מיקרוסופט (Microsoft) אמורה להכריז מחר על רכישת Mojang, חברת הפיתוח השוודית שאחראית ללהיט האינדי Minecraft לו יותר מ-100 מליון שחקנים פעילים על שלל פלטפורמות כמו המחשב האישי, מחשבי-לוח, קונסולות וטלפונים חכמים.

על-פי דיווח של רויטרס, מיקרוסופט מעוניינת לרכוש את המפתחת על-מנת להזניק את מכירת מכשירי ה-Windows Phone ומכשירי ה-Surface של החברה, שכרגע סובלים מנתח שוק קטן בהשוואה לאנדרואיד ו-iOS, כשאחת הסיבות היא שמפתחים לא טורחים להביא את היישומים והמשחקים שלהם אל הפלטפורמה הצעירה יותר. מיינקראפט זמין להורדה גם עבור אנדרואיד ו-iOS, אך נעדר מהפלטפורמה של מיקרוסופט.

המפתח מרקוס פרסון, הידוע בכינויו Notch, אשר הגה את המשחק המצליח אף ציין בעבר כי בגלל נתח השוק הקטן שתופסים מכשירי Windows Phone אין טעם לפתח עבורה. על-פי הדיווח החברה רוכשת את המפתחת על-מנת להבטיח כי הלהיט יגיע גם אל המערכת ההפעלה הניידת שלה ובכך אולי ליצור עניין במיוחד בקרב האוכלוסייה הצעירה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.