התכנון המקורי היה לשנה שעברה, אולם דחייה אחר דחייה הביאה את שחרורה של Windows 10 Mobile לחודש הבא, זאת לפי דיווח המסתמך על מייל שנשלח מהחברה לספקיה השונים בו נטען כי המערכת עדיין לא מוכנה ופיתוחה לא הסתיים.

מיקרוסופט (Microsoft) לא מוכנה לקחת סיכונים מיותרים בעת שחרור גרסת מערכת ההפעלה הניידת החדשה שלה והיא מעוניינת לצמצם סיכוי לתקלות שכן מדובר בהשקה הרחבה ביותר של גרסת חלונות הניידת ואולי גם החשובה מכולן. העיכוב בשחרורה הוא לא רק בעדכון של מגוון של מכשירים קיימים, אלא הדבר גם מעכב את העדכון למכשירי הדגל החדשים, Lumia 950 ו-950XL שהושקו בחודש דצמבר האחרון.

בין המכשירים שצפויים להתעדכן הן סדרת Lumia 5xx כמו 530, 535, סדרת Lumia 6xx כמו 640 וסדרת Lumia 9xx כמו 925, 930 ו-935  ולמעשה כל מכשיר המריץ את Windows 8.1 כיום עם 8 גי’גה-בייט אחסון פנימי לפחות(רשימה כאן). בעוד אחרים יישמחו לקבל את העדכון האחרון ביותר, אחרים עדיין יאלצו לקבל את תקלות הקיימות, במיוחד רוכשי ה-Surface 4 המתלוננים על בעיות חומרה שונות – החל מבעיות קליטת WiFi ועד בעיות של סוללה ומעבר למצב “שינה”.

מוקדם יותר החודש, מיקרוסופט שחררה את העדכון Windows 10 ל-Lumia 535 ו-Lumia 640.

 • Matanh Haz

  ביזבוז זמן לעדכן מכשירים כושלים

  • Yossi Cohen

   כל מי שראיתי שיש לו ווינדוס פון מרוצה ממנו גם אחרי 4 שנים ורוצה לקנות גם ווינדוס בתור המכשיר הבא שלו.
   המכשירים מדהימים ויציבים.
   החוסר באפליקציות יתרפא עם הזמן

   • תוהה

    לי היה אחד וחיכיתי להחליף, לאבי היה והוא עבר לאנדרואיד, לרוב אנשים משתמשים בה כשאין ברירה אחרת. למעשה, המע' לא מצליחה להתרומם מזה שנים. גם לגבי האפליקציות, אפילו תשלום נכבד מצד מייקרוסופט למפתחים לא עזר.
    אולי משהו ישתנה, אבל עד אז זה לא ממש נראה טוב.