מוזילה (Mozilla), מפתחת מערכת ההפעלה Firefox OS למכשירים ניידים החלה בשיתוף פעולה ראשון עם מפעילת הסלולר הענקית ביפן KDDI ויחד הם משיקים את הטלפון Fx0, ושלא כמו המכשירים שהושקו עד כה מבוססי המערכת הניידת של מוזילה, ה-Fx0 מציג מפרט משובח ומעודכן יחסית וכן מראה ייחודי בנוף המכשירים החכמים.

המכשיר עוצב על ידי טוקיוג’ין יושיאוקה (Tokujin Yoshioka) וכפי שניתן לראות בתמונה, הפלסטיק העוטף את הרכיבים הוא שקוף לגמרי או לפחות ברובו ועל כפתור הבית חרוט לוגו השועל המוכר של החברה.

ה-Fx0 הוא מכשיר שפותח בסיוע של חברת LG ומצויד במסך בגודל 4.7 אינץ’ מסוג IPS. מתחת למכסה המנוע (או מעטפת הפלסטיק השקופה) נמצא שבב מרובע ליבות Snapdragon 400 בתדר 1.2GHz מבית Qualcomm, זיכרון עבודה של 1.5 ג’יגה-ביט RAM, אחסון של 16 ג’יגה-בייט, מצלמה 8 מגה פיקסל מאחור ו-2.1 מגה פיקסל בקדמתו. הסוללה שאותה ניתן לראות גם כן מגיעה בהספק של 2,370 מיל-אמפר, זאת לצד תמיכה ב-NFC ולראשונה על מכשירי Firefox OS – תמיכה ברשתות דור 4 LTE.

“אנחנו מאוד מרוצים להביא את המכשיר החכם הראשון Firefox OS המבוסס על טכנולוגיות רשת לשוק היפני”, אמר נשיא KDDI בבלוג של מוזילה. “KDDI מקווה לבנות חוויה חדשה של ‘האינטרנט של הדברים’ שיאפשר לכולם ליצור חווית רשת חדשה”.

Fx0 מצטרף לעוד 15 מכשירים נוספים הפועלים על מערכת Firefox OS שהושקו עד היום מאז 2013, וכי המכשיר החדש מיועד לעת עתה לשווקי המזרח.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.