מיקרוסופט (Microsot) הבטיחה כי היא תספק עדכון בחינם לגרסת חלונות 10 הצפויה להגיע לכל בעלי גרסה 7 ועד 8.1, אולם היא לא אמרה במדויק לגבי יחסה לעותקים לא חוקיים.

כעת היא מבהירה כי משתמש המריץ על המחשב עותק לא חוקי וירצה לעדכן – יאלץ לשלם את המחיר: “כאשר אנו לא יכולים לאמת ש-Windows מותקן כראוי, ברישיון, ושונה ממה שאנו מספקים, אנו נוסיף סימן מים כדי ליידע את המשתמש. אם כך, אנו נמליץ לך להחזיר את המחשב באופן מיידי לחנות שממנה הוא נרכש ולבקש עותק מקורי של חלונות” אמרה מיקרוסופט בבלוג שלה ומנסה באדיבות לרמוז למשתמש כי הוא מריץ עותק פיראטי: עותק לא מקורי של חלונות מציב סיכון לפגיעה מתוכנות זדוניות, הונאה, חשיפה של מידע אישי וסיכון גבוה יותר לתקלות ביצועים או פונקציות שלא יעבדו.”

למיקרוסופט יש סיבות מוצדקות לדרוש את כספה מהפיראטים, אך היא גם לא תעשה זאת בכח וכי היא תוסיף סימן מים המתריע על כך ואפשר גם לצפות להודעה שתקפוץ מפעם לפעם. מציק אך לא מבטל כליל את המערכת, דבר שגם יעבוד לטובתה, בעיקר עבור מי שגילה בטעות כי אכן יש ברשותו עותק לא חוקי ויפעל לתקן זאת.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • 369

  טיפשים, חשבתי שהם יעברו למערכת טיפה יותר פתוחה ויזכו לתמיכת הקהילות, חבל…. הווינדוס 10 לא מזהיר כלכך בלשון המעטה, ויש לי אותו כבר יותר משלושה חודשים…
  גם לזה תהיה פריצה כרגיל.

 • Liran Almog

  תמיד יהיו פריצות…

 • וזה שונה ממה שהיום היום איך?
  גם היום עותק לא חוקי מופיע לו למטה בצד ימין או שמאל תלוי בשפת המערכת מספר הבויילד
  וקופץ מידי פעם הזהרה שזוהה שמותקן עותק לא חוקי
  הפריצות למיניהם מעליות את זה בקלות

  לי אישית יש עותק מקורי של 8.1 שקניתי מתחשב הנייד שלי..