היום יותר מתמיד, קשה לחדש בתחום מכשירי הסלולר והיצרניות מנסות להלהיב את הצרכנים על ידי הוספת מאפיינים חדשים: החל משיפור הממשק שבמכשיר ועד למאפיינים שמבדלים אותם מול המתחרים. שלושה חודשים לאחר שהשיקה את ה-G4, משיקה LG את V10 עם מסך בגודל 5.7, לא פחות מ-3 מצלמות, מסך משני נוסף ואפשרות להחלפת סוללה. במה הוא שונה מה-G4 ואיך הוא מול המתחרים? בדקנו.

בנוי לנפילות

אחרי שחברות רבות כבר עברו למכשירים בחיפוי זכוכית ואלומיניום, ב-LG נשארו נאמנים לפלסטיק. אולי בגלל הצורך לפרק את גב המכשיר, אך בעיקר במטרה ליצור מכשיר חזק ועמיד מפני פגיעות. אתם בטח מכירים חבר או שניים עם מכשיר עשוי זכוכית שנסדקה ונשברה רק בגלל שהוא קיבל מכה קטנה.

בכדי להוכיח עד כמה חזק המכשיר, LG נתנו לצבא האמריקאי (תקן MIL-STD-810G) לבדוק את עמידותו. אנחנו נתנו לכמה ילדים קטנים לשחק איתו, כי זה הרי ידוע שמבחני עמידות אצל ילדים הם הכי מחמירים. המכשיר שרד אחרי בדיקה של "כיצד עובד כח המשיכה", אומנם היו מספר עדויות למכות ולשריטות אך המסך נשאר שלם.

LG V10הדגם הלבן, אותו סקרנו, מאופיין בגב מחוספס בדוגמת ריבועים קטנים (דומה מאוד לדגם השחור). למי מכם שלא אוהב מכשיר מלוכלך, ריבועים אלה אוחזים בכל לכלוך קטן שיש על היד, והניקוי שלו לא כ"כ נוח (אלא אם שוטפים במים). צידי המכשיר עשויים פלדת אל חלד מצופה זהב (בחברה טוענים כי מדובר בזהב 20 קראט), על מנת לתת יוקרה נוספת למכשיר. אך למרות כל זה, ה-LG V10 עדיין לא נראה כמו מכשיר פרימיום שכן בהשוואה לגימור המתכתי של המתחרות העיקריות שלו (בארץ) – סמסונג ואפל, וההבדל ניכר. יחד עם זאת, נראה שבארץ המראה הוא אינו הגורם העיקרי למכירות, שכן LG מחזיקה כיום בכ-20% מנתח שוק מכשירי הסלולר בישראל.

המכשיר עצמו גדול מאוד. אם נשווה אותו ל-Galaxy Note 5 של סמסונג, הוא גדול בכמעט חצי ס"מ. נכון יש לו מסך נוסף, אך עדיין הוא מרגיש גדול מאוד, אולי בשל השילוב של עוביו ומשקלו העומד על 194 גרם. אומנם מדובר רק ב-20 גרם יותר מהנוט 5, כ-40 יותר מהאדג' פלוס של סמסונג אך רק 2 גרם יותר מ-iPhone 6s Plus, ו-20-40 גרם זה לא הרבה, אבל אם נמיר זאת לאחוזים מדובר בהפרש של עד 20% יותר. למרות כל זה, המכשיר מאוד נוח לאחיזה, הגב המחוספס גורם לכך שהמכשיר לא יחליק מהיד גם כאשר היד מזיעה. זאת בניגוד למכשירים עם גב זכוכית העשויים להיות חלקלקים מעט ורגישים לטביעות אצבע.

סימן ההיכר של מכשירי LG בדמות כפתור הבית בגב המכשיר, נמצא גם ב-V10. אך הפעם, הוא משמש גם כחיישן טביעת אצבע. לצידו נמצאים גם כפתורי עוצמת השמע, המצלמה הראשית, חיישן הלייזר והפלאש. כידוע, כיול החיישן הביומטרי יכול להיות תהליך דיי מייגע וגם כאן הדבר אינו שונה, אך לאחר מכן החיישן עובד מצוין; מספיקה נגיעה בודדת כדי לפתוח את המסך והמכשיר כבר יזהה את טביעת האצבע. אך יש לשים לב שיהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לכייל את החיישן כאשר למכשיר כיסוי אחורי.

מכשיר אחד שני מסכים

המסך המשני הוא הדבר הראשון ששמים לב אליו כאשר מסתכלים על המכשיר לראשונה ומטרתו העיקרית להישאר דולק באופן קבוע (כל עוד המכשיר מופעל) ולספק לנו מידע מבלי להפעיל את המסך הראשי. המסך בגדול 2.1 אינץ' ברזולוציה של 160X1040 פיקסלים ומסוגל להציג את מצב הסוללה, השעה, היום (באנגלית, גם אם המכשיר בעברית), ההתראות שהתקבלו (אייקונים) ומספר לחצנים לגישה מהירה כאשר המסך הראשי כבוי: כמו גישה למצלמה, הפעלה וכיבוי ה-WiFi, השתקה מהירה ופנס.

כאשר מתקבלת התראה המסך יציג תצוגה מקדימה שלה, אך לא ניתן לדפדף בין ההתראות ולראות את תצוגתן המקדימה אלא רק לראות את האייקון של אותו יישום. אם תהיו מעוניינים להסתכל על ההתראות האחרות תצטרכו לפתוח את המסך הראשי. במקרה הזה המסך מפספס מעט את המטרה – צפייה בהתראות מבלי לפתוח את המסך הראשי ובכך לחסוך בסוללה. כאשר המסך הראשי פועל, המסך המשני משמש כתפריט קיצורי דרך לאנשי קשר נבחרים, אפליקציות נבחרות, אפליקציות אחרונות שנעשה בהן שימוש (לפי הסדר), תצוגת יומן ושליטה בנגן המוזיקה. הוא אף משמש כחלק מממשק המצלמה.

לאחר שבועיים של שימוש במכשיר, העבודה שלנו עם המסך המשני עדיין הייתה מועטת וקשה לנו לומר כי יש צורך ממשי במסך נוסף שכזה הגורם למכשיר להפוך לגדול יותר.  אפשר היה לשקול להשתמש במסך קיצורים בהחלקה מהצד, כמו אפשרות השיתוף המהיר בממשק המצלמה כדי לקצר את אורך המכשיר או לחלופין להקטין את המסך הראשי.

LG_V10_e_1000

המסך הראשי גדול במעט מהקיים ב-G4. גודלו 5.7 אינץ' ברזולוציה של 1440X2560 פיקסלים (QHD) מסוג IPS LCD ובצפיפות 513ppi והוא מכסה למעלה מ-70% מקדמת המכשיר. בנוסף, מוגן המסך בזכוכית Corning Gorilla Glass 4 השומרת כנגד שריטות ונפילות. רמת ההארה של המסך טובה מאוד ונוח לצפות בו גם בשמש ישירה, אם כי יש פרמטר אחד שמזיק לו מאוד: איזון צבעים לא מושלם, וכמו בכל המסכים במכשירי הסלולר של LG, גם ל-LG V10 סטייה מורגשת מאוד לצבע כחול, כדוגמת משטח אדום אשר יראה בגוון בורדו-סגול. סטייה זו מורגשת בעיקר כאשר בתמונות עם משטחים גדולים של צבע אשר תופסים חלק גדול מהתמונה, כדוגמת שמיים ומשטח דשא. אומנם חדי הבחנה שמו לב לסטייה כאשר נווטו בין המסכים במכשיר, אך רוב המשתמשים ישימו לב לכך כאשר יצפו בתמונות במכשיר אחר או במסך המחשב.

3 מצלמות

LG_V10_frontלראשונה, LG ממקמת שתי מצלמות סלפי בקדמת המכשיר. מדוע? האחת עם עדשה רחבה יותר – 120 מעלות והשנייה בעלת עדשה סטנדרטית בזווית של 80 מעלות. האמת, לא כל כך מובן מדוע צריך שתי מצלמות קדמיות, הרי העיקר הוא לצלם תמונת סלפי בצורה הנוחה ביותר מבלי להשתמש בעזרים, לא?

ואכן, המצלמה עם העדשה הרחבה אכן עושה את העבודה. לא צריך למתוח את היד כדי להכיל יותר אובייקטים בתמונה או לצלם תמונה פנורמית, אלא פשוט לישר את היד ולצלם בקלות בעזרת כפתור הווליום או במחוות יד.

מבחינה טכנית, שתי המצלמות בעלות חיישן ברזולוציה של 5MP, אומנם מדובר בשנמוך לעומת ה-G4 (שהגיע עם 8 מגה פיקסל), אך ההבדל לא מורגש כלל. מבחינת איכות תמונה יש לאן לשאוף; אם לא משתמשים במנגנון החלקת התמונה (מכוון יותר להחלקת עור הפנים), התמונה המתקבלת מעט "מפוקסלת" והבעיה גוברת כאשר תנאי התאורה דלים. בסופו של דבר מתקבלת תמונה באיכות שהיינו רגילים לראות במצלמות שראינו לפני שלוש שנים ויותר. מבחינת LG היה כדאי להשקיע יותר במצלמת סלפי אחת טובה ואיכותית עם עדשה רחבה ולא בשתיים סבירות.

הקפיצה הגדולה שעשתה LG בשדרוג המצלמה הראשית שלה בדגם ה-G4 מגיעה גם ל-LG V10. מבחינה המפרט, מדובר בהעתק של כל המנגנון הקיים ב-G4: חיישן של SONY מדגם IMX234 ברזולוציית 16 מגה פיקסל, מפתח צמצם בעדשה f/1.8, מייצב תמונה אופטי (בסטילס) ואלקטרוני (בוידאו), מנגנון פוקוס מהיר בסיוע לייזר והפלאש.

 photo 20151206_162813_HDR_zpstok2iylz.jpg
 photo 20151128_154858_zpsuq9knrv1.jpg
 photo 20151120_132410_zps0b6tzw0y.jpg
 photo 20151120_165242_HDR_zpsi7bif3sa.jpg

השינוי הגדול נעשה דווקא ברמה התוכנה והממשק: LG הוסיפה אפשרות לצילום וידאו ידני עשיר המאפשר שליטה כמעט מלאה בערכי צילום הוידאו השונים לצד הקלטת הסאונד (דרך שלושה מיקרופונים במכשיר), ערכי חשיפה, מיקוד ואיזון ללבן (WB) תוך כדי צילום הוידאו (גם ברזולוצייה מקסימלית 4K). מדובר באפשרות מאוד נחמדה בעיקר לאלה המחפשים לצלם את הוידאו שלהם בצורה קצת יותר אמנותית. ברמת הממשק וחווית השימוש, LG עושה עבודה מצוינת בפריסת הכפתורים והמידע: כאשר בתחתית המסך נמצאים כל כפתורי הערכים הניתנים לשימוש ובחלקו העליון של המסך נמצאים כל נתוני הערכים המוגדרים. החברה גם מנצלת את המסך הנוסף כחלק מממשק הצילום וממקמת בו את כפתורי מצבי הצילום (פשוט, אוטומטי, סטילס ידני, וידאו ידני וסנאפ) כך שמצד אחד המעבר בין מצב למצב הוא נוח ומהיר ומצד שני יפנה לנו מקום במסך הראשי העמוס בכפתורים ומידע (במצב ידני). בנוסף, חוגת הזום בצילום הוידאו תופיע ישר במסך המשני לאחר שלוחצים על כפתור ההקלטה ותחסוך את המצב המתסכל בו במקום לעשות זום (שנמצא בדר"כ על מסך הצילום) משנים את נקודת הפיקוס בצילום.

LG V10 מצלמהאיכות התמונה (צילום במצב אוטומטי מלא) המתקבלת בתנאי תאורה טובים (צילום חוץ באור יום) טובה בדיוק כמו זו שהתקבלה ב G4; חשיפה טובה, חדה, צבעים טובים ולא רווים מידי. האיכות מתחילה לרדת, כמו (כמעט) בכל מצלמה סלולרית, כאשר מתחילים לצלם כשהאור חלש. אומנם הצבעים טובים ודיי תואמים את המציאות, אך החדות נפגעת. לא מדובר בצילום בחושך אלא בצילום בתוך הבית בשעות הצהריים כאשר חלל הבית דיי מואר. ההגברה של הרגישות לאור (ISO), כדי לצלם במהירות גבוהה יחסית, פוגעת בחדות. בצילום לילי, התמונה המתקבלת מוארת יחסית, נראה כי מנגנון ה- HDR עובד גם שהוא כבוי שזה דבר דיי טוב בהנחה שאין רצון לצלם תמונה אמנותית. תמונה שכזו ניתן לעשות דרך הצילום הידני. בעיה נוספת ומוכרת ממכשירים אחרים היא ההתמודדות עם מבהקים בתמונה: בצילום בשמש ישירה, אזורים החשופים יותר לאור עשויים להתקבל ללא פרטים ("שרופים").

למכשיר אפשרויות צילום נוספות מלבד אלה הרגילות, כמו צילום בהילוך איטי, Time Lapse (צילום מהיר ולא ה- Time Lapse המוכר) וצילום ממספר מבטים (קולאז' המורכב ממספר תמונות שצולמו במצלמות השונות) מאפשרות יצירת וידאו וסטילס קצת אחרת. בלטה בחסרונה האפשרות לצילום מהיר, או פתיחה מהירה של המצלמה, אפשרות מובנת שנמצאת במספר מכשירים (כדוגמת סדרת הגלקסי 6 והנוט 5 של סמסונג ומכשיר ה- Mate S של וואווי) המאפשרת למשתמש לצלם מהר מאוד.

סוללה אחת

בעוד שרוב החברות כבר לא מאפשרות למשתמש להחליף סוללה בצורה נוחה לטובת עיצוב מכשיר דק יותר, LG ממשיכה לאפשר למשתמש להחליף סוללה בקלות גם ב-LG V10. נציגי החברה אף התעכבו רבות והדגישו שזה היתרון של LG על פני החברות האחרות. האם באמת זה יתרון? אם מתכוונים להישאר עם המכשיר למעלה משנתיים, אולי כדאי לשקול זאת. אך אם תדירות ההחלפה גובהה יותר זה לא נראה כמו יתרון, ועדיף לתת למשתמש סוללה שתחזיק זמן רב יותר בין טעינה וטעינה. הסוללה ב-V10, בעלת הספק של 3000mAh – מאכזבת מעט. אומנם, רוב הזמן, הצריכה הייתה טובה והספיקה לעד יום וחצי מחוץ לבית מבלי להשתמש במטען. השימוש במכשיר כלל שימוש קצר בתוכנת ניווט, שיחות, גלישה וצפייה בוידאו ואף כמה דקות של משחק, אך היו לא מעט פעמים שאחוז הסוללה צנח מבלי הסבר גם כשהמכשיר היה במנוחה.

כמובן שניתן לסחוט את הסוללה עד הסוף עם ממשק חיסכון בחשמל במכשיר דרכו ניתן לקבוע אילו אפליקציות יכולות לעבוד ברקע בזמן הפעלה מצב "חיסכון בחשמל" ואפילו לכבות את המסך המשני.

אין חדש בממשק ובביצועים

LG_V10_i_1000עוד במכשיר ה-G4, המעבר של LG לשימוש במעבד Snapdragon 808 עשה טוב ל-LG, אשר חוותה בעיות התחממות במכשיר ה G-Flex 2 עם מעבד ה-Snapdragon 810. כך גם עשתה בדגם ה-V10: מעבד Snapdragon 808 עם שש ליבות, אשר ארבע מהן מסוג ARM Cortex-A53 במהירות שעון של 1.44 ג'יגה-הרץ המיועדות לשימושים הקלים המכשיר, ושתי האחרות הן ARM Cortex-A57 במהירות שעון של 1.83 ג'יגה-הרץ המיועדות לשימושים כבדים יותר כגון משחקים. כל זה יחד עם המעבד הגרפי מדגם Adreno 418 המצוי במעבד ה- Snapdragon 808.

למעשה, LG מעתיקה את כל הפלטפורמה הקיימת ב-G4 עם שינוי קטן: 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM לעומת 3 ג'יגה-בייט. בהשוואת ביצועים מול ה-G4, ג'יגה-בייט נוסף של זכרון עבודה לא עושה את ההבדל, לא בשימוש היום-יומי ולא לצורך סרטים או משחקים. אפילו בדיקות ביצועים שעשינו למכשיר הניבו תוצאות דומות לאלה שהתקבלו בבדיקת ה-G4.

בניגוד לחברות הגדולות, LG השאירה את היכולת להרחיב את כרטיס הזיכרון (עד 2 טרה-בייט) וזאת בנוסף ל 32/64 ג'יגה-בייט נפח אחסון שכבר נמצאים במכשיר. אפשרות זו היא נהדרת לאור גדילת נפח הקבצים, בעיקר תמונות RAW שמגיעות למשקל של 20 מגה-בייט בממוצע ווידאו ברזולוציית 4K שיכול לשקול מספר ג'יגה-בייטים לא מבוטל.

בממשק המכשיר כמעט ולא נעשו שינויים ונראה כי LG התמקדה יותר בפיצ'רים של המכשיר ולא ברענון הממשק. ההתאמות נעשו לממשק בצירוף המסך המשני, כגון ניהול השיחה; כאשר משתמשים המכשיר ומתקבלת שיחה, מענה לשיחה מתבצע מהמסך המשני, כך שניתן להמשיך ולעסוק במכשיר ולשוחח בעזרת הרמקול מבלי שמסך שיחה נכנסת יפריע לנו במסך הראשי, כך גם תצוגה המקדימה של ההתראות הנכנסות. מלבד זה הכל נשאר אותו דבר; עריכת הסרגל התחתון, הקטנת המסך לשימוש ביד אחד בהחלקת האצבע על הסרגל התחתון.

בסקירת וידאו LG V10

בסופו של דבר

רבים הביעו תמיהה מדוע השיקה LG, שלושה חודשים אחרי השקתו של ה-G4, את V10 – מכשיר עם אותו המעבד, מסך הגדול יותר רק ב-0.2 אינץ', אותה מצלמה ראשית ושינוי קל ברכיב זיכרון ה-RAM. אך זו ענתה כי התוספות הן אלה שעושות את ההבדל.

ואכן כך, התוספות נותנות ערך מוסף לחוויית המשתמש במכשיר הסלולרי: החל מגוף חזק ועמיד במיוחד, מסך משני המציג לנו התראות גם כאשר המסך הראשי כבוי ועל הדרך חוסך לנו סוללה, ממשיך בעדשת סלפי רחבה לתמונה נוחה ללא שימוש בעזרים, ביצועים טובים וגם ממשק מצלמה שלא נופל ברוב המקרים מהמתחרים ואפילו מתעלה בצילום וידאו ידני.

אך בדבר אחד שכחה החברה לטפל – הסוללה. עם ביצועי סוללה ממוצעים היינו מצפים ש-LG תתמקד בסוללה שתחזיק זמן רב יותר במקום לאפשר למשתמש להחליף אותה במקרה שזו תגמר. בסופו של דבר, LG מעמידה מתחרה חזק בשוק הישראלי אל מול החברות הגדולות. לא, לא מדובר במכשיר חזק יותר, אלא בחבילה מלאה הכוללת מכשיר טוב עם מחיר אטרקטיבי: 3,300 שקלים יחד עם סוללה נוספת ומטען שולחני, או מכשיר עם זיכרון 64 ג'יגה בייט במחיר 32 ג'יגה בייט. לא רע בכלל ביחס להיצע.

שתף:

LG V10

ה-LG V10 שהוכרז באוקטובר 2015 כולל לראשונה מ-LG מסך משני בקצה העליון להתראות וקיצורים מהירים הפועל תמיד. מלבד זאת למכשיר מסך 5.7 אינץ' QHD, שבב Snapdragomn 808, זיכרון עבודה 4 ג'יגה-בייט, אחסון עם אפשרות הרחבה, מצלמה 16 מגה פיקסל עם מייצב תמונה ומערכת האנדרואיד Lollipop.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.
 • Sam Yaniv

  חולה במחלות של LG . יום אחד בלי התראה הלך המעבד. 14 חודש לאחר שנקנה בפרטנר. פרטנר אומרים אצלנו רק שנה אחריות. רונליין אומרים קנית בפרטנר? לך אליהם…שלום lg ולא להתראות. ….אתם רק בזבוז כסף וזמן

 • erez

  Camilla/קמילה ממש מאוהבת במותג LG באופן עיוור ולא משנה כמה שטויות יהיו במכשיר וכמה תקלות חומרה אצל יצרן אחד, היא תמיד תלך איתם גם כאשר ידוע שהם היצרן הכי גרוע עלי אדמות עם תקלות שלא נגמרות.

 • אלון

  1) איך הגעתם לזה שזה ציפוי זהב? LG לא טענה את זה בשום מקום. יש חברה אחת בקוריאה שמציעה לצפות את המתכת בזהב 24K וזה עולה 180 דולר.
  2) זה שאפשר להוציע את הסוללה טוב לא רק להחלפה כאשר הסוללה גוססת אלא גם שאפשר לקחת בתיק עוד סוללה ולהחליף ברגע וכך לא צריך להטעין

 • YSM

  איך עובד העניין עם הכרטיס הרחבה?
  כיצד זה פועל?
  האם זה מתווסף ישירות לזכרון הפנימי?

 • אור

  המסך המשני חוסך בסוללה בניגוד לאייפון שאחרי כל התראה הוא נדלק ומוריד הרבה מהסוללה כך שזה חיסרון.
  זה לא חשוב כמה gb המערכת של lg תופסת, יש הרחבת זיכרון עד 2 טרה בייט כך שזה לא אמור לעניין.
  אתה חושב ש 6p זה הטלפון הטוב ביותר, או אייפון?

  • נתנאל

   מבחינת איכות ביצועים והכל שניהם מצויינים.
   חוץ מהביצועים, לדעתי ה6P טוב יותר מהS6 מכל בחינה, ולא נראלי שצריך להסביר.
   שלא תבין אותי לא נכון, המעבד A9 מוציא תוצאות טובות יותר מהSD810, אבל התוצאות בשטח די קרובות, הביצועים של המעבד של המעבד שב6P זהים כמעט לגמרי לביצועים של זה שבנוט 5.

   • אור

    בפתיחת אפליקציות התוצאות כמעט זהות, אך במשחקים למשל אייפון לוקח אותו בהליכה, ובעוד הרבה דברים.
    יש לאייפון 6s מסך רגיל ללחיצה, צבעים יותר מדויקים במצלמה, ובכלל מכשיר הרבה יותר מעולה.

 • Yossi Cohen

  אני ממש לא אוהב את IOS אבל אני חושב שהאייפון 6S אוכל למכשיר הזה את הצורה בלי למצמץ בכלל…

  הכרטיס הגראפי של האייפון מטורף ובהתחשב בזה שהמסך שלו רק 720P טוב 750P הביצועים שלו מטורפים!!!
  המסך 2K הוא המפלה הגדולה ביותר של LG שגורמת לG3 ולG4 לקרטע כמו לא יודע מה.

 • אור

  הלוח התראות שיש לאייפון מוגבל ולא מציע הרבה כמו המסך המשני של lg , שמציע הרבה יותר, שליטה במוזיקה, לענות לאנשי קשר במסך המשני במקום הראשי שתופס מקום, ועוד מלא דברים מאוד נוחים.
  דברנו על אייפון, אין שום קשר למכשירי סמסונג.
  עזוב עכשיו את הכיסוי – עם כיסוי או בלי v10 הרבה יותר עמיד מאייפון.
  לא מדויק המשפט שהוא אמר, אנדרואיד זוהי מערכת פתוחה בניגוד ל ios שהיא מערכת סגורה, ואפשר לעשות רוט, רום ועוד מלא דברים.
  אולי הרמקולים ב 6s יותר איכותיים, אבל רועשים זה התואר של v10 🙂
  אני מסכים שלאייפון יש מצלמה יותר טובה אך עם פחות אפשרויות.
  כמות הפיצרים שב lg יותר גבוה מאייפון, אבל אין לי כל כך צורך ברוב בפיצרים שמציע lg.
  מה שמנצח lg זה ההרחבת זכרון שזה מצוין והסוללה הנשלפת שחסר באייפון, זה היתרון ענקי !!!
  אבל כן אינני יכול להתמודד מול הממשק הזוועתי והמסובך של lg וזה גורם לי לרצות יותר את אייפון.

  • נתנאל

   אחי אתה קולט מה אתה אומר חחח? לענות לטלפון במסך המשני זה בדיוק כמו לענות בטלפון עצמו, שליטה במוזיקה יש לך במסך הנעילה, לא תופס שום מקום ופה כבר לא מדובר בנוחות, זה אותו דבר ולדעתי עדיף יותר שיהיה לך את זה במסך הנעילה בגדול.
   אולי הגוף שלו עמיד, המסך? ממש לא.
   להפך אחי, באיפון יש יותר אפשרויות, בLg יש לך 3 מצבי צילום, מקצועי, אוטומטי ואחד שאני לא זוכר ובאיפון יש לך פי 3 יותר, באיפון אין מצב צילום מקצועי, אבל יש צילום ידני ואני חושב שאפשר להסתדר עם זה.
   רועשים זה התואר של מוטורולה, HTC וגוגל*. עדיף איכותיים יותר ורועשים קצת פחות, מאשר רועשים קצת יותר ואיכותיים פחות.
   באיפון, הפיצרים שאין בו ויש בLg (אנדרואיד), ירגישו לך מיותרים ואתה לא תרגיש בחסרונם.
   סוללה נשלפת להרחבת זיכרון זה לא יתרון על מכשירים אחרים! מעטים מאיתנו רוצים את זה, רבים לא יודעים מה זה או למה באמת זה מיועד ורובנו הגדול בסוף גם לא משתמשים בזה, כולל אלו שרוצים את זה.

   • אור

    אולי באמת אין צורך במסך המשני, אבל אי אפשר לקבוע רק אם השתמשת בו, הרבה ממליצים על המסך המשני כאשר הם קנו את המכשיר אז אני לא יודע.
    וממה אתה קובע שהמסך שלו לא עמיד?
    ל lg לדעתי יש הרבה יותר אפשרויות, אבל ברוב האפשרויות האלו אף אחד לא באמת משתמש בזה ככה שלא צריך אותם ובאייפון הכל מסודר וספציפי, עם תמונה הרבה יותר טובה וצבעים נהדרים.
    שמעת את הרמקול של g4, הוא לא נורמלי! ועכשיו ה v10 אז בכלל, אבל עדיף איכותי ללא ספק.
    באמת לא צריך את כל הפיצרים ש lg מציעה, סתם תופס מקום.
    סוללה נשלפת והרחבת זיכרון הם היתרון ענקי, רק בשבילי הם לא כי אני לא צריך סוללה נשלפת אני מטעין את הטלפון בלילה והסוללה מספיקה לכל היום, ושלא נדבר על הסוללה של דגם הפלוס של אייפון. הרחבת זיכרון קצת חשוב אבל אני לא משהו שמעמיס על המכשיר, מספיק לקנות את דגם ה 64 gb ואני מסודר.

    • נתנאל

     סמוך עליי, מסך משני- מיותר.
     לא קבעתי ראיתי כמה Drop Tests והמסך התנפץ באיזשהו שלב…
     אתה רואה אחי, כמו שאמרתי והרגע הודת שזה מיותר.
     תאמין לי אחי גם עם 32Gb היית מסתדר, אבל בגלל שזיכרון המערכת אצל Lg דורש נפח של כ12Gb, יישאר לך רק 20Gb וזה בטח שלא יספיק.
     הכי טוב או איפון 6S+ או נוט 5, טלפונים איכותיים שמראים תוצאות מצויינות מכל בחינה ודורשים נפח זיכרון מערכת ממש מועט (הנוט 5 דורש כ6Gb ואז מתוך 32Gb נשאר לך 26Gb שזה הכי מכובד שראיתי אחרי האיפון).
     אם אתה רוצה טלפון באמת מוצלח בזול יותר ולדעתי גם טוב יותר ומזכיר ברובו את האיפון בצורה שונה יחסית, לך על הנקסוס 6P, באמת מכשיר מוצלח מכל בחינה.

 • idanbiton

  הרגתם אותי עם "בדיקת כוח המשיכה" D:

 • אור

  אממ… אני בן חחחח
  באמת האיכות של אייפון 6s מדהימה ולא צריך להסתבך מכל האפשרויות ש v10 מציע. אבל המסך המשני נותן מלא קיצורי דרך והוא נוח ושימושי מאוד, בלי שום קשר שטלפון גם יכול לעשות את זה. ולפי מה שמראים במבחני נפילות, ה v10 בקושי נשבר וממש עמיד בעל תקן צבאי, אז אני חושב שבככל הוא יותר עמיד מאייפון. טעינה מהירה אולי באמת לא צריך, במילה הרוב מטעינים את הטלפון בלילה וגם באמת הסוללה יותר טובה אז כך שאולי לא צריך. ובטוח שאני יסכים איצל שהממשק של אייפון הרבה יותר יפה ונוח מ lg , הממשק שלהם מזעזע. אבל מה לגבי הרמקול? מצלמת סלפי רחבה? הפיצרים?

  • נתנאל

   סליחה חחח
   הנוט 5/S6 אדג'+, האיפון והנוט אדג׳ במיוחד, גם הם נותנים קיצורי דרך, לדעתי שימושיים אף יותר. רוב הקיצורים בV10 מיותרים.
   להזכירך, יש לאיפון גם לוח התראות הנשלף בהחלקה מלמעלה למטה וגם לוח קיצורי דרך לבהירות, פנס וכו' הנשלף בהחלקה מלמטה למעלה וכשיש לך התראה חדשה, המסך נדלק, אז ככה שלא צריך שום מסך משני בשביל זה.
   בנוט 5 יש לך אפשרויות שונות עם העט, שימושיות מאוד וקיצורי במסך הנעילה לכתיבת תזכורות. בS6 אדג׳+ יש אפשרות להתקשר ולפתוח מספר אפליקציות ממסך הנעילה וגם ממסך הבית בהחלקה מימין לשמאל ובנוט אדג׳ אני חושב שאני לא צריך להסביר…
   ממש לא, לא בעיה להזמין מהאיביי כיסוי איכותי בולם זעזועים ב30 שקל (תקן צבאי, באמא שלך חחח?!)
   Lg זה אנדרואיד, איפון זה iOS (שתי תוכנות שונות השונות במאפייניהם) כל אחת והמאפיינים הייחודיים לה וחוץ מזה כל מה שניתן לעשות באנדרואיד, ניתן לעשות בiOS- משפט שסוקר אמריקאי מומחה אמר וצודק.
   הרמקולים ב6S אולי קצת פחות רועשים אבל עדיין רועשים ויותר איכותיים.
   שוב, המצלמה באיפון 6S מספיק טובה והקדמית יותר טובה מזו הקדמית שבאיפון 6 ונדמה לי שב6S שמו לה עדשה רחבה שלא בדומה לדורות קודמים…
   באיפון יש פיצרים שאין בLg ובLg יש כאלו שאין באיפון (ממש מעט), שוב, התוכנות שונות, המאפיינים שונים…

 • התמני

  היו צריכים להוציא אותו במקום G4
  סה"כ מכשיר מעולה!!!

  • נתנאל

   סה"כ מכשיר באמת די טוב, אבל מול הנוט 5/S6 אדג׳+ או הנקסוס 6P, הוא לא שווה את זה, מבחינת מחיר, מפרט ואיכות.
   הV10 הושק בהפרש של חצי שנה מהG4, איך הגעת ל3 חודשים?

   • Camilla/קמילה

    שווה ועוד איך, ושווה אף יותר, אני לא צריכה את החיקויי אייפון שסמסונג הוציאו השנה,יש לי את הדבר האמיתי,ולlg עדיין יש סוללה נשלפת,וכרטיס הרחבה ששם אותם מעל כל מכשיר של סמסונג משנת 2015.

    • נתנאל

     איזה חיקוי בדיוק? הגב זכוכית הוא חיקוי רציני לגב מתכת שבאיפון, העיצוב הקדמי, המתכת מסביב והסורק טביעות בצורת אליפסה הוא חיקוי ממש גרוע… יש לS6 עיצוב מקורי ביותר.
     אם כבר העיצוב של האיפונים מועתק מסדרות הMX של מייזו ועוד מלא מכשירים אחרים.
     מציע לך לראות את הMX הראשון עד האחרון אל מול האיפונים ותאריכי השקה… באיזשהו שלב הם החליטו לעשות את העבודה הקלה ולהעתיק מהם.
     מציע לך לבדוק לאיזה מכשיר טלפון היה חיישן ביומטרי ראשון.
     לא משנה מה, איפון הוא סיני וסיני=העתקה לא משנה באיזה מכשיר מדובר.
     ושוב, כרטיס הרחבה וסוללה נשלפת זה לא יתרון על מכשירים אחרים.
     זה בדיוק כמו שתגידי שהוא יתרון על האיפון כי אין לו את זה ובנוסף, רוב האנשים בארץ ובכל העולם לא יודעים מה זה כרטיס הרחבה ולמה הוא וסוללה נשלפת מיועדים באמת. אם תרצי, אשלח סרטון של ערוץ יוטיוב מוכר של סוקרים מתמחים שמסביר את זה.

    • 369

     קמילה, בתור אחת ש*קנתה* את הפלאפון, וכנראה *לא* השתמשת בפלאפונים מתחרים, אין סיבה להתייחס לאהדה שלך לפלאפון המגוחח הזה, הוא חלש, מכוער, פלסטיקי ומצלמה רמה בינונית, מצד שני יש עדיין את חובבי האייפון? אז אני די מבין ממה ההתרגשות, כשתשתמשי בנוט 5 בגלקסי 6 בנקסוס 6p וכדומה, תביני על מה אנחנו מדברים ולמה אנחנו לא מתרגשים מהפלאפון הזה, שלא נדבר שאני אישית מעדיף מסך 6.0 מלא ולא ש"ישברו" לי את המסך לשניים ושהשני מתפקד בתור כלום, סתם מראה שעה ועוד כמה שטויות, עדיף כבר שיהיה מסך גדול ואוכל להנות מכולו במשחקים סרטים וכדומה, ושלא נדבר על המעבד או הסוללה.
     יום טוב וחדל וויכוח חברים, זה כמו לריב עם מישהו שכבר קנה אייפון באלפי שקלים ומנסה לנחם את עצמו שלא טעה.

     עריכה: וואו אחרי כל התגובות שלך שקראתי, יש מצב את נציגה של LG? זה נהיה חשוד…

     • נתנאל

      בדיוק! כל מה שאפשר לעשות עם המסך המשני, אפשר לעשות בלעדיו, בנוט 5/S6 אדג׳+ ובנוט אדג׳ במיוחד אפשר לעשות את רוב הדברים (חלקם פשוט מיותרים) שאפשר לעשות במסך המשני הזה ואפילו יותר, בדרך ייחודית ללא מסך משני.
      לגבי המעבד והסוללה, אני ועוד סוקרים רבים מסכימים איתך לגמרי. לא משתווה לביצועים ולסוללה של הנקסוס 6P, נוט 5 ואיפון 6S+.
      המצלמה דווקא ברמה די גבוהה, אך לא משתווה לאלו שציינתי ^^^, אולי בין ה6S+ אליו זה די דומה.

   • התמני

    ככה כתוב בתחילת הכתבה חבר

 • Or Anteby

  אחלה כתבה!
  דבר ראשון: לאחר העדכון שlg עשו הטביעת אצבע עובדת נפלא גם אם יש לך כיסוי על הפלאפון מנסיון. דבר שני: אני רכשתי את הv10 שלי כבר ביום ההשקה עם הכרטיס ולא מצטער על שום שקל! טלפון מדהים בביצועים ובחיצוניות שלו. והגימיק של ה2 מצלמות פשוט מצויין.

 • Samsung Galaxy Note 4

  גדול יותר רק ב0.2"? רוצים טאבלט או טלפון?!
  אותם ביצועים…
  סוללה באותו נפח שלא הספיק למכשיר קטן יותר(הG4)אמורה להספיק למכשיר יותר גדול??
  מרגיש לי שהמסך וזוג המצלמות זה רק כדי לדמות שינוי מסוים וחידוש מהG4.

 • RuR

  אחלה פאבלט, אולי הייתי שוקל לרכוש אותו אם היה סמארטפון רגיל.

 • RuR

  זה רק אני, או סקירת הוידיאו נשמעת הרבה יותר מחמיאה מהסקירה הכתובה?

  • 369

   ברגע הראשון כולם מתלהבים, סה"כ מכשיר חדש ואתה רק נגעת בו, אבל ברגע שאתה באמת נכנס לעומק של המכשיר (זה קורה בדרך כלל שאתה חושב מה לכתוב) אתה מבין שזה גימיק ולא יותר, האהדה יורדת וכך גם המחמאות בכתבה.

 • Camilla/קמילה

  זה ועוד איך יתרון ,זה שאתה מאמין לכל הבולשיט שסמסונג מוכרת לך לא אומר שזה נכון,זה יתרון עצום לא להיות כבולה למה שהחברה הביאה עם המכשיר, והוא ועוד איך מציב רף חדש,זאתי דעתי ואין לך זכות לבטל לי את הדעה.

 • asrock

  לא מבין איך אנשים הולכים עם פלטות כאלה. מכשיר טוב אבל פשוט גדול מידי!!!!

 • שלומי

  תודה על הסקירה המקצועית. נראה מה היא תעשה בדגמים הבאים.

 • Camilla/קמילה

  תודה על הסקירה ארן,המכשיר ללא ספק לא פחות ממדהים אני ממש מרוצה, לדעתי זהו המכשיר הכי טוב כיום באנדרואיד.

  • ofek

   חחחחחח רק חכה עד שייצא הgalaxy s7 ואז הv10 כבר לא יהיה הכי טוב בשוק האנדרואיד

   • Camilla/קמילה

    דבר ראשון אני בחורה, דבר שני הוא עדיין יהיה הכי טוב לדעתי,סוללה נשלפת,כרטיס הרחבה, עיצוב מהמם,המכשיר הזה מציג רף חדש ליצרניות.

    • נתנאל

     אוי איך אני שונא שמחשיבים סוללה נשלפת וכרטיס הרחבה כיתרון על מכשירים אחרים, כי זה ממש לא. מה היית אומרת על האיפון 6S שלך שאין לו לא את זה ולא את זה?!
     לא מציב שום רף לגבי העיצוב.

  • אור

   את חושבת ש v10 יותר טוב מאייפון 6s?

   • נתנאל

    לא מתקרב לרמה של איפון 6S.

    • אור

     למה? יש לו מצלמה מקצועית, מסך משני, עמיד, טעינה מהירה, בניגוד לאייפון 6s.

     • נתנאל

      עזבי את זה שיש לו מצלמה מקצועית, האיכות באיפון 6S מצויינת מספיק וגם לאיפון לא חסר יותר מצבי צילום מקצועיים כאלו ואחרים… מסך משני שאת יכולה לעשות איתו בדיוק אותם דברים שאת יכולה לעשות בלעדיו, באיפון במיוחד.
      עמיד? לא ממש. יש לו בולם זעזועים בצדדים, וכשהוא נופל על המסך מה קורה?! -מתנפץ. המתכת של האיפון 6S חזקה בהרבה מבאיפון 6 הרגיל, כנ"ל המסך ובטח שיותר מגוף הפלסטיק של הV10. טעינה מהירה… אני חושב שאפשר לוותר על זה, כי התוצאות על פי מה שראיתי אצל סוקרים מומחים רבים לגבי הסוללה, ממש לא נתנו את הקרדיט לV10, בניגוד לאיפון 6S הרגיל ובטח ה6S+ שיש לו הרבה יותר זמן סוללה בתוצאות בשטח. חוץ מזה, תסכימי איתי שהממשק של האיפון בהרבה יותר יפה ונוח מהממשק של Lg.

 • נתנאל

  יש לי רק דבר אחד להגיד: טלפון-מיותר.

  • user30000z

   בדיוק אני בא לרשום שזה טלפון מיותר ואז רואה את מה שרשמת 😂

  • שלומי

   אני לא חושב כמוך וזה קצת קיצוני לומר את זה. סה"כ יש לו דברים חביבים, חלקם גימיקים אבל הוא מכשיר חזק ואיכותי, גם אם לא משתמשים בכל האפשרויות שהוא מציע.

   • נתנאל

    חזק לא הייתי אומר, בולמי, כן.
    איכותי, כן הפלסטיק הזה די איכותי.

  • Camilla/קמילה

   ממש לא,הטלפון הכי טוב כיום בשוק האנדרואיד לדעתי.

   • נתנאל

    סתם עוד גימיק מבית Lg.
    המסך המשני, יש אותו בנוט 5 ובS6 אדג' ובנוט אדג' בעיקר, רק שבמכשירים האלו הוא לא מסך משני והוא לא נשאר דולק כל הזמן. ה2 מצלמות קדמיות מיועדות להראות זוית רחבה יותר והיה קשה להם לשים מצלמה קדמית אחת עם עדשה עם זווית רחבה של 80+ מעלות כמו שעשו בסדרת הגלקסים החדשים.
    המכשיר הזה הוא אכזבה, הסורק טביעות בקושי מזהה את הטביעת אצבע, הוא קטן מאוד ולא מדייק כמעט בכלל, שלא בדומה לאלו שבנקסוסים החדשים.
    המצלמה הקדמית עם עדשה אחת מצלמת באיכות לא משהו בכלל, האיכות עם שתי עדשות עוד איכשהו עוזר וסך הכל התוצאות טובות גם בקדמיות וגם באחורית, אבל זה עדיין לא קרוב לאיכות התמונה של המצלמה של הנוט 5 והנקסוס 6P.
    הבטריה עם תוצאות משופרות מהG4, אבל עדיין לא טובות כמו של מתחרים אחרים עם אותה קיבולת ואף פחות והביצועים חלשים ביחס לנוט 5 וה6P.

    • Camilla/קמילה

     איך רואים שלא ראית או השתמשת בו בכל,המסך המשני שלו פי אלף שימושי מזה שלך סמסונג זהו המכשיר הכי קרוב לשלמות באנדרואיד כיום.

     • נתנאל

      המצלמות מדהימות בשבילך. לא אמרתי שהן לא איכותיות, הן כן, רק לא כמו סדרת הגלקסים החדשים והנקסוסים החדשים. הבטריה, תלוי כמה שעות מסך את משתמשת ובאיזו תדירות, לא אמרתי שהיא לא טובה, אמרתי שהיא לא טובה מספיק כמו הנוט 5 והנקסוסים החדשים שמגיעים ליום וחצי. כל מכשירי הדגל של המחצית השנייה של השנה מצטיינים מהר מאוד, סוללה נשלפת זה לא בדיוק יתרון על מכשירים שאין להם אפשרות לכך. הסורק טביעות אצל סוקרים שבחנו אותו לא בדיוק דייק כפי שאת טוענת שמדייק אצלך.
      הנקסוס 6P הוא המכשיר שהכי קרוב לשלמות קיום מבחינתי ומבחינת סוקרים רבים.
      אם את אומרת את זה, זה אומר שעכשיו יש לך גם V10, גם נוט 4 וגם איפון 6S?
      למישהו פה יש כסף מיותר שמבוזבז על עוד שדרוג מיותר (Lg V10), אבל אם נוח לך ואת מרוצה עם כל אלה שיהיה לך בכיף 🙂 .

      • Camilla/קמילה

       המצלמות מושלמות כמו שהן במיוחד אלו הקדמיות לסלפי,הבטרייה טובה מספיק עבורי יום שלם לא צריכה להטעין את המכשיר זה די והותר,והזמן המתנה שלו פשוט מדהים הלכתי בלילה לישון על 100 אחוז סוללה וקמתי בבוקר עם 100 אחוז סוללה,בעוד מכשירי סמסונג מאבדים בהמתנה בממוצע ללילה 5 אחוז סוללה בהמתנה,כאשר מרשמלו תגיע למכשיר יהיה לו אפילו זמן המתנה מטורף אף יותר, וסוללה נשלפת זה יתרון עצום,לא קטן ,עצום! על מכשירים אחרים אני לא צריכה לחבר כלל את המכשיר לטעינה ,אני שמה את הבטרייה הספייר לטעינה תוך כדי שימוש וכאשר הסוללה שלי מתרוקנת אני פשוט פותחת את המכסה מאחורה ומחליפה ובשנייה יש לי 100 אחוז סוללה,לא צריכה להיות מקובעת לקיר כמוך, הסורק טביעת אצבע אצלי דייק 99 אחוז מהפעמים ,ואני לא צריכה לשחק ולתמרן את האצבע כמו בכפתור הפצפון במכשירי הגלקסי, לא מעניין אותי מה סוקרים אחרים אומרים יש לי 3 סוקרים שאני נותנת להם חשיבות וכולם אמרו שהמכשיר הזה הוא פשוט חובה ומכך קניתי אותו ולא מתחרטת לרגע, קניתי לו מאיביי סוללה ספייר ומטען לסוללה וכרטיס הרחבה של 200 ג'יגה,המכשיר הזה הוא מכשיר פוואר יוזר, ומכרתי את הנוט שלי וקניתי את הv10 במקומו ,תתפלא כמה ישלמו על מכשיר נוט 4 ורוד ,מאוד קשה עד כמעט בלתי אפשרי להשיג את הצבע הזה כעת,וזה לא בדיוק עניינך מה אני מוציאה את הכסף שלי,כרגע יש לי אייפון וv10 ואם אני יכולה להרשות לעצמי למה שלא אעשה זאת? מי אתה שתקבע לי מה בזבוז ומה לא? עבורי זה ממש לא בזבוז ,זה אחת ההנאות שלי ואני יכולה להרשות לעצמי,אם אתה לא יכול להרשות לעצמך זה לא בעיה שלי.

     • נתנאל

      אמרתי שזה לא מסך משני. גלקסי 6 אדג', אפשר להסכים על זה שזה גימיק איכשהו, אבל הנוט 5 והנוט אדג׳(שהושק לצד הנוט 4) ממש לא! לא מסכים עם האמירה שלך שבגלקסים הפטנט הזה פחות שימושי ופרקטי, בנוט אדג׳ הוא שימושי ביותר. בו וגם בS6 אדג׳ ניתן להפעיל את הפונקציה הזאת גם כשהוא מכובה להזכירך וזה הופך אותו אפילו ליותר שימושי מבV10, יש בהם גם יותר אפשרויות, הן כשהמסך דולק והן כשהמסך מכובה, בV10 רוב האפשרויות שניתן לעשות כשהמסך דולק מיותרות ובכלל, הוא שימושי רק כשהמסך מכובה, הוא לא מביא שום דבר חדיש שאחרים לא יכולים לעשות בלעדיו.

      • Camilla/קמילה

       ,שוב בנוט 5אין שום מסך כזה אני מציעה לך לבדוק עובדות במקום לדבר שטויות,ובגלקסי למיניהם עם מהסך הקמור זה גימיק נטו,צריכה לשים את הטלפון על הצד על מנת להסתכל בהתראות ובכלל לשחק ולנסות׳ לעשות את זה עם האצבע כמה פעמים עד שזה בכלל עובד זה אף פעם לא מצליח בפעם הראשונה, המסך הקמור זה גימיק עיצובי ולא יותר, בv10 זה יותר בשל יותר פרקטי ויותר נגיש.

       • disqus_ys

        אמרתי לך פעם יש לי את הנוט 5 וגם טלפון 1 ממשפחת הנקסוסים הנוט מצויין בכל אספקט .
        ובאמת מצוין גם אם אני לא פאן בוי של שום חברה סמסונג עשתה עבודה מצויינת סך הכל השנה מסתבר נכון שאין כרטיס הרחבה וסוללה נשלפת .אבל בכל אופן הנוט 5 מצויין אין לי מילים לשבח את סמסונג .
        וכן הייתי רוצה מאוד שהוא יתעדכן מהר יותר כמו הנקסוסים ,אבל מסתבר שבכל טלפון יש פשרות ואין אפשרות להנות מכל העולמות.לילה טוב.