אם ברשותכם מכשיר הדגל של LG, ה-G2 וודאי אתם מגלים מידי פעם חידוש נוסף במערכת ההפעלה המתחבא בממשק העמוס של החברה. בסקירה שלנו למכשיר ניסינו לעבור על רוב הדברים, אך עדיין אנחנו מגלים עוד ועוד אפשרויות נסתרות. לכן, ריכזנו מספר טיפים וטריקים שימושיים שכדאי לכם להכיר.

אפשרויות מהירות
הייחוד של ה-G2 הוא ללא ספק הכפתור בגב המכשיר שמעבר להיות נוח יותר לאחיזה, מוסיף מספר יכולות להפעלה מהירה. כך כאשר המסך כבוי, נלחץ ארוכות על כפתור עוצמת השמע התחתון, פעולה אשר תפעיל את אפליקציית המצלמה במהירות. באותו האופן נלחץ על הכפתור השמע העליון למשך 3 שניות תפעיל את אפליקציית ה-Qucik Memo. אם נרצה לבצע צילום מסך, נלחץ על כפתור הכיבוי/הדלקה בשילוב של כפתור השמע התחתון למשך מספר שניות, עד אשר תופיע הודעה במסך כי נשמר צילום מסך (וישנה דרך נוספת בהמשך).

הקישו פעמיים לפתיחה
אם ברשותכם ה-G2, וודאי לא נגלה לכם כי לפתוח את המכשיר מלבד כפתור ההדלקה מאחור צריך לנקוש פעמיים להדלקה של המסך. למעשה, הפעולה לא דורשת לגעת במסך, אלא מספיק לנקוש על המסך ממש כמו בדלת כדי להפעילו. אותה פעולה תכבה את המסך כשהוא דלוק, אם תבצעו זאת במקום ריק כלשהו.

LG-G2-2

מסך חכם
בדומה למכשירי הגלקסי של סמסונג, גם ה-G2 מסוגל להשאיר את מסך התצוגה פועל ולא לכבותו אוטומטית כאשר אנ עדיין מתבוננים בו. התכונה הנקראת “מסך חכם” (Smart Screen) ושימושית ביותר בזמן קריאה וניתן להפעילה תחת הגדרות המכשיר > תצוגה. טכנית, המכשיר משתמש במצלמה הקדמית כדי לנסות ולזהות את עיני המשתמש רגע לפני שהמסך כבה.

עבדו במקביל
אחת היכולות המגניבות ביותר באנדרואיד היא היכולת לעבוד במקביל, וה-G2 עושה זאת בקלות עם יישומי ה-Qslide. אלו מיני יישומים ה"צפים" על מסך הבית. ניתן לפתוח מספר יישומים, לגרור אותם על גבי המסך, לשנות את מיקומם בגרירה פשוטה או לפתוח אותם על מסך מלא, כל זאת כשברקע נוכל להמשיך לעבוד. כך לדוגמה נוכל לדוגמה לגלוש בפייסבוק ובו בזמן לצפות בוידאו בחלון צף ובו בזמן גם להפוך את היישום לשקוף. כל היישומים התומכים נמצאים תחת וילון ההתראות ממש מתחת לסרגל הקישוריות, משם גם נוכל להסיר ולהוסיף את סרגל ה-Qslide.

הפחיתו עומס בווילון ההתראות
ווילון ההתראות בחלק העליון של המכשיר מגיע עמוס באפשרויות. יש לנו את כפתורי הקישוריות, שליטה בשלט, אפליקציות ה-Qslide ועוד. מרוב אפשרויות כבר לא ניתן לראות את מה שבשבילו הוא נועד – להתראות. אם אתם לא זקוקים לחלק מהאפשרויות הללו, ניתן לכבותם בקלות על ידי פתיחה של ווילון ההתראות, ותחת כפתורי הקישוריות השונים ישנם כפתורים יעודיים להסתרה של חלק מהסרגלים המופעים בווילון.

העתק הדבק
כיום אנחנו נוהגים להעתיק ולהדביק לא מעט טקסט או תמונות במכשיר וב-G2 יש באופן מפתיע גם Clipboard Manager ששומר את היסטוריית העתקות שלנו. כדי לגשת אליו, מצאו תיבת טקסט ריקה, לחצו לחיצה ארוכה ובחרו “מגש זמני” שם תוכלו לראות את כל העתקות הקודמות.

SMS שמח
אם חיפשת מראה מעט שונה לממשק ה-SMS של הטלפון מבלי להוריד יישום צד שלישי, ישנם מגוון לא קטן של ערכות נושא שתוכלו להחליף ובקלות למדי. היכנסו ליישום ההודעות, לחצו על כפתור התפריטים > הגדרות > “ערכת נושא של השיחה” ומשם תוכלו לבחור טפט וגם את עיצוב הבועה. ניתן לבחור כל תמונה שתרצו ולהוסיף קצת צבע לשיחה.

 צלמו על מסך מלא
רזולוציה כידוע היא לא המדד העיקרי לאיכות, ואם תנסו לצלם ב-13 מגה פיקסל ב-G2 תגלו כי בצדדים ישנם פסים שחורים. הסיבה כי היחס שמצלמת המצלמה הוא 4:3, שכבר אינו מותאם ליחס המסכים של היום. היכנסו להגדרות המצלמה ושנו את הרזולוציה ל-10 מגה פיקסל. כך גם תקבלו צילום על מסך מלא ב-16:9 וגם תחסכו מעט במקום האחסון.

כפתור הכל יכול
כפתור הכל יכול

צילום מסך
ראיתם משהו במסך שאתם חייבים להראות לחברים? בניגוד למכשירים אחרים, שימוש בכפתור עוצמת השמע וכפתור הכיבוי יחד מעט יותר קשה לביצוע, ולכן כאן האפשרות היא דרך ה-Quick Memo. החליקו מלמטה לאמצע המסך, והמשיכו להחזיק את הנגיעה. מימין נמצא את הקיצור לעורך הגרפי של המכשיר שדרכו ניתן גם לצייר ולסרטט על הצילום שזה הרגע לכדנו. משמאל אגב נמצא את הגישה ל-Google Now.

מצב אורח
לא מעוניינים שזרים יחטטו לכם בדברים האישיים? ניתן להתאים מצב אורח במכשיר ולהגדיר אילו אפליקציות יהיו זמינות לפרופיל זה. היכנסו להגדרות > הגדרות מסך נעילה ומשם למצב אורח. אפשרות זו טובה גם לשימוש כנגד נזקי ילדים.

מחיקת תמונות במהירות
כאשר משתמשים בגלריית התמונות ועוברים בין הצילומים שלנו, נוכל לבצע מחיקה בזריזות או שיתוף מהיר. על ידי צביטה של התמונה, יופיע לנו סימון של מחיקה בגירה למעלה או שיתוף בגרירה מטה.

שתפו טקסט בלחיצה
לא פעם קורה לנו שהעתקנו טקסט לזיכרון המכשיר ואז עברנו לאפליקציה שרצינו ואז הדבקנו. ב-G2 ניתן לעשות זאת בזריזות יותר על ידי לחיצה ארוכה על הטקסט הרצוי, בתפריט שיפתח נוכל לבחור לאן אנחנו רוצים שהטקסט יועתק – אפליקציית המפות, הדפדפן, לוח השנה וכו'.

גיליתם עוד טריקים שווים? ספרו לנו בתגובות

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.