשבון

  אין בידיעה הזו כל חדש. בזמן השקת Windows-8 וקביעת מחיר שדרוג נמוך במיוחד סביב 40$ נאמר במפורש כי השדרוגים הבאים לא יהיו בחינם כפי שהיה בעבר (ושקראו להם SP1 SP2 וכו') אלא יהיו להם שמות שונים ומיקרוסופט תגבה תשלום עבורם. ה SP1 הראשון של מערכת 8 יהיה BLUE והוא כאמור יימכר בכסף ולא יימסר בחינם.

  • לרואה חשבון

   מדובר על עידכוני תוכנה של תיקוני באגים ושיפורים קטנים.וזה לא עולה כסף.
   מעבר לגרסת וינדוס חדשה לגמרי כן עולה.

   • גבי גפן

    עדכונים כאלה אתה מקבל מידי שבוע
    האלה שעולים בהפעלה מחדש כל פעם

    ווינדוס בלו נקרא משהו חדש לגמרי
    אם כי נקודת היציאה של הרואה חשבון אינה מקובלת עלי
    מה השאלה בכלל אם יבקשו על זה כסף בפרט לדעתך(י)?

    • בולי

     אף אחד לא יודע מה יהיה בווינדוס Blue.
     אני מאמין שמיקרוסופט תוציא service packs וכמה פי'צרים חדשים כל שנה אבל תיתן פחות מהחברות האחרות.
     לווינדוס 9 יצטרכו לשלם