חברת סטארטאפ ישראלית בשם "Michael Rosen" מנסה להעניק למשתמשים במה שתאפשר להם לכתוב סיפורים עם חבריהם ברשת הפייסבוק. בעזרת אפליקציית Mestory שפיתחה, החברה מעודדת את המשתמשים לחשוב על נושא לסיפור, בין אם זה משהו יומיומי ובין אירוע כלשהו, להחליט עם מי הם רוצים לכתוב את הסיפור ולנסות לספר את הסיפור שלהם בהמשכים. הסיפורים שנוצרים כתוצאה מההשתתפות והדמיון של כמה אנשים יחדיו יוצרים סגנון אבסורדי ומיוחד של כתיבה מעורבבת.

החברה, אשר הוקמה לפני כשנה וחצי (יולי 2012) על ידי ארבעה חברים, עבדה עד עכשיו במימון עצמי במתכונת של Lean Startup ומעסיקה עובד נוסף במשרה חלקית. הרעיון שמאחוריו החברה עומדת דומה לקונספט של מספר אפליקציות אחרות אך השוני המהותי והעיקרי הוא העובדה שב-Mestory יש דגש ושימוש "בניוז פיד" -המהווה את מסך הבית של האפליקציה. במסך זה יוכלו המשתמשים לראות את הסיפורים שכתבו חבריהם השונים, עם מי הם כתבו את הסיפור וכמה לייקים הם קיבלו.

החברה מסבירה-"אנו רואים בפיתוחה של אפליקציית "Mestory" נקודת מפגש בין העבר להווה, בין דף השורות הנוסטלגי לסמארטפון העכשווי. למעשה מדובר בסוג של משחק ילדות משיעורי בית הספר עם שילוב מתקדם של עיצוב וטכנולוגיית שיתוף בין-חברים המתאימה להוויותיהם ולצורכיהם של המשתמשים הפוטנציאליים שלנו".

אפליקציית "MeStory": אתה מתחיל, אני ממשיך- זה הסיפור.

Mestory הינה בהגדרתה אפליקציית כתיבת סיפור/טקסט חברתית-שיתופית, שתאפשר למשתמשיה ליצור סיפורים קצרים בנושאים שונים, המחוברים על ידי מספר חברים שיבחרו מראש על ידי יוצר הסיפור.

כל משתמש בתורו יכתוב על כל מה שעולו בראשו בנוגע לנושא הסיפור. הטריק הוא שכל משתמש רואה את שם הסיפור ואת השורה האחרונה שנכתבה על ידי המשתמש שקדם לו.

כך למעשה ייווצר סיפור הבנוי משורות שונות המחוברות בהמשכים על ידי כותבים שונים. בסיום התהליך יוכלו הכותבים לפרסם את הסיפור ברשתות החברתיות השונות ובכך לשתף את שאר החברים.

יצירת סיפור חדש
בכדי לייצור סיפור חדש, עליכם להיכנס לאפליקציית Mestory ולבחור בלחצן logg in, אשר יבקש הרשאות לחשבונכם בפייסבוק. בשלב זה, זוהי הדרך היחידה להירשם לאתר אך, מייסדי החברה מבטיחים כי בעתיד הקרוב תהיה אפשרות להירשם לאתר גם בעזרת טוויטר או כתובת דואר אלקטרוני.

לאחר הכניסה עם פרופיל הפייסבוק שלכם תנחתו במסך הבית של האפליקציה (Home) המהווה למעשה את עמוד ה"ניוז פיד" שלכם – שבו תוכלו לראות ולקרוא סיפורים שחברים שלכם כתבו. לחיצה על תמונה של משתמש בסיפור תדגיש את כל השורות שהוא כתב ותגלה את שמו מתוך רשימת הכותבים.

במסך ה"New", תוכלו ליצור סיפור חדש ולבחור לו את הכותרת/נושא, עם אילו חברים תרצו לכתוב את הסיפור ולהקליד את השורה הראשונה לסיפור שלכם. לאחר סיום שלבים אלו, הסיפור שלכם מוכן להיכתב ורק נותר להמתין לחבר הבא שימשיך את השורה הבאה של הסיפור. על מנת לסגור סיפור שפתחתם יש לכתוב לפחות 4 שורות, אחרת לא יהיה ניתן לסגור אותו.

במסך "My Stories", תוכלו לראות אילו סיפורים עדיין בהתהוות (In process) ואינם גמורים עדיין, ואילו סיפורים שהייתם שותפים בהם נסגרו ומוכנים לקריאה ולשיתוף בפייסבוק – כמובן אם תרצו לפרסמם (ואתם תרצו..).

 

התראות ועדכונים
אפליקציית Mestory תדאג להודיע ולעדכן אתכם ב"הודעות פוש" בכל הנוגע לסיפור שנסגר ומוכן לקריאה, לסיפור חדש שנפתח ובו אתם הוזמנתם לקחת חלק בכתיבתו, בקבלת לייק לסיפור שכתבתם ולמספר הסיפורים שטרם סגרתם.

ככל שיהיו לכם יותר חברים המשתמשים באפליקציה תוכלו לכתוב יותר סיפורים עם מגוון רחב יותר של שותפים וג'אנרים לכתיבה. בעזרת הכפתור של הוספת חברים (בפינה הימנית עליונה באפליקציה) תוכלו לשלוח הזמנה לחברים נוספים שלכם שעדיין אין ברשותם את האפליקציה, ולצרפם כשותפים חדשים לכתיבת סיפורים. אז – תוסיפו חברים, תיכתבו סיפורים ותאפשרו לדמיונכם לקחת אתכם אל תוך ה – Mestory.

להורדת האפליקציה מחנות ה-AppStore

*הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.