בגרסה 4.4, הידועה בשם הקוד 'קיט-קט' (KitKat) של אנדרואיד קיימת סביבת ריצה חדשה, שעתידה להשפיע לטובה על הביצועים של יישומי אנדרואיד.

כיום יישומי אנדרואיד רצים תחת סביבת ריצה (Runtime Environment) בשם 'Dalvik' שהיא למעשה סוג של 'מכונה ווירטואלית' המאפשרת ליישומים לרוץ על כל מכשיר אנדרואיד מבלי להיות קשורים לחומרה. בנוסף לכך יישומי אנדראויד היום לא עוברים הידור (קימפול) כשמפתח מסיים לעבוד עליהם. למעשה כל פעם כשפותחים יישום המערכת מבצעת הידור בזמן אמת – פעולה זו גורמת לכך שריצה של יישומים לעיתים מרגישה איטית, אם כי בעקבות שימוש במעבדים מהירים במיוחד הצליחה לפתור זאת.

בגרסה האחרונה של אנדרואיד גוגל הציגה סביבת ריצה בשם Android Runtime או ART בקיצור, בה יישומים עוברים הידור בעת ההתקנה, הדבר עלול לגזול קצת יותר מקום על הזיכרון המכשיר אך מתבטא בביצועים גבוהים יותר. חשוב לזכור כי כרגע מדובר בסביבת ריצה נסיונית שאף לא מופעלת כברירת מחדל. בעלי גרסה 4.4 אמיצים יכולים לנסות אותה בעצמם – ניתן לגשת לתפריט הפיתוח במסך ההגדרות של באנדראויד ובאפשרות ה-Select Runtime לבחור ב-ART.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.