בסוף השבוע האחרון נשמעו הצהרות קשות מפי אחד מבכירי תעשיית האלקטרוניקה על Google TV. היה זה מנכ”ל לוג’יטק גרינו דה לוקה שהודה כי ה-Logitech Revue היה כישלון חרוץ ואין בכוונתם להציג מוצר חדש ותחליפי.

דה לוקה התלונן על כך כי זו הייתה טעות מרה ללכת לפיתוח המוצר: “השילוב של טלוויזיה עם אינטרנט הוא בלתי נמנע, אבל הרעיון שזה יקרה בן לילה היתה מוטעית מיסודה וכי גם עלה לנו ביוקר. הצפייה כי רבים ירכשו את ה-Revue במחיר $300 בערב חג המולד הייתה טעות גדולה.” הטעות הזו עלתה ללוג’יטק מעל ל-100 מיליון דולר בעלויות תפעול, פרסום ושיווק המוצר באירופה. דה לוקה הוסיף כי גוגל הוליכה אותם שולל וה-Google TV הייתה רחוקה מאוד משלב ההשקה, וכינה אותה כמערכת בשלב בטא לכל היותר. “ל-Google TV יש פוטנציאל אדיר לשנות לנו את הסלון בבית”, הוא הודה, אולם כרגע נראה כי לוג’יטק תעדיף לקחת צעד אחד אחורה ולראות כיצד הפרויקט השאפתני של גוגל יתקדם.

בינתיים התפרסם כי גם LG מתעניינת במוצר ותטמיע את ה-Google TV בטלוויזיות שלה שייחשפו בתחילת שנה הבאה, ובכך היא מצטרפת לסוני שכבר מוכרת טלוויזיות עם הגוגל במסך.

ה-Google TV היא פלטפורמה המבוססת על מערכת האנדרואיד של גוגל, והייתה ההבטחה הכי גדולה בשנה שעברה לעולם הטלוויזיה. הפלטפורמה משלבת את כל היתרונות שברשת יחד עם תכני הטלוויזיה בכבלים, לווין, VOD ועוד. נוכל להשתמש בה להקלטת תוכניות טלוויזיה, כנגן סטרימר עם תמיכה בניגון רב של קבצים זאת בנוסף לתכנים מהרשת, אפשרויות רכישה ואף גלישה והורדת אפליקציות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.