יצרנית השבבים הסינית MediaTek צפויה להכריז בימים הקרובים על מערכת על שבב חדשה, זו, תהיה מבוססת על מערכת שמונה הליבות הקודמת אותה השיקה לפני כחצי שנה.

בדומה למערכת העל שבב הקודמת בעלת שמונה הליבות שהושקה לפני כחצי שנה ונחשבה לראשונה מסוגה בשל יכולתה להרצה בו זמנית של כל הליבות,  גם המערכת הבאה אותה צפויה החברה להשיק תהיה מבוססת שמונה ליבות ה-Octa core בארכיטקטורת 32 ביט. בנוסף, מערכת על שבב הבאה (אחת מהן) תכלול תמיכה ברשת הדור הרביעי (LTE), תמיכה ברזולוציית ה-(QHD (2K וביכולתה להגיע למהירות שעון בתדר של 2.5Ghz.

על פי הדיווחים, שמונה הליבות יהיו מבוססות על ה-Cortex A17 ועל ה-Cortex A7 כך שיהיו מיועדות לטווחים הבינוניים. יהיה מעניין לראות אפוא אם החברה תוכל לשלב גם מחיר נמוך, שיהפכו את החבילה למשתלמת עבור מכשירי הביניים.

למעשה, הדיווחים מדברים על כך כי החברה תכריז למעשה על שלוש גרסאות מרכזיות: דגם ה-MT6595M של השבב יוכל להגיע עד למהירות שעון בתדר של 2GHz, דגמו המעט משופר יותר, ה-MT6595, שהוא למעשה דגם הביניים, יוכל להגיע עד למהירות של 2.1 ועד 2.2GHz ואילו דגם ה-MT6595 Turbo של השבב יוכל להגיע עד למהירות של 2.5GHz.

נוסף על כך, הדיווחים מדברים על כך כי דגם ה-64 ביט צפוי להיכנס לפס היצור רק ברבע האחרון של השנה הנוכחית, בעוד בחברה מצפים למכירה  של 15 מיליון שבבים כאלו.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.