חברת LG הכריזה אמש על מסך ה-Quad HD AH-IPS הראשון מסוגו לטלפונים חכמים. מדובר במסך האיכותי ביותר שיש כיום בשוק בעל רזולוציה חסרת תקדים של 2566×1440 עם צפיפות פיקסלים של לא פחות מ-538ppi.

המסך בגודל 5.5 אינצ' ומביא סטנדרטים חדשים לשוק המובייל העולמי גם לעומת מסכי ה-Full HD של היום. עוביו 1.21 מ"מ ומסגרתו בעובי של 1.2 מ"מ בלבד, זאת לעומת מסך ה-5.2" Full HD ש-LG שחררה בחודש שעבר, ה-Quad HD ודק יותר ב-12 אחוז.

ב-LG אומרים שהצבעים יהיו עשירים יותר והמסך יהיה חד יותר בהשוואה לדור המסכים הנוכחי, הוא יוכל להציג דפי אינטרנט באופן שווה לאיכות מסך המחשב וסרטים יוצגו לפחות באיכות ששווה לנגני ה-Blu-ray. הצגת טקסטים ומסמכים הופכת לנוחה מתמיד וחדה הרבה יותר וזאת לעומת מסכי Full HD הקיימים.

סגן הנשיא וראש LG Display ד"ר Byeong-koo Kim מסר "LG Display שהיו הראשונים להציג את מסכי ה- Full HD עם הרזולוציה הגבוהה ביותר למכשירי הסמארטפון ב-2012, וכעת אנו עושים זאת שוב עם מימוש טכנולוגית ה-QHD במסכים ניידים. יחד עם טכנולוגיות פורצות דרך אלו, LG Display תמשיך לתת מענה לסטנדרטים הגבוהים שהביאה לעולם מסכי הניידים. אנו נשמח לראות את המסך הזה עושה את הדרך לשוק, לפחות בשנה הבאה."

כתב: להב אבנר

שתף:
-פרסומת-
 • גג

  זה מוריד ביצועים וזולל סוללה ולא ממש רואים הבדל באיכות.
  לא מצדיק כרגע, אולי בעתיד .

  • ZOOM

   אני כן רואה הבדל באיכות אפילו בין 1200DPI ל- 2400DPI.

 • seg951

  זה כל כך מיותר לפלאפונים full hd זה כבר יותר מידי, לא ישימו לב בכלל להבדלים .
  המסך הזה מתאים לטבלטים לא לפלאפונים

  • להב אבנר

   היי, אני לא ממש מסכים איתך, שמדובר באיכות ששווה HD כפול 4 אז כן ניתן (לדעתי ורב הסיכויים) לראות את השונה, כך גם חשבו על צפיפות פיקסלים של 300+ ועובדה שהיום במכשירים עם מסכי ה-Full HD כן רואים את ההבדל.
   אך כמובן שנחכה ונראה.

  • דניאל

   מיותר fhd?? אני לא מסוגל לחשוב איך ראיתי סרטים לפני.. יש לי טאבלט 720p ואני רואה תהבדלים בבירור גם בסמרטפונים ללא fhd אני שם לב. אני חושב שזה צריך להיות מעל מסך של 4.5 אינצ fhd ומה שבטוחח שבכל טאבלט! הדבר ההכי מחרפן אותי זה איך בפלאזמה זה לא מוטבע בכולם ויש כאלו שבלי..

   • א.א.

    ברור שזה נחמד שיש רז' גבוהה, אך צריך להישמר איזון בין מפרט, סוללה ומשקל. לרוב השימושים הנעשים בסמארטפון, 720P מספיק כמעט לכולם, בין אם בקריאת טקסט, צפיה בתמונות או משחקים. ברור שאם תשים 2 מסכים זה לצד זה תראה הבדל, השאלה הוא עד כמה הערך המוסף הזה שווה את הסוללה הנוספת שנדרשת, המאיץ הגרפי שחייב להיות חזק יותר וכו'. בטאבלטים זה כבר סיפור אחר לדעתי, כי בהם משתמשים לצריכת וידאו ממרחק קרוב יחסית ורז' גבוהה יכולה לשפר את החוויה פלאים.

    • להב אבנר

     א.א, אני מסכים איתך חלקית, ערכת השבבים snapdragon 800,
     כבר תומכת בצפייה אפילו ברזולוציה של 4k, נכון לסוללה בהחלט צריך פתרון,
     אך אם השיקו מסך כזה אני מאמין שגם פתרון לסוללה יהיה.

     • א.א.

      לא;תמיד יש סנכרון בהץקדמות הטכנולוגית בתחומים שונים. תמיד טוב לפתח ולהתקדם, אך לפעמים לוקח זמן להגיע לשילוב מתאים. לראיה, tegra 4 החזק מאוד שזולל המון סוללה די נזנח.. זו עניין של זמן עד שיימצא שילוב מתאים, פשוט לא מחוייב המציאות שזה יקרה מייד.

 • דנדון

  מה שהם לא מפרסמים זה שהפלאפונים שיופעלו איתו יצטרכו גנרטור אישי……..

  • להב אבנר

   אם זה מיועד לטלפונים חכמים, אז אני מניח שצריכת הסוללה תתוכנן בהתאם.

  • להב אבנר

   אם המסך תוכנן עבור טלפונים חכמים, אז אני מאמין שצריכת הסוללה מתוכננת בהתאם.

 • R0b0_K1ng

  qHD זה שם מבלבל,מאחר ורבע HD גם נקרא כך.פשוט 4HD