מיקרוסופט (Microsoft) מספקת פיתול עלילה נוסף בסיפורי Windows 10. אחרי שהחליטה בדצמבר האחרון שהיא לא תספק למשתמשי מערכת ההפעלה החדשה שלה פירוט לגבי העדכונים שהיא מבצעת מדי פעם, וזאת מעבר לכותרות כלליות שמקשות להבין מה בדיוק הותקן ומוצגות בהיסטוריית העדכונים במרכז ההגדרות, החברה העלתה השבוע דף באתר שלה שמציג את העדכונים החשובים שביצעה החברה החל מהעדכון האחרון שבוצע ב-9 בפברואר.

הסיבה העיקרית לכך היא תלונות רבות שהושמעו על ידי משתמשים שכעסו עקב העובדה שלא ניתן היה להבין מה בדיוק מתקנת החברה במערכת ההפעלה, ועל מה זה יכול להשפיע.

הדף מספק תיאורים קצרים לעדכונים החשובים יותר שכלולים בעדכון של ה-9 בפברואר, ולא לכולם, ואפילו מקשר למאמר בבסיס הידע (Knowledge Base) של מיקרוסופט, בדיוק הפוך ממה שהחברה ניסתה להימנע ממנו בדצמבר. הדף הזה אמור להיות מעודכן באופן שוטף בעדכוני ושדרוגי המערכת הרציפים, בכל פעם שמיקרוסופט תספק עדכון שכזה, ובכל מקרה מדובר בעדכון מצטבר – כלומר, מי שיתקין את מערכת ההפעלה יקבל את כל העדכונים שכבר בוצעו במערכת.

רשימת העדכונים מסופקת עבור שתי מהדורות של Windows 10, המקורית וזו של העדכון הגדול שבוצע במהלך נובמבר 2015, כלומר Build 10240 ו-Build 10586 בהתאמה. יש לציין שרוב המשתמשים הצרכניים כבר עודכנו לגרסה של נובמבר, ואילו ארגונים ומוסדות יכולים עדיין לשלוט בעיתוי השדרוגים, ואפילו לוותר עליהם.