לרוב אנו עדים לסרטונים בהם מפרקים את הטלפון לגורמים על מנת לבדוק את תוכנו. אך האם עלה בדעתכם להרכיב מכשיר בעצמכם? זה מה שעשה מהנדס אלקטרוניקה מארה"ב, אשר הצליח להרכיב מכשיר iPhone שלם בעצמו.

הכל התחיל בהתערבות של סקוטי אלן (Scotty Allen) עם חובבי אלקטרוניקה בסין – בו הוא מבלה את רוב זמנו בחיפוש אחר אתגרים. "ישבתי עם חברים מושבעי אלקטרוניקה כמוני ואחד החברים שאל אם אני יכול להרכיב אייפון כזה בעצמי ומיד נענתי לאתגר בחיוב", כך סיפר. "נסעתי לכל השווקים בסין על מנת לקנות מרוכלים את כל חלקי האייפון ולהרכיב אחד כזה בעצמי".

האייפון שנבחר לבנייה הוא iPhone 6s. לדברי אלן, הוא בחר בדגם הקודם של האייפון בגלל שזהו המכשיר שברשותו, כך שיהיה לו קל יותר, ובגלל ש-iPhone 7 הושק רק בספטמבר האחרון ולא בטוח כלל שמוכרים חלקי חילוף לאייפון המדובר וגם אם כן – סביר להניח שאלו יקרים משמעותית מהדגמים הקודמים.

לצורך הבנייה, הצטייד אלן במסך מקורי של iPhone 6s אותו רכש מאחד החנויות בסין כטלפון משומש, מסגרת המכשיר עצמו מאלומיניום וגב בצבע רוז גולד, סוללה שלטענתו עלתה כ-5 דולר לכל היותר, וכן לוח אם כולל חיישן טביעת האצבע. אגב, הסיבה שלטענתו רכש את לוח האם כולל חיישן טביעת האצבע בנפרד, היא מפני שחיישן טביעת האצבע מקודד ישירות ללוח האם כאמור וסביר שזה לא היה עובד כראוי.

סך כל החלקים, כולל המסע, עלה לו לדבריו כ-1000 דולר – בערך פי שניים ממחירו של iPhone 6s חדש בקיבולת הבסיסית ביותר – כשרק החלקים עצמם עלו כ-300 דולר. לשם השוואה, iPhone 6s בדגם הבסיס (32 גיגה) נמכר ב-549 דולרים.

לסיכום, כשנשאל איך הוא מסכם את המסע מנקודת מבטו שלו, אמר: "היה כיף. ללא ספק אעשה זאת שוב אם יזדמן לי".

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • roynany015

  כל טימטום ברשת אתם עושים מזה כתבה ?

 • RRR

  החלקים עלו לו 300$, ובלי שום מיקוח לפי הסרטון, ישראלי היה מוציא את זה במקסימום 200$,
  בנוסף הוא גם חיפש לקנות את החלקים בפירוט הקטן ביותר (למשל המסך שפורק לגמרי לתת חלקים) בשביל העיקרון שלו בבנייה של המכשיר, ככה שמי שיש קצת ידים טכניות וכ150$ יכל לבנות לעצמו אייפון חדש, שזה אחלה מחיר (או פשוט לקנות שיואמי (; )

 • אנונימי

  מן הסתם שהמוכרים ימכרו את החלקים במחיר יקר יותר.. הם צריכים להרוויח
  לאפל החלקים האלו עולים באיזור ה-150 עד 200 דולר, אולי אפילו פחות עכשיו

  • CoolR2

   הוא רצה בטח לראות כמה כל חלק יעלה לו בנפרד.. היה צריך ללכת למפעלים כדי לקבל את אותם החלקים ללא פערי תיווך חחחח

 • DagzahavDX

  עכשיו רק נשאר לעשות אותו דבר עם אנדרואיד, אבל לנצל את המערכת הפתוחה לשים חלקים משוגעים (sd835, שמונה ג׳יגה ראם וכו'.)

  • Anonimi

   זה לא עובד ככה אחי
   זה לא שהוא שדרג את אייפון 6s החליף למעבד יותר חזק או עכשיו יש לו מסך עם רזולוציה של qhd
   הוא פשוט קנה את החלקים של האייפון 6s. בניפרד והרכיב את הפלאפון
   זה כמו לקחת את הפלאפון שלך לפרק את החלקים שלו ולהרכיה אותו שוב
   רק שהוא קנה את החלקים בניפרד

   • DagzahavDX

    אני יודע. אבל באנדרואיד אולי הוא יהיה מסוגל לעשות יותר. למרות שסביר שהוא גם ייתקל בבעיות תאימות של החומרה אבל זה נשמע אתגר מענין.