מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה היום (ב’) על עסקת ענק בינה לבין בעלי הרשת החברתית לינקדין (Linkedin) שאותה היא תרכוש בעבור סכום של 26.2 מיליארד דולר, מה שיהווה עבור מיקרוסופט דריסת רגל משמעותית בתחום והרכישה הגדולה ביותר שביצעה החברה בשנים האחרונות בנעלי המנכ”ל סאטיה נאדלה (Satya Nadella).

ליקנדין נוסדה אף לפני פייסבוק בשנת 2002, כרשת חברתית המיועדת לקשרים עסקיים ומקצועיים ומאפשרת למשתמשיה לשתף את קורות חייהם, לקבל המלצות ולהבליט יכולות, דבר שיכול לסייע למציאת למציאת. מאז ועד היום היא גדלה לכדי 430 מיליון חשבונות רשומים ועם כ-100 מיליון מהם הפעילים מידי חודש.

מיקרוסופט מעוניינת לקדם את מוצריה בתחום המקצועי ורואה בלינקדין כמקום להרחיב את הפעילות העסקית, בה היא תשלב את כלי האונליין כמו אופיס 365, OneDrive וליהפך: "שילוב זה יאפשר להביא חוויות חדשות כמו הצעות תוכן בפיד החדשות בהתאם לפרויקטים שהמשתמש עובד עליהם בזה הרגע והצעות בתוכנת האופיס (Office) למומחים שייסעו בפרויקטים גדולים. ככל שחוויות אלה יהפכו לאלגנטיות יותר, כך החיבור בין לינקדין ל-Office 365 יגדל." אמר נאדלה בהודעה.

במיקרוסופט לא מתכננים בשלב זה לשנות את מאפייניה של לינקדין והיא לא תעבור מיתוג מחדש תחת ההנהלה החדשה, כך שהיא תפעל באופן עצמאי. ג’ף ויינר (Jeff Weiner) ימשיך למנכ”ל את החברה ויהיה כפוף לנאדלה ישירות. "כשם שאנו שינינו את האופן שבו העולם מחבר בין הזדמנויות, היחסים עם מיקרוסופט והשילוב של יכולות הענן ורשת לינקדין יביאו לנו הזדמנות לעשות שינוי בדרך שבה העולם העסקי עובד." אמר ויינר.

וידאו: נאדלה וויינר מדברים על הרכישה

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.