ב-LG כבר הבינו כיצד לבנות את ציפיית הלקוחות ולפני השקת המכשיר היא פרסמה סדרת סרטונים המציגים את הטיפים והטריקים הטובים ביותר לשימוש ב-G3 החדש.

Knoc Code
תחילה זהו אולי האייקון המוכר של החברה, ה-Knoc Code המאפשר לפתוח את המכשיר בהקשה כפולה או בצירוף של הקשה, קוד וירטואלי כך שניתן להקיש כמעט כל צירוף אפשרי.

Smart Notic
בדומה ל-Google Now, ה-Smart Notic של LG יזכיר לנו את כל מה ששכחנו ויציג מידע רלוונטי והצעות בהתאם למיקומנו ודברים שלא עשינו. לדוגמה, אם פספסנו שיחה או שדחינו אותה, מאוחר יותר ה-Smart Notic יתזכר אותנו להחזיר צלצול.

Dual Window
בכל הקשור לעבודה במקביל, ב-LG הציגו בממשק החדש את ה-Dual Browser, הפעלת שתי אפליקציות במקביל ממש בדומה לאפשרות הקיימת בממשק של סמסונג. האפשרות אשר מופעלת על לחיצה ארוכה בכפתור החזרה תציג לפנינו את רשימת האפליקציות שבמכשיר ועל ידי גרירה למעלה או למטה תוצג לנו החלון הכפול.

מצב אורח
LG שדרגה את מצב האורח ב-G3 וניתן לספק למשתמש אחר להגדיר מסך בית נפרד ואפליקציות הזמינות רק אליו, כך ניתן למנוע מצב בו יש חדירה לפרטיות או התקנת אפליקציות שלא רצינו , או אפשרות טובה כדי להגביל את השימוש של הילדים.

מקלדת משופרת
שדרוג נוסף היא המקלדת, וכעת מלבד האפשרות לחזות מילים על ידי למידה של הקשות המשתמש, היא מאפשרת התאמה של הגודל והממשק בהתאם לצורך וישנם התאמות אישיות רבות.

כיסוי חכם
ה-QuickWindow של ה-G2 הוחלף כאן ב-QuickCircle, הכיסוי החכם שכעת הוא עגול (במקום מלבן) המציע יותר אפשרויות מאשר ה-S-Window של סמסונג ואף LG תפיץ ערכת פיתוח (SDK) למפתחים לצורך יצירת אפליקציות תומכות.